9 Antivirüs Programı Kapıştı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

En iyi 9 antivirüs programı seçildi!

En iyi ücretsiz antivirüsün hangisi olduğu, dev sitenin bu testinde ortaya çıktı...

Sisteminizi dış tehlikelere karşı korumak için ücretli bir antivirüse sahip olmak zorunda değilsiniz. Bu işi yapabilen ücretsiz araçlar da var, ancak hangi ücretsiz aracı kullandığınız oldukça önemli. Hangi ücretsiz aracın ne kadar iyi koruma sağladığını merak eden Techradar'ın yeni gerçekleşirdiği bir test ise 9 popüler paketi karşı karşıya getiriyor. İşte Techradar'ın test sonuçları:

1. Ad-Aware Free Antivirus 4.6

Artıları: Kullanımı kolay, boot süresini etkilemiyor, tarama süresi birkaç testten sonra azalıyor, tarayıcı izlerini temizliyor.

Eksileri: Az sayıda işlev, ilk tarama süreleri ortalama seviyede.

2. Avast Free Antivirus 6.0.1367

Artıları: Hızlı yüklenme, çok sayıda işlev, temiz arayüz, çok sayıda gerçek zamanlı koruma katmanı, konuşma sesli uyarılar.

Eksileri: Uzun tarama süresi, PC açılışını yavaşlatıyor, ortalamanın biraz altında doğruluk.

3. AVG Anti-Virus FREE 2012

Artıları: Çok sayıda işlev, hafif, hızlı ve doğruluğu yüksek.

Eksileri: Uzun yükleme süreci, çok sayıda arkaplan işlemi kullanması, rootkit'ler için ayrı bir tarama.

4. Avira Free Antivirus
    Puan 4.5/5

Artıları: Hızlı yükleme, hızlı ilk tarama süresi, hafif, doğruluğu yüksek.

Eksikleri: Ücretsiz sürümde birçok özelliği eksik, web korumasını kullanmanız için Ask araç çubuğunu yüklemeniz gerekiyor.

5. Comodo Antivirus 5.9.2

Artıları: Güçlü saldırı algılama sistemi, hızlı ilk tarama, sistem performansını düşürmemesi.

Eksileri: Defense+ uyarıları zaman zaman karmaşık olabiliyor, yanlış uyarılar, tarama hızı zamanla pek iyileşmiyor.

6. Emsisoft Anti-Malware 6.0

Artıları: Hızlı ve kolay yükleme, temiz arayüz, mükemmel tarama performansı, iyi doğruluk, diğer güvenlik araçları ile çalışabilmesi.

Eksileri: Gerçek zamanlı antivirüs koruması sunmuyor.

7. Microsoft Security Essentials 2.1.11160

Artıları: Kullanımı kolay, sistem performansını çok az etkiliyor, iyi bir gerçek zamanlı koruma sağlıyor.

Eksileri: Uzun tarama süresi, ortalamanın altında algılama oranı.

8. Outpost Security Suite Free 7.1

Artıları: Çok sayıda güvenlik özelliği, Windows ve Outlook'un açılışına az etki etmesi, iyi seviyede doğruluk.

Eksileri: "Öncelikli güncellemeler" sağlanmaması, Techradar'ın testi sırasında zararlı veritabanını güncelleyememesi, ilk tarama süresinin çok uzun olması, Firefox'un açılışını önemli ölçüde uzatması.

9. PC Tools Antivirus Free 2012

Artıları: Kullanımı kolay ve hafif oluşu, ortalamanın üzerindeki tarama süresi, iyi bir algılama oranına sahip olması.

Eksileri: Sabit diskte çok yer kaplaması, Outlook'un açılışını hissedilir derecede yavaşlatması, bazı tasarım hataları, ücretli sürümüne göre önemli ölçüde daha az özelliğe sahip olması.

kaynak: http://www.veteknoloji.com/

Edit: 
    ben comodo kullanıyorum

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

kaspersky :) gerisini salla

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

avast 4.8 kurulu taa kaç sene öncesinin şeysai hala update etmeden kullanıyorum sırf ınternette frame olsun js olsun virüsler için , ama su sıralar bıtane daha yanına lazım , avg kursammı la acep ? bana daha cok ınternet security lazım ..

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

dostlar su comodonun bana uygun bi sürümünü bulamadım af. o kadar aradım yok. bilen biri hayrına bi link yollasın.

windows 8 developer pre.  3 ram  500hd  p6100 işlemci 2 ghz. 64 bit

comodonun belki 10 sürümünü denedim hep hata veriyo neden acaba?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:
    -----------------------------

dostlar su comodonun bana uygun bi sürümünü bulamadım af. o kadar aradım yok. bilen biri hayrına bi link yollasın.

windows 8e uygun değil anlaşılan usta , ki wındows 8de henuz tam sürülmedi piyasaya sanırsam, o yüzden senin iş yatar gibi ..

comodo forumlarında araştır istersen 

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Clostridium bunu yazdı:

joe_black bunu yazdı:

windows 8e uygun değil anlaşılan usta , ki wındows 8de henuz tam sürülmedi piyasaya sanırsam, o yüzden senin iş yatar gibi ..

comodo forumlarında araştır istersen 

---------------------------

çincesine kadar indirdim olmadı. win7 64 bit uyumlu her proyu yüklüyorum sadece comodo olmuyo :F

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

w8 pre de adam gibi çalışan ücretsiz virüs prog. kendi microsoft essentiali..

gerisi ya kurulmuyor yada problem çıkarıyor.

