6 Mayıs 1972

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:
    -----------------------------

O dönemde sscb ve nato iki süper güçtü, natoyu şimdiki gibi abd yönetiyordu tek farkla o zaman nato her an savaşa hazırdı sscb de aynı şekilde ve bu iki güç birbirini vursaydı nükleer bir facia olacaktı. Beyinsiz Adnan Menderes Jupiter Füzelerinin Karadenize yerleştirilmesine izin vererek ABD SSCB füze krizinin mimarlarından biri oldu SSCB Türkiyeye konumlandırılan Jüpiter Füzelerinden daha uzun menzilli ve daha fazla tahrip gücüne sahip nükleer başlıkları Kübaya yerleştirdi ve ardından soğuk savaş ideolojik bir cadı avına dönüşmeye başladı... Takip eden yıllarda Milliyetçi-Amerikancılar ve Komünist-SSCB ciler türetildi, Karşı karşıya getirildi, çatıştırıldı. Yine Menderes döneminde Özel Kuvvetler Komutanlığı bizzat Natoya kurdurularak TSK nın Amerikanlaştırılması sağlandı 1996 yılına kadar Nato TSK içerisinden sökülüp atılamadı, Basının ve Liberal kesimin TSK düşmanlığı bu tarihten sonrasına dayanır. Hüseyin Kıvrıkoğlu kellesini koltuğuna alarak Natoyu TSK dan temizleyen adam olmuştur. 74 ve takibi yıllarda Yeşil sermaye de güçlendirilerek Türkiyenin sosyo politik durumu iyice bok çorbasına döndürülmüştür. 80 darbesiyle sağ ve sol kutuplar ezilmiş yuvarlatılmış liberalizmin temeli atılmıştır, 80 darbesini en fazla destekleyen kesim dindar kesimdir. Takip eden yıllarda Yeşil sermaye grupları güçlendirilmiş, sermaye yapısı NATO çıkarlarına uygun hale getirilmiştir, ulusal sermaye yerine yabancı sermaye, milli ekonomi yerine, iç içe geçmiş renkli ekonomi yapısı getirilmiştir. Düşük kur yüksek faiz politikası (Kemal Derviş Modeli) yerleştirilmiş ve 2002 yılından beri değiştirilmeden devam ettirilmek suretiyle ülkenin stratejik bütün kurumlarının, yer altı ve yer üstü kaynaklarının NATO sermayesi haline gelmesi sağlanmıştır. Devamını yazarım ama gerek yok, bu ülke bitmiş bir ülkedir, ve 20 li yaşlardakilere acıyorum... Birbirinizi katledeceksiniz.

edit: füze krizinin temelinin 1951 e dayandığını, 1952, 1954 anlaşmalarını ve anlaşma yükümlülüklerini, 1960,61,62 montaj ve söküm prosedürlerini inceleyin, nasıl bir muz cumhuriyeti olduğunu görün bu ülkenin. Kruşçevin Türkiye hakkındaki yazılarını da okumanızı isterim. bir diğer husus da Nato rezervi petrol kuyularıdır, BP'nin betonladığı kuyuları da incelemenizi isterim.

:D

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bu ülkede böyle adamların adıda yıllardır anılıyo ya daha ne diyim . neyse allah günahlarını affetsin.

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Nitrous bunu yazdı:

degree bunu yazdı:

archair23 bunu yazdı:

irwa bunu yazdı:

deniz geçmişi kimine soruyorum kahraman diyo kimine soruyorum asker öldüren terörist diyo kime inanacağını şaşırıosun ama nolursa olsun bir can onunkide ruhu şadolsun 

deniz gezmiş ki biliomusun vatanını toprağını ülkesini insanını candan seven insan. vatanını koruyan karanlık güçlere karşı savunan fikirlerin insanların özgürlüğünü savunan genç bir fidan. 

kısaca kahraman işte ne farkı kaldı

Anlatin bana Deniz GEZMIS`i hangi kahramanligi yapmis.Ben `devrimci` olmak isteyen 14 yasindaki liseliyim geldim size sordum kim bu adam ne bu adam aciklayin ikna edin beni arkadaslar.Gercek kahraman mi yoksa kartondan kahraman mi yoksa sloganlarin kahramani mi.

bunu ciddi anlamda sorduysan :

http://www.tahribat.com/Forum-Deniz-Gezmis-83572/1/

2 sene önce de ben sormustum, bastan okuyabilirsin, ben de bugun tekrar okumayı dusunuyorum.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

Milliyetçi-Amerikancılar 

yenir mi bu

valla bizim incirlik ussu var her taraf amerikandi da ben hic sarkikbiyikli zenci ya da mustang kullanan sarkikbiyikli gormedim.Sen gordun mu asilkan.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    griffin bunu yazdı:
    bu ülkede böyle adamların adıda yıllardır anılıyo ya daha ne diyim . neyse allah günahlarını affetsin.

bu ülkede fethullah gülen denen adamın eli etegi öpülüyor ya yıllardır daha ne diyeyim, neyse Allah günahlarını affetsin.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

umit bunu yazdı:

Avukatları Halit ÇELENK de dün hayatını kaybetmiş... nur içinde yatsınlar..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    discoteam_487
    discoteam_487's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=K3KJmVSnFRE

Bu ALemde Kralda Kuralda Tanımam
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    O değilde hakkaten artık inanmaya başladım.Biz Atatürk'ün ne anlatmaya çalıştığını anlamamışız.Ulan en sıcak yıllar olaylar var gene olaylar var ne değişti bana kalırsa hiçbirşey...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

hey gidi hey... Mekanları cennet olsun. 

the man who gets tired after eating a ban
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek

skyvalet bunu yazdı:
    O değilde hakkaten artık inanmaya başladım.Biz Atatürk'ün ne anlatmaya çalıştığını anlamamışız.Ulan en sıcak yıllar olaylar var gene olaylar var ne değişti bana kalırsa hiçbirşey...

aynen öyle.son yıllarda bu ülkenin hiç bi zaman tam anlamıyla refaha kavuşamayacağını anladım.işin en kötü tarafıda halkın iradesiyle dahada kötüye gitmemiz.

Türk olmak zor iş.

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
Toplam Hit: 7184 Toplam Mesaj: 56