folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 8+16 Ram Kullanılabilir Mi?

8+16 Ram Kullanılabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    zalimadam bunu yazdı

@yeniharman aktif değildi aktif ettim 8 üstüne çıkmıyor.

@yolbulucu hocam hepsini denedim. ram yerlerini değiştirdim, bios uptade tool ile güncelledim, pilini çıkardım, birtek başka birşeyle boot etmedim sistem açık kalması lazım çok kapalı tutamıyorum.

pro lisans ile upgrate edip denemek lazım. yada kesinlikle ramlerla alakalı birşey. CL değerleri farklı çünkü. en düşük frekansta çalışsa yine razıyım ama yemiyor bir türlü.

linuxta denedin mi peki ? dediğin gibi pro-home muhabbetinden se usb den çalışan bi linuxta 16 gb görmen lazım

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

botable düşük boyutlu bitane önerirmisin deneyeyim hemen. ?

geçen direk usb den çalışan kırpılmamış win 7 yaptım ama 32 bit olduğu için onunla deneyemem.

wintousb ile yapmıştım. direk isou flaşa çaktım boot edince kurulu vaziyette çalışıyordu linux için nasıl yapabilirim ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    zalimadam bunu yazdı

botable düşük boyutlu bitane önerirmisin deneyeyim hemen. ?

geçen direk usb den çalışan kırpılmamış win 7 yaptım ama 32 bit olduğu için onunla deneyemem.

wintousb ile yapmıştım. direk isou flaşa çaktım boot edince kurulu vaziyette çalışıyordu linux için nasıl yapabilirim ?

https://www.slax.org/

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

@yolbulucu

8 görüyor :S cpuz ve everest gibi yazılımlar bizzat 16 olduğunu gösteriyor garip bir durum. demek windowsla ilgili birşey değil

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    zalimadam bunu yazdı

@yolbulucu

8 görüyor :S cpuz ve everest gibi yazılımlar bizzat 16 olduğunu gösteriyor garip bir durum. demek windowsla ilgili birşey değil

tamam baba şimdi biosa bakmak lazım.

edit: masaüstüymüş

hacı biosu kurcalasana bazı bioslarda 32 bit te sorun çıkmasın diye rami kısıtlama dalgası falan gördüydüm sanki

yolbulucu tarafından 11/Kas/21 13:43 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

biosun son güncellemesi 2010. ayarlarında şimdiki bioslar gibi extrrem özellikler görünmüyor. admin mi usermi kontrol ettim admin olarak biosta olmama rağmen pek özellik yok.

bios update toolunu indirdim son sürüm yüklü diyor.

zaten dell diyorki 2012 de desteğin bitmiş. windows 10 driverini bile desteklemem.

dell pc ye yazılım yükkettirip online sorun testi yaptı  ama belleğinde sorun görünmüyor. eğer sorun varsa şu makalelere bak diye saçma yerlere atıyor. 

i7 860 gibi işlemciyi çalıştırabilen anakartın biosu bukadar dandik olmamalı. dell forumlarına girdim sanırım bunun anakartı ram seçiyor. 

ram seçmesi normal çünkü 2010 öncesi anakartların herşeyi cinsti. işlemci seçerdiler ram seçerdiler saçma sapan bir dönemdi. şimdiye bakıyorum herşey çocuk oyuncağı olmuş.

asusun anakartı olsa sorunsuz çalıştıracaktı tahminim. desteklemiyorum dediği işlemci için bios güncelliyorduk çatır çatır çalıştırıyordu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    zalimadam bunu yazdı

biosun son güncellemesi 2010. ayarlarında şimdiki bioslar gibi extrrem özellikler görünmüyor. admin mi usermi kontrol ettim admin olarak biosta olmama rağmen pek özellik yok.

bios update toolunu indirdim son sürüm yüklü diyor.

zaten dell diyorki 2012 de desteğin bitmiş. windows 10 driverini bile desteklemem.

dell pc ye yazılım yükkettirip online sorun testi yaptı  ama belleğinde sorun görünmüyor. eğer sorun varsa şu makalelere bak diye saçma yerlere atıyor. 

i7 860 gibi işlemciyi çalıştırabilen anakartın biosu bukadar dandik olmamalı. dell forumlarına girdim sanırım bunun anakartı ram seçiyor. 

ram seçmesi normal çünkü 2010 öncesi anakartların herşeyi cinsti. işlemci seçerdiler ram seçerdiler saçma sapan bir dönemdi. şimdiye bakıyorum herşey çocuk oyuncağı olmuş.

asusun anakartı olsa sorunsuz çalıştıracaktı tahminim. desteklemiyorum dediği işlemci için bios güncelliyorduk çatır çatır çalıştırıyordu.

hacı pc dell se eğer o ibneler kendinin olmayan rami falan engelliyodu biosta. o alete başka anakart takıcam desen de psu nun girişi vs değişik yapıyolar ibneliğine. takamıyosun. zaten şekli vs de tutmuyo

i7-860 kötü bi işlemci de değil ya baya iş görür. aldırabilirsen o cpu yu destekleyen bi kasa aldır 100-200 e rami işlemciyi ona taşı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

valla 2 tane ddr3 yeni tarihli 8 gb ram getirtecem. kingston. onları takıp deneyecem.  HP gibi herşeyini cins yapmış o çocukları.

microsoft senin pc windows 11 i desteklemiyor diyor. yarın teknosada celeron işlemcili windows 11 li pc görürsem sağlam söverim ama microsofta.

ibnelere bak. 

zaten bütün kurumsal ürünlerde var bu ibnelik. hepsi bir sömürme şekli geliştirmiş müşterilerine o şekil geçiriyorlar yılardır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    zalimadam bunu yazdı

valla 2 tane ddr3 yeni tarihli 8 gb ram getirtecem. kingston. onları takıp deneyecem.  HP gibi herşeyini cins yapmış o çocukları.

microsoft senin pc windows 11 i desteklemiyor diyor. yarın teknosada celeron işlemcili windows 11 li pc görürsem sağlam söverim ama microsofta.

ibnelere bak. 

zaten bütün kurumsal ürünlerde var bu ibnelik. hepsi bir sömürme şekli geliştirmiş müşterilerine o şekil geçiriyorlar yılardır.

win 11 destekleme me nedeni cpu mu yoksa chipset mi hocam ? bildiğim kadari ile bitlocker chip set ile ilgili bir problem oluyor ama onuda aşmak için bazi ayarlar var. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

pc başında değilim yarın microsoftun system check uygulamasından neyden dedteklenmediğini yazayım.

aslında 11 e geçmek için çok erken. 10 şu anda zehir gibi yemişim 11 i.

Toplam Hit: 2544 Toplam Mesaj: 32
ram