folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kara Harp Okulu Hakkında

Kara Harp Okulu Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.

Ben lise 3. sınıf öğrencisiyim ve Kara Harp Okulu istiyorum ama bilmediklerim var.

En son taban puanı kaçtır.

Bitirdikten sonre teğmen olarak kesin atanabilirmiyiz

okuması nasıldır bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Hava harp okulu hakkında bende bilgi alabilirim 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

Amcamınoğlu hava harp okulunda...Ne lazım bilgi olarak sorayım haftasonu telefonunu teslim alınca?

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    KILICH bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

Amcamınoğlu hava harp okulunda...Ne lazım bilgi olarak sorayım haftasonu telefonunu teslim alınca?

Girişi nasıl şartları neler eğitimi zormu direk maaş alabiliyormuyuz f16 pilotu olmak için göz kusuru olsa birşey olurmu 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Önceden belirli bir puanı vardı ancak sanırım şimdi değişmiş, aldığın en yuksek puanın %70 i 15 mülakat 15 de testler olarak ortaya çıkan puan tablosunda ilk bilmem kaç kişiyi alıyorlarmış ancak  sana tavsiye şöyle 300 den fazla yaptınmı sıkıntı olmaz.

Bittikten sonra istemesende atanıyorsun zaten, çünkü 15 yıl mecburi hizmet var ayrılamıyorsun ayrılırsan cezası var(para)

Zorluğuna gelince, bana şuana kadar öven olmadı, genelde harpokullarına  ya asker çocuğu olanlar gider,yada 4-5 sene dişimi sıkayımda sonra hemen işi var maaşı iyi, sağladıkları olanaklar iyi, bu sefil yahatı yaşayacağıma orayı yaşarım diyenler gider.

yada benim gibi önünü göremeyenler.

HHO yada DHO yu seçmen bence daha iyi, hele hava harpta birde pilot oldunmu oooh tamamdır,yada deniz harpte şöyle kaptanımsı birşey veya müh.

Ne okuyan ne okumuş ne giden ne de gitmek isteyen bana şugüne kadar övmedi, ama yinede bu insanın kendisiyle alakalı birşeyi Ananın ''oğlum şu çöpü giderken döküver'' lafına ''YEA OFF ANNEAAA YEAAA'' diye cevap veren ergenlerdensen, yada şeyinden çıktığın adamın bir bardan su istemesine gocunuyorsan götürmüyorsan harp okulu sana göre değil.

Yada gelişmeye çok açık,yaptığın işlerle ''iş yaşta değil başta '' dedirtecek biriysende orası sana göre değil.

Kısacası, Pilot möüh, kaptan gibi askerliğin pekmezli kısmında olamayacaksan gitme, ama ben +3bin lira maaşla  banko işe başlanan birhayat istiyorum, durumum iyideğil ben herzaman eziyet görüyorum bari eziyet görüp karşılığında birşey alayım diyorsan git.

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Taban puanı sonradan belli olur. Şimdi belli olmaz. Mezun olduktan sonra atanmamak için kıçını yırtsan bile atarlar sen merak etme :D Başka sorun varsa sor hazır burdayken cevaplayayım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı
    KILICH bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

Girişi nasıl şartları neler eğitimi zormu direk maaş alabiliyormuyuz f16 pilotu olmak için göz kusuru olsa birşey olurmu 

Gözkusuru varsa okulabile  almaabilirler, Pilotluk çoook zor, olduktan sonra kalması bile, zaten seni psikomotor testimi ne var oraya bir sokuyorlar oradan başarılı çıkmak çok zor.Yada belde bir boşlukmu neyim oluyormuş, bu doğum sırasında olan birşey, her 3 çocuktan 1 inde meydana gelen birşeymiş, normalde hiç bir sıkıntısı yok ama sen jetde bilmem kaç G ye kadar çıkacağında sıkıntı yarattığından o belinde havamı boşlukmu ne olanlar direk eleniyo.Bu muaneyi herhangi birdoktor elle yapabilir çok basit birşey.

Psikomotorda bu tır şöförlerine yapılanın çoook profesyonel olano.(doğru ado psikomotor olmayabilir onun gibi birşey)

erebos tarafından 06/Oca/15 22:21 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sevmek_btb
    sevmek_btb's avatar
    Erkek

kara harp okulunda okuyan birçok tanıdığım var öyle okuması kola bir okul değil son dakikaya kadar bırakan birçok kişi tanıyorum yanlız askeri lise kaynaklı olmayacağın için biraz daha kolay geçebilir askeri lise kaynaklılara şartlar daha zor oluyor...sağa salim bitirirsen kesin teğmensin öyle boşta kalma diye bişey yok sen istesende çıkamazsın çıkmak istersen belli tazminat ödersin 

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, Ve bir orman gibi kardeşcesine
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı
    KILICH bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

Girişi çok zor...kaşına gözüne ismine cismine bakarak eleme yapıyolar kafalarına göre...İlk 1 ay hiç haber alamadık...Eğitimdelermis...Eğitimi başta ağır geliyordu fakat suan cok basit geliyormus...Fakat kuzen denizcilik lisesi mezunu ve yuzme sporu ile ilgileniyor...Pilot olmak için birkaç sınava giriliyor ve sınavlar çok zormuş...Göz kusuru var ise pilot olma ihtimalin sıfır gibi...Bunlar daha önce konustuklarımız olduğu için cevap verebildim...Kuzen denizcilik lisesi mezunu ama deniz'e kabul edilmedi havaya alındı...Var gerisini sen düsün elemelerin :)

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    sevmek_btb bunu yazdı

kara harp okulunda okuyan birçok tanıdığım var öyle okuması kola bir okul değil son dakikaya kadar bırakan birçok kişi tanıyorum yanlız askeri lise kaynaklı olmayacağın için biraz daha kolay geçebilir askeri lise kaynaklılara şartlar daha zor oluyor...sağa salim bitirirsen kesin teğmensin öyle boşta kalma diye bişey yok sen istesende çıkamazsın çıkmak istersen belli tazminat ödersin 

Askeri lise kaynaklılara daha fazla baskı uygulanıyor. Senin bahsettiğin durum bu.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sevmek_btb
    sevmek_btb's avatar
    Erkek

bütün pilotlar hava harp okulundan çıkmıyor ve şöyle söyleyeyim türkiyenin yetiştirdiği %70 pilot kara harp okulu mezunudur ankara güvercinlikde kara havacılık okulu vardır THY sunexpres pegasus pilotları o okul mezunudur

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, Ve bir orman gibi kardeşcesine
Toplam Hit: 3543 Toplam Mesaj: 27