folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder 70 Yılın En Büyük Dolunayı Süper Ay

70 Yılın En Büyük Dolunayı Süper Ay

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’nden (NASA) yapılan açıklamada, “14 Kasım’da meydana gelecek dolunay sadece 2016’nın değil, aynı zamanda 21’inci yüzyılın da en yakın dolunayı” dendi. Ay’ın, 25 Kasım

2034’e kadar dünyaya bu yakınlığa gelmeyeceğini ifade eden NASA’dan yapılan açıklamada, “Ay, ufka yakın olduğu süreçte ağaçların, evlerin ya da yerde duran diğer objelerin arasından gözlemlendiğinde doğal

olmayan bir şekilde büyük gözükecek” ifadelerine yer verildi. ​Dünya ile Ay’ın son olarak 1948 yılında birbirlerine bu kadar yaklaştıkları belirtildi.

Akşam saatlerinde gökyüzüne bakıldığında normal zamanlara oranla ay %14 daha büyük ve %30 daha parlak görülecek. Bir önceki süper ay 1948 yılında gerçekleşmişti.

daha önce perseid ile orionid meteor yağmurunda yaşadığımız hayal kırıklığı en azından bunda olmaz :)

http://nediyor.com/70-yilin-en-buyuk-dolunayi-geliyor/ 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Ogünde hava yağmurlu olur göremeyiz. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek

Artık böyle şeyler sıradan gelmeye başladı neredeyse her yıl 100 yılda bir kez olan güneş tutulması vb olaylar oluyo madem bu kadar nadir neden sürekli böyle olaylar oluyo?

Yada banamı öyle geliyo :/

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    holederma bunu yazdı

Artık böyle şeyler sıradan gelmeye başladı neredeyse her yıl 100 yılda bir kez olan güneş tutulması vb olaylar oluyo madem bu kadar nadir neden sürekli böyle olaylar oluyo?

Bilgi basitleşti hocam. 200 km hızla giderkn Takla atıp aynı rayın üzerine tekrar inen tiren haberi görsende o bile vaybe dedirtmeycek zamana geldik. Hatta herkes herşeyden haberdar buda sıkıcı. :)

dün bir arkadaşım bana matematik gösteriyor. Bende uğraşının karşılığında excell bilgin nasıl bildiklerimi sana aktarmak isterim dedim. Excel bilmiyormuş ama bir ihtiyacım olursa google dan bulup yapıyorum yada youtubedan bakıyorum. Sen zahmet etme dedi ne alaka şimdi diyebilirsin ama durm böyle. Geçende bizim bir depoda çalışan kasap abimiz kablosuz şarj cihazı yapmış bir odadan bi odaya şarj ediyorum Yapılışını internette buldum diye bana söylüyor. Durum bu )) tamam konuyu piç ettim özür.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

gece 5'te mutfaga girer girmez iceri vuran ay ısıgı dikkatimi cekti. fotografta pek belli olmasa da gercekten normalin üzerinde bir büyüklük vardı, buymus demek ki konu.

Andrei tarafından 13/Kas/16 12:36 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı
    holederma bunu yazdı

Bilgi basitleşti hocam. 200 km hızla giderkn Takla atıp aynı rayın üzerine tekrar inen tiren haberi görsende o bile vaybe dedirtmeycek zamana geldik. Hatta herkes herşeyden haberdar buda sıkıcı. :)

dün bir arkadaşım bana matematik gösteriyor. Bende uğraşının karşılığında excell bilgin nasıl bildiklerimi sana aktarmak isterim dedim. Excel bilmiyormuş ama bir ihtiyacım olursa google dan bulup yapıyorum yada youtubedan bakıyorum. Sen zahmet etme dedi ne alaka şimdi diyebilirsin ama durm böyle. Geçende bizim bir depoda çalışan kasap abimiz kablosuz şarj cihazı yapmış bir odadan bi odaya şarj ediyorum Yapılışını internette buldum diye bana söylüyor. Durum bu )) tamam konuyu piç ettim özür.

Bencede bilgiye ulaşma basitleşti ama demek istediğim o değildi neyse :) Şu kasap dayı kablosuz şarjı nasıl yapmış ya orası benim ilgimi çekti :D

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

alacan hatunu yanına

kurucan rakı masasını

vurucan deme

ama neyse ki hem hatunum yok hem rakı içemiyorum 

vay amk ya neğzelmiş der geçeriz :W

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    DaSpOnGe bunu yazdı

alacan hatunu yanına

kurucan rakı masasını

vurucan deme

Derde düşmeyen rakı içemezmiş hocam. Tatlı ağızla pek hoş gitmez rakı. Ağzını yüzünü buruşturur.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Konya da evimin balkonundan şimdi çektim dolunayı pek büyümüş gibi durmuyo , ay halesi oluşmuş bide   ( https://en.wikipedia.org/wiki/22%C2%B0_halo )    

@MustyKTE  hocam Konyadaydın en son , sen de bi iki kare çek koyda bir prof la kıyaslayabileyim kendimi  :)) 2. foto titremiş uzun pozlama olunca tripotta yok zaten :)

resimler tahribata bulanık yükleniyo nedense ben birde link koyayımda ordan bakın 

1. foto http://i.hizliresim.com/2nmWWv.jpg

2. foto http://i.hizliresim.com/bkAZpd.jpg

piiiranha9242 tarafından 14/Kas/16 22:18 tarihinde düzenlenmiştir

..Morali hep bozuk olan insan..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

alacan hatunu yanına

kurucan rakı masasını

vurucan deme

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

yalnız bu radyasyon mesajını kim başlattıysa helal olsun iyi trollemiş milleti sabahtan beri mesaj geliyor whatsapptan

Toplam Hit: 3930 Toplam Mesaj: 24
nasa ay süper ay dolunay