folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kardım Yandı Mı?

Ekran Kardım Yandı Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Başlığı ekran kardı problemi diye açtım ama ne olduğundan da tam emin değilim. Oyun oynarken ya da film izlerken bir sorun yok fakat kullandığım tüm tarayıcılarda kasmalar, donmalar ve çökmeler yaşıyor. Scroll'u aşağı çektiğimde görüntüde donmalar, video izlerken başka sekmeye geçtiğimde tarayıcıda donmalar oluyor.

Video izlerken yine sayfanın aşağısına indiğimde bu şekilde dalgalanmalar oluyor.

Ayrıca photoshop cs5'i açtığımda da ekranda garip garip görüntüler çıkıyor. Photoshop'u kapatsam bile bu görüntüler bir süre kaybolmuyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

Hocam yazılımsal bir problem senin ki. Pc n yavaşlamış biraz. Formatla çok rahat düzelir. Format dışında sistemi temizleme araçları var onları kullanarak sistemini biraz rahatlatabilirsin

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

ndmylmz bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam yazılımsal bir problem senin ki. Pc n yavaşlamış biraz. Formatla çok rahat düzelir. Format dışında sistemi temizleme araçları var onları kullanarak sistemini biraz rahatlatabilirsin

Ben de öyle düşündüm dün format attım ama sorun hala geçmedi. Evet formattan sonra bile aşırı derece ağır

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

belki kart yuvasından oynamıştır bi kasayı aç bak belkide ramlerde bi sıkıntı sorun olabilir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

ekran kartı driver güncelle dostum. birde ısınma sorunu varsa bi temizlik yap :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Ccaglayan bunu yazdı:

belki kart yuvasından oynamıştır bi kasayı aç bak belkide ramlerde bi sıkıntı sorun olabilir

Deneyeceğim hocam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Driver'ları en güncelden kur, olmazsa bir öncekini, yine olmazsa bir öncekini, yine olmazsa ilk driver'ını kur... (Formatladıktan sonra)

Baktın yine olmuyor, VGA'nın üzerindeki fanları ve soğutucuları sök, sadece çipset açıkta kalacak şekilde aluminyum folyoyla koru diğer komponentleri(statik elektrik olayını hesaba katman gerekir:dikkat). Çipsetin üzerini telefonculardaki sıcak hava tabancasıyla ısıt biraz, anasını belleme ama biraz ısıt, internette laptop çipset tamiri diye aratıp bulabilirsin, aynı işlem çoğu uygulanabilir.

Yine olmazsa bozulmuştur.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

interfector bunu yazdı:

ekran kartı driver güncelle dostum. birde ısınma sorunu varsa bi temizlik yap :)

Benim makine 5 gb ddr2 ram'di. Şimdi 1'liği çıkardım. 1+1+2 olarak çalışıyor. İçini de bir güzel temizledim, fanları falan. Hala aynı, hala çözülmedi. Driverlar da en güncel halde.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

kaanstain bunu yazdı:

Driver'ları en güncelden kur, olmazsa bir öncekini, yine olmazsa bir öncekini, yine olmazsa ilk driver'ını kur... (Formatladıktan sonra)

Baktın yine olmuyor, VGA'nın üzerindeki fanları ve soğutucuları sök, sadece çipset açıkta kalacak şekilde aluminyum folyoyla koru diğer komponentleri(statik elektrik olayını hesaba katman gerekir:dikkat). Çipsetin üzerini telefonculardaki sıcak hava tabancasıyla ısıt biraz, anasını belleme ama biraz ısıt, internette laptop çipset tamiri diye aratıp bulabilirsin, aynı işlem çoğu uygulanabilir.

Edit: Eski bilgisayarımda ekran kartının en güncelini kurunca bu sorun oluyordu, eski versynlarla çözdüm sorunumu

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

kaanstain bunu yazdı:

Şimdi format atıp eski bir sürümü yükeleyeceğim hocam. Bir başka sorun da şu: Yönetici Olarak Çalıştırma. Yok hocam olmuyor. Yönetici olarak çalıştır diyorum, devam etmek için parola yazın diyor parola ne bilmiyorum. Cmd'den parolayı değiştirdim, yine olmadı erişim engellendi diyor. Kullanıcı Hesaplarından baktım, konuk hesabı yazıyor onu da değiştiremiyorum. Format ile çözülür mü bu da?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

hocam masaüstü makina sanırım makina. şimdi ekran kartını çıkart ve fanını sök. termal macunu temizle ve yenisini sür. güzelde fanını temizle. ve mümkünse makina yağı damlat çok az. fanın alt kısmında bi delik var :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
Toplam Hit: 1695 Toplam Mesaj: 16