720P Videoları Kaliteyi Bozmadan Sıkıştırma ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Selam ahali. Şu an dağın başında maksimum 2 kb/sn hız aldığım telefon internetinden yazıyorum. O yüzden fazla uzatmak istemiyorum. Şimdi ben bir kaç video çektim 720p formatında kaliteli olsun diye. Fakat 3 dakikalık bir video bile 700 MB tuttu. Ben bu videoların kalitesini bozmadan nasıl boyutunu düşürebilirim ? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Kalite her türlü düşecek de nerde oynatacaksın videoları o önemli ona uygun bir sıkıştırma olabilir 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

x264 ile encode et. Variable bitrate değeri ver (23-25 arası) ya da direk dosya boyutuna göre sınır ver ona göre kendisi otomatik bitrate hesaplayıp encode etsin.

Ha bu dediklerimi encode işinden anlıyorsan anlarsın yoksa bu şeyleri yapabilmen için ozok un yaptığı güzel bir handbrake gui olan Thandbrakegui yi indiriyorsun

http://sourceforge.net/projects/smallx264/

Bende ayarların nasıl yapıldığını anlatan resmi ayarlayıp atıyorum birazdan :)

Edit: Yaptığım ayarlar aynen gösterdiğim gibi olsun

torpedo_XL tarafından 25/Ağu/14 00:57 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek

Mkv yap, ben o şekilde çok bozulmadan çeviriyorum, avs video converter kullanıyorum.

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Kaliteyi hiç düşürmiyim dersen pek fazla düşmez boyutu. Farkedilmeyecek kadar düşük kayıplarla iyi bi sıkıştırma elde edebilirsin. Raw video anca produksion işindeysen lazım olur onun dışında kayıplı sıkıştır hocam sıkıştırabildiğin kadar.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Daha basit olarak format factory programı kullanabilirsin. Zaten anlatılacak bir tarafı yok programı yükle 2 dakika kurcala ve kucult :)

DadasAdam tarafından 25/Ağu/14 11:28 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

(lazım olabilir mesajım bulunsun)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLank's avatar
    Erkek

videonun uzantısı .avi ise xvid codec  ile sıkıştırabilirsin hocam... (kaliteye elleşmeden)

## http://www.youtube.com/watch?v=grmCuaV_zxc bir kum tanesinde dünyayı görmek ve vahşi bir çiçekte cenneti görmek, sonsuzluğu avuçlarında tut ölümsüzlüğüyse bir saat içinde
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

x264 ile encode et. Variable bitrate değeri ver (23-25 arası) ya da direk dosya boyutuna göre sınır ver ona göre kendisi otomatik bitrate hesaplayıp encode etsin.

Ha bu dediklerimi encode işinden anlıyorsan anlarsın yoksa bu şeyleri yapabilmen için ozok un yaptığı güzel bir handbrake gui olan Thandbrakegui yi indiriyorsun

Benim adamım ya, bütün video ve bu tip işlerimde bana çok büyük destek olmuştur hepside dediği gibi olmuştur, üşünmez sağolsun bir de kalite.pdo ayarlar :|

Dediklerini kati suretle dinleyiniz efenim.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

lazım olur cizik atayım

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bukalemun
    bukalemun's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

hocam gösterdiğin program gerçekten çok iyi fakat flv. uzantılı dosylarda size kısmını ne yapıcaz onu çözemedim burda yazdığın gibi yapınca onları bi orantısızlık oluyor

There is no life without struggle
Toplam Hit: 2867 Toplam Mesaj: 15