folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder AB, Şemdinli Davasından Çıkan Karardan Memnun...

AB, Şemdinli Davasından Çıkan Karardan Memnun...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek
    AB, Şemdinli davasından çıkan karardan memnun

Avrupa Birliği, Şemdinli davasından çıkan 39 yıllık mahkumiyet kararlarından memnun. AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu'nun Eşbaşkanı Joost Lagendijk, ''umarım bu kişilerin arkasındaki kişi ya da kurumlar da yargılanır'' dedi.

CNN TÜRK'e konuşan Lagendijk, "bu karar, Türkiye'de hukuk devletinin sadece sivillere değil, güvenlik güçlerine karşı da sağlıklı işlediğinin açık bir kanıtıdır" diye konuştu.

Şemdinli davasında yargılananların bir ağ içinde yer aldıklarını iddia eden Lagendijk, "umarım, bu üç kişinin arkasındaki kişi veya kurumların da sorgulanması, hatta yargılanması mümkün olur" ifadesini kullandı.

Tartışmalı iddianame

Bombalama olayına karıştıkları gerekçesiyle astsubaylar Ali Kaya ile Özcan İldeniz 28 kasımda Van'da tutuklanarak askeri cezaevine konulmuştu.

Olayı soruşturan Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya, Türkiye'yi sarsan 124 sayfalık iddianameyi hazırlayıp Van Üçüncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunmuştu.

Sarıkaya, iddianamesinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve üst düzey komutanları suçlamıştı.

Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Sarıkaya'nın hazırladığı ve Van Üçüncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, 'suç işlemek için örgüt kurmak, görevi kötüye kullanmak ve sahte belge düzenlemek' ile 'adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs'le suçlanmıştı.

Büyükanıt hakkındaki iddiaların incelenmesi için soruşturma evrakı Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı'na gönderilmiş, Genelkurmay ise yapılan incelemeler ışığında Orgeneral Büyükanıt için soruşturma açılmasına gerek olmadığına işaret etmişti.

Genelkurmay ayrıca, Van Savcısı Ferhat Sarıkaya'yı 'yetkisini aşmak'la suçlamış ve Adalet Bakanlığı'na hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Orgeneral Büyükanıt, Şemdinli'de yakalanan Astsubay Ali Kaya için "kendisini tanırım. İyi çocuktur" demişti.

İddianamede Büyükanıt ile bazı üst düzey komutanlara yönelik suçlamalara yer veren Savcı Ferhat Sarıkaya daha sonra meslekten ihraç edilmişti.

mına kodumun oğlu senin bu 3 kişilik grup arkasındaki kişi ya da kurumlar demenle ne demek istediğini bilmiyoruz sanki, aklı sıra Türk ordusunu kastediyor. AB düzmecesinin ve maşası olarak kullandıklarınızın bu sözlerinle foyasıda ortaya çıkmış oluyor. zamanında sevr ile yapmak istediğiniz Türk askeri silah bırakacak ordular lağvedilecek maddesini AB düzmecesi altında bizlere yedirmeye çalıştığınızın farkındayız AB diye havlayanlar alın AB yi bi taraflarınıza tıpa yapın *rospu oldu artık..

çok uzakta uzak denizlerde...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    memnun olurlar tabi TSKyı karalamaya çalışan herieye memnun onlar... ak çocukları.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    bunun tsk yı karalmakla ne alakası var onu bombalar ken düşenecekti şerefsizler

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    tabi canım o bombaladı.pkklı itlerin orduyu karalamak için yaptıkları şeyleri bunlara mal etmek kolay..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    ulan adamlar asker pkk lımı adamlar o bölgede kaos u arttırmak için götleriyle kuş tutuyolar sen ne dio hoca yavvv

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek
    ulan adamlar asker pkk lımı adamlar o bölgede kaos u arttırmak için götleriyle kuş tutuyolar sen ne dio hoca yavvv

o bölgede kaos yaratmak o bölgede kaç CIA ajanı var haerin var mı kardeş bu birincisi kaldıki asker orayı bombaladı söyle bakalım neden oraası kaos için dersen biraz araştırma yap derim...

çok uzakta uzak denizlerde...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karem
    karem's avatar
    Erkek
    Belki orda yargılanan kişiler haklı veya haksız bir fiilin içinde gözükebilir. Ama buna istinaden orduyu ortaya koyarak, karalamaya çalışan ipcambazlarına, AB ve yandaşlarına kınaları ben hayrıma veririm. Tabiki fazla israf olmasın diye, kınaları ben yakacağım. Saygılar...

NE-NEDEN-NİÇİN
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    o bölgede kaos yaratmak o bölgede kaç CIA ajanı var haerin var mı kardeş bu birincisi kaldıki asker orayı bombaladı söyle bakalım neden oraası kaos için dersen biraz araştırma yap derim...

------------------------------------

Evet hocam bundan haberim var bi sıra cumhuriyet gazetesinde yazıodu adı sanı bilinen 6 bin amerikan ajanı var die mesele o deil burda konu çarpmasın Askeriye orayı bombalattırıyo enim dediğim olay bu burda

Saygılar

---------------------------------------------

Belki orda yargılanan kişiler haklı veya haksız bir fiilin içinde gözükebilir. Ama buna istinaden orduyu ortaya koyarak, karalamaya çalışan ipcambazlarına, AB ve yandaşlarına kınaları ben hayrıma veririm. Tabiki fazla israf olmasın diye, kınaları ben yakacağım. Saygılar...
    ---------------------------------------------------
    Bence ordaki yargılananlar masum ona katılırım ancak onlara o bombalama emrini veren o.cocukları sucludur .Bide burda Ben AB yandaşlık ı yapmam bilakis gıcık alırım Ab gibi insanları sömüren emperyalist düzenlerden

Saygılar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    ii olm da kendi yazdıklarınla çeişiosoun farkında deilsin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    Ne gibi mesela Tsk la adamları bir kefeye koyma olayı heralde birinde Tsk ya dedim birindede O bombalayanlara çelişki yok düşüncem gayet ne bu konuda

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    hangisi olduğunu yazarsan beni sevindirisin ?

Toplam Hit: 1646 Toplam Mesaj: 20