Aanti-Virüs

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:
    -----------------------------
    nod 32 tek gecerim kasmıyo hiç deilse bilgisayarı

bi ara forumda bi keylogger dağıttı eleman, nod32 nin güncel versiyonu anlamadı keylogger olduğunu kis anladı..

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

yok o iyi bu iyi diye bir olay yok bana kalırsa. istersen eve üs kur, iş kullanıcıda bitiyor. eset smart security var bende. çok iyidir kraldır tarzı yorum yapmıyorum fakat yetiyor.

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek

Güvenlik %90 kullanıcı bilgisine bağlıdır. Benim önerim veritabanı geniş herhangi bir antivirüs yazılımı(free) ve bir de güvenlik duvarı (free).

Günümüzde dosyadan dosyaya bulaşan basit virüsler pek kalmadı, çoğu kişinin korkusu trojan gibi yazılımlar. Bunları önlemenin en önemli yolu ağ trafiğini iyi izleyebilmektir.

Bu bakımdan hiç bir antivirüs ve güvenlik duvarın olmasa bile bir paket sniffer ile bile bilgisayarını korursun. Eğer güvenliğine çok çok önem veriyorsan harici bir hips programı seni maksimum seviyede koruyacaktır. Zemana antilogger hem Türklerin yaptığı hem de benim test ettiğim başarılı bir program. Bunun haricinde ben free avira ve comodo (eski sürümü son çıkardıkları rezil bişey) kullanıyorum. Yine manuel olarak bir trojanı nasıl yakalarsın bahsedeyim.

Eğer bilgisayarından şüpheleniyorsan msn,firefox gibi tüm internet programlarını sonlandır ve güvenlik duvarı , sniffer gibi bir programla ağ trafiğini izle. Eğer ismini bilmediğin bir program internete bağlı görünüyor, paket alışverişi yapıyorsa o program trojan olabilir. Hatta windows un bir dosyası gibi görünse bile şüphelidir. Bu dosyayı aratıp incelersen muhtemelen ne olduğunu anlarsın.

Aratmaktan kastım, msconfig den servisler bölümünde microsoft servislerini gizle dedikten sonra kalan servislerde bu program var mı bak, eğer yoksa başlangıç bölümünde ara eğer ordada yoksa internette adını arat ve ne programı olduğunu bulmaya çalış.

Bunun haricinde  tüm process lerin parent id lerine kadar gösteren bir program işine yarayacaktır, örneğin bir çok trojan kendini services.exe, svchost.exe,winlogon.exe  adları altında gizler. Eğer sen svchost ların services.exe , services.exe nin winlogon.exe tarafından onun da smss.exe tarafından oluşturulduğunu bilirsen, bu exe lerin parant ID lerine bakarak gerçekten windows exe simi yoksa trojan mı olduğunu anlayabilirsin. Bu yöntem hep işime yaramıştır.

Şimdi sana güvenliğine yardımcı olacak iki basit programımı yollayayım, belki güvenmessin diye (the bekir gibi herifler yüzünden) kaynak kodlarını da vereceğim yanında.

Birinci program bir sniffer, tek yaptığı gelen ve giden paketleri ekranda göstermek, hangi ip hangi port ne tür paket vs.. Bu demin anlattığım yöntemle işine yarar.

Diğer program ise çalışan tüm processleri ayrıntılı listeleyen bir program, buradan her processin parent id sini bulacaksın daha sonra o id deki processi bulacaksın ve herhangi bir şüpheli durumda ilgili exe yi temizleyeceksin.

Örnek şüpheli durum : windows da normal programların tamamının parent process i explorer.exe dir. Doğal olarak eğer sen svchost.exe gibi bir processin parent processine baktığında services.exe değil explorer.exe ise o kesinlikle bir zararlı yazılımdır.

proces listesi çıkaran program kendi dizininde prosesler.txt dosyasına yazar. Umarım programlar işinize yarar. Ancak yine tekrarlıyorum en iyi antivirüs dikkatli bir kullanıcıdır.

buyrun : http://www.sendspace.com/file/0yhljy

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

Tugberk bunu yazdı:

Güvenlik %90 kullanıcı bilgisine bağlıdır. Benim önerim veritabanı geniş herhangi bir antivirüs yazılımı(free) ve bir de güvenlik duvarı (free).

Günümüzde dosyadan dosyaya bulaşan basit virüsler pek kalmadı, çoğu kişinin korkusu trojan gibi yazılımlar. Bunları önlemenin en önemli yolu ağ trafiğini iyi izleyebilmektir.

