5K TL Pc Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    0x656e bunu yazdı

Ben hala burdayım :D 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

Selam millet bugün msi laptop için gittim laptop yerine daha performanslı kasa toplayalım dediler max 5k bütçe var aşağıda vereceğim parçalar nasıl ? Ne ekleyip ne çıkarılabilir ?

Bence anakart çok düşük kalmış. 

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Ben bu konfigürasyonu düşünüyorum. Ram konusunda emin değilim 3200mhzde çalışacak mı bilmiyorum. Render yapacağım için ryzen kararı aldım oyunlarda da 5-10 fps daha düşük olsa benim için sorun olmaz ama senin için olacaksa 1600x veya 1700 alabilirsin. Buna bir de samsung 960 evo m2 ekledin mi canavar olur.

Bunun dışında sistemime yorum yapmak isteyen olursa dinlemek isterim benim de yoruma ihtiyacım var :)

Edit: Ayrıca ileride oyunların da çoklu çekirdek kullanacağını göz önünde bulundurursak ryzen daha mantıklı.

CaniSokucu tarafından 06/Eyl/17 17:59 tarihinde düzenlenmiştir

Şafak 1152!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı

Ben bu konfigürasyonu düşünüyorum. Ram konusunda emin değilim 3200mhzde çalışacak mı bilmiyorum. Render yapacağım için ryzen kararı aldım oyunlarda da 5-10 fps daha düşük olsa benim için sorun olmaz ama senin için olacaksa 1600x veya 1700 alabilirsin. Buna bir de samsung 960 evo m2 ekledin mi canavar olur.

Bunun dışında sistemime yorum yapmak isteyen olursa dinlemek isterim benim de yoruma ihtiyacım var :)

Edit: Ayrıca ileride oyunların da çoklu çekirdek kullanacağını göz önünde bulundurursak ryzen daha mantıklı.

3200mhz niye desteklemesin ki. Anakart canavar tam uyumlu. Ekran kartıni bence bı daha araştır

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı

agesa güncellemesi ile aynı ramin 3000 liğini sorunsuz kullanıyorum

sende sorun yaşamzsın

ekran kartında msi yerine galax tavsiye ederim 300 tl kar edersin

destination@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Yorumlar için teşekkürler şuan bekleme aşamasındayım pclerini satan arkadaşlara öm ile geri dönüş sağladım şuan dolar düşüşte acaba 1 haftaya kadar daha çok geriler mi yoksa çıkma imkanı var mı yada bu ay sonuna dolar çakılacak veya şu tarihlerde indirim var gibisinden.

Ignorance is bliss.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Söylentilere göre intelin 8. nesil işlemcileri ekimin 5inde tanıtılacak.

Ve vatan ile hepsiburada nerdeyse hemen hemen her ay oem parçalarda KDV indirimi yapmaya başladı. Bu ayda olacaktır beklemeni tavsiye ederim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı

agesa güncellemesi ile aynı ramin 3000 liğini sorunsuz kullanıyorum

sende sorun yaşamzsın

ekran kartında msi yerine galax tavsiye ederim 300 tl kar edersin

Ayni ram in 15R lisi var 3200 ama 2800 de kullaniyim max gorebildigim 2933 idi...

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

monitör dahil 6500 tl çıkarttım bütçeyi 7700k yerine 8700k bekleyeceğim.

Ignorance is bliss.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    0x656e bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı

Ben hala burdayım :D 

Su cocuga ilgi gosterin :D

Konudan bi ton sey ogrendim, hos oldu.

sigara değil, balık olan.