folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder 9 Yaşındaki Bir Çocuğa Nasıl İngilizce Öğretilir?

9 Yaşındaki Bir Çocuğa Nasıl İngilizce Öğretilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadioglu
    kadioglu's avatar
    Erkek

hocam öncelikle benim tavsiyem çok fazla yüklenmemeniz. Eğer sadece derslerde yeterli olsun dersen ilgisini çekecek bir kaç yabancı diziye başlat hem okuması hızlanır hem derslerden sıkıldımı kaçtığını sanıp bir kaç bir şey kapar ben böyle yetiştim 21 yaşındayım supernaturali ilk sezonundan beri izlerim 12. sezonu izliyorum hesabını sen yap böyle dersler de başarılı olur ama tabii ki pratik de ve gramer de zayıf kalır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morf1n
    morf1n's avatar
    Erkek

Eskişehirdeysen ; www.minidil.com

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

@NoktaliVirgul Teşekkürler hocam, bakıyorum. :)

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

tv'de ingilizce kanalların etkisi inanılmaz büyük diye biliyorum. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

döverek öğretilir, kardeşim 9 yaşındaydı kendisi benden 17 yaş küçüktür, 1 sene içinde hergün 2 saat çalıştırmak suretiyle döve döve öğrettim ingilizceyi. anlamadığı yeri bir daha anlatacaksın, anlamaya çalışmaktan  vazgeçiyorsa çakacaksın tokadı gözünün üstüne, ana baba da sahip çıkmadığında eşek gibi öğrenecek.

sen nasıl bir gerizekalısın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

9 yaşında olduğu için, ufak bir çocuğun (1-5 yaş) öğrenmesi gibi ondan çıkmıştır ama yinede 18+ üzerine göre hala şanslı. 

seveceği şeyler olmalı, oyunla öğretilen ingilizce setleri filan var mesela alfabeyi şarkı olarak söylüyorlar bilmem ne, ingilizce alt yazılı çizgi filmler iş görür. 

ama bir yandan da GRAMER görmeli. 

ben özel ders alıyorum yoğun gibi görünüyor ama değil, çünkü bunun böyle olmsını ben istiyorum. yoğun olsun ama kararında olsun. 

mesela, millet her gün ben 20 30 kelime ezberliyorum falan diye sıkıyor, ben günde 5 veya 6 kelime öğreniyorum sadece. günde 20 30 diyenler sadece "ezberliyor" ben ise öğreniyorum :) "İNGİLİZCEYİ ÖĞRENMEZSEN ÖLÜRSÜN" moduna getirmeden sıkmadan eğlenerek öğrenmesini sağlayın yeter,

Daniel-Koo tarafından 07/Oca/17 09:26 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek

şimdi banada retretin dediği gibi öğretmişlerdi ingilizceyi hep de nefret etmiştim dilden, daha sonra bi kankim 9gag ile tanıştırdı, youtube yabancı oyun kanalları önerdi (markipleir) daha sonra ben burdaki esprilere güldükçe falan öğrenmeye başladım hatta konuşmaya falanda başladım, o zaman anladım bu dil iletişim aracı, hatta poliglod diye bişey var adamlar 10 20 dil falan öğreniyor sırf hoşlarına gittiği için 

şimdi çocuğa değilde ana babasına tavsiye veriyim bu çocuğun notları lisede düşecek ona bi alışın hayatın notlardan ibaret olmadığını anlayınca herkezin düşer hatta şuan üniversitede bile bize piyasayı anlatmaya gelen eleman hangi üniden mezun olduğunuzdan çok hangi projeleri yaptığınıza bakıyoruz diyor yani sen bu çocuğa python öğret bir iki sipariş ver eğer severse zaten kendi projelerini yapmaya başlar lise biter bitmezde dolu bi cv si olur iş bile bulur dedi adam bize, ki kendisi fizik mühendisliğinden 8 senede mezun olmuş

uzun lafın kısası göt gibi eğitim sistemi için şekle sokmaya çalışmayın şu çocuğu sorgulamayı öğretin bilgisayarı öğretin sonrası mezun olsan yeter (tabi ilkokul temel bilgiler falan önemli ama onları öğrensin ezberden cevap verip durmasın)

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

İngilizce hikayeli ve bol yazılı oyunlar oynayın beraber. Yanınızda sözlük olsun mutlaka.

Toplam Hit: 2940 Toplam Mesaj: 19
ingilizce çocuklar için ingilizce