FREE kullanmak isteyenler için en iyi çözüm avira free ve noscript ikilisidir bence..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ivy
    ivy's avatar
    Erkek

ucuz etin suyu kara olur (comodo FW haric)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek
    Avast! Free Antivirus v6.0.1000 Türkçe

Avast! Free Antivirus v6.0.1000 Türkçe

Avastın beş kuruş talep etmediği ev kullanıcıları için oluşturduğu antivirüs yazılımıdır, ücretsiz olmasına rağmen kesinlikle iş görür bunu garanti edebilirim size bir süre kullandım ve hoşuma da gitmedi değil. Program Türkçedir zaten anlaşılmayacak bir durum olmaz, ücretsiz kullanmak için programın arayüzünden kayıt ol kısmına tıklayın, 1 yıllık ücretsiz kullanım hakkını alın.

Önemli Teknolojiler:

Antivirüs Ve Antispayware Motoru:
    Yenilikçi tarama motoru, virüs, casus yazılım ve diğer zararlı unsurlara karşı koruma sağlar.

Avast! WebRep:
    Topluluktan gelen geri bildirimlere göre, web sitesi ile ilgili güvenilirlik ve itibar değerlendirmelerini sağlar.

Avast! CommunityIQ:
    Teknolojimiz seçkin avast! kullanıcılarından oluşan bir grubun gerçek web'de gezinme deneyimlerinden alınan (isimsiz olarak) verileri sağlamak için küresel bir sensörler ağı kullanır. Daha sonra, bu bilgiler tüm avast! kullanıcılarını, virüs ve virüslü web siteleri hakkındaki en güncel bilgilerle korumak amacıyla kullanılır. avast! CommunityIQ sayesinde, avast! son 30 gün içinde 87.332 virüslü web sitesi tespit etmiş ve 34.998.504 kişinin bunları ziyaret etmesini önlemiştir.

Gelişmiş Teknolojik Özellikler:

Başlangıç Tarayıcısı:
    İS başlayıp altında yatan virüsleri etkinleştirmeden önce, bilgisayarınızı virüslere karşı tarar (artık Windows 7 ve Windows Vista için de geçerlidir).

AutoSandbox:
    Kullanıcılardan şüpheli uygulamaları sanal Sandbox ortamında çalıştırmalarını ister.

Intelligent Scanner:
    Güvenli uygulamalardan oluşan bir beyaz liste sayesinde, zorunlu dosya taramalarının sayısını %80'e varan oranlarda düşürür. Güvenli olduğu tespit edilen dosyalar değişmedikçe tekrar taranmaz.

Sessiz/Oyun Modu:
    Otomatik olarak tam ekran uygulamaları algılar ve güvenlikten ödün vermeden açılan pencereleri ve diğer bildirimleri devre dışı bırakır.

Yeşil Bilgisayar Kullanımı:
    Verimli ve etkili teknolojisi sayesinde, daha az yer kaplar.

Avast! Gerçek Zamanlı Koruma Kalkanları:

Dosya Sistem Kalkanı:
    Açılmış/yürütülmüş dosyalar için gerçek zamanlı tarama.

E-Posta Kalkanı:
    Gelen/giden tüm e-postaları kötü niyetli yazılımlara karşı tarar (MS Outlook için özel bir eklenti kullanılır).

Web Kalkanı:
    Ziyaret edilen tüm sayfaları, indirilen dosyaları ve java komut dosyalarını tarar. Akıllı akış tarama özelliği sayesinde Web Kalkanı, web'de gezinme hızınızı düşürmez.

P2P Kalkanı/Anında Mesajlaşma Kalkanı:
    P2P programları aracılığıyla ve anında mesajlaşma veya “sohbet” programları kullanılırken indirilen dosyaları kontrol eder.

Ağ Kalkanı:
    Ağ tabanlı virüslere karşı iki ana bileşen ile birlikte koruma sağlar: zararlı URL'ler için URL engelleyici ve az yer kaplayan saldırı algılama sistemi.

Komut Dosyası Kalkanı:
    Web sayfalarında gizlenen kötü amaçlı komut dosyalarını algılar ve bunların bilgisayarınızı ele geçirmesine ve zarar vermesine engel olur.

Davranış Kalkanı:
    Virüs tanımları alınmadan önce, “sıfır gün” saldırılarını ve bilinmeyen kötü niyetli yazılımları durdurur.

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Eredanne
    Eredanne's avatar
    Erkek

Aviradan başkasını tanımam.

http://194.71.107.80/ Thepiratebay.se'e burdan ulaşabilirsiniz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Avast akar kim ne derse desin,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 5410 Toplam Mesaj: 30