Bu bakımdan hiç bir antivirüs ve güvenlik duvarın olmasa bile bir paket sniffer ile bile bilgisayarını korursun. Eğer güvenliğine çok çok önem veriyorsan harici bir hips programı seni maksimum seviyede koruyacaktır. Zemana antilogger hem Türklerin yaptığı hem de benim test ettiğim başarılı bir program. Bunun haricinde ben free avira ve comodo (eski sürümü son çıkardıkları rezil bişey) kullanıyorum. Yine manuel olarak bir trojanı nasıl yakalarsın bahsedeyim.

Eğer bilgisayarından şüpheleniyorsan msn,firefox gibi tüm internet programlarını sonlandır ve güvenlik duvarı , sniffer gibi bir programla ağ trafiğini izle. Eğer ismini bilmediğin bir program internete bağlı görünüyor, paket alışverişi yapıyorsa o program trojan olabilir. Hatta windows un bir dosyası gibi görünse bile şüphelidir. Bu dosyayı aratıp incelersen muhtemelen ne olduğunu anlarsın.

Aratmaktan kastım, msconfig den servisler bölümünde microsoft servislerini gizle dedikten sonra kalan servislerde bu program var mı bak, eğer yoksa başlangıç bölümünde ara eğer ordada yoksa internette adını arat ve ne programı olduğunu bulmaya çalış.

Bunun haricinde tüm process lerin parent id lerine kadar gösteren bir program işine yarayacaktır, örneğin bir çok trojan kendini services.exe, svchost.exe,winlogon.exe adları altında gizler. Eğer sen svchost ların services.exe , services.exe nin winlogon.exe tarafından onun da smss.exe tarafından oluşturulduğunu bilirsen, bu exe lerin parant ID lerine bakarak gerçekten windows exe simi yoksa trojan mı olduğunu anlayabilirsin. Bu yöntem hep işime yaramıştır.

Şimdi sana güvenliğine yardımcı olacak iki basit programımı yollayayım, belki güvenmessin diye (the bekir gibi herifler yüzünden) kaynak kodlarını da vereceğim yanında.

Birinci program bir sniffer, tek yaptığı gelen ve giden paketleri ekranda göstermek, hangi ip hangi port ne tür paket vs.. Bu demin anlattığım yöntemle işine yarar.

Diğer program ise çalışan tüm processleri ayrıntılı listeleyen bir program, buradan her processin parent id sini bulacaksın daha sonra o id deki processi bulacaksın ve herhangi bir şüpheli durumda ilgili exe yi temizleyeceksin.

Örnek şüpheli durum : windows da normal programların tamamının parent process i explorer.exe dir. Doğal olarak eğer sen svchost.exe gibi bir processin parent processine baktığında services.exe değil explorer.exe ise o kesinlikle bir zararlı yazılımdır.

proces listesi çıkaran program kendi dizininde prosesler.txt dosyasına yazar. Umarım programlar işinize yarar. Ancak yine tekrarlıyorum en iyi antivirüs dikkatli bir kullanıcıdır.

buyrun : http://www.sendspace.com/file/0yhljy

nihayet "en iyi antivirüs" tarzı konulara detaylı ve mantıklı bir yorum geldi. teşekkürler hocam yazılımlar özelliklede kaynak kodları için :)

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

1- Bitdefender İnternet Security 2010 Plus =Eksiksiz bir antidir ama bayağı kasar

2- Kaspersky İnternet Security 2010 =Eksiksizdir ama çok çok kasar

3- McAfee Antivirüs= İyi derecede bir antivirüstür..fazla kasmaz.Normalden biraz daha iyi bilgisayarlar için kullanılabilir

4- Avira Antivirüs= Normal derecede bir antivirüstür bilgisayarı pek kasmaz. Standart bilgisayarlar için birebir diyebiliriz

5- Norton İnternet Security= İyi derecede bir antivirüstür ancak biraz fazla kasar

6- Avast 4.8 Professional= Normal derecede bir antivirüstür. Bilgisayarı hemen hemen hiç kasmaz.

7- AVG Antivirüs= Avastla hemen hemen aynıdır. Ancak avast daha sık aralıklarla güncelleme yapar. Eski bilgisayarlar için düşünülebilir

7- Eset NOD32= vasat bir antivirüstür.Bilgisayarına kurarsın kasmaz diye sevinirsin. Evet kasmaz çünkü bilgisayarını korumuyordur.

BENCE böyle

Cigu bigule :(
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

ONEMINUTE sana dicek bişey yok...

Hocam en iyisi AVG ama makinan iyi değilse nod32 kur kasmıyor

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 14297 Toplam Mesaj: 17