folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder ABD Ve Üniversiteler Hakkında Bilgiler

ABD Ve Üniversiteler Hakkında Bilgiler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Mürüdler merhaba,

MEB bursu ile yurtdışında master-doktora eğitimi almaya hak kazandım. Eğitimi ABD'de alacağım. Fakat master ve doktora öncesinde üniversitelerden kabul alabilmem için TOEFL'a girmem gerekiyor. TOELF'a hazırlık ve dil kursu için yine MEB bursu ile ABD'ye gideceğim. Orada gideceğim dil kursları ve şehirler hakkında hiçbir bilgim yok. Daha önceden ABD'ye gitmedim. Sizden ricam, aşağıdaki listede yer alan okullar ve şehirler hakkında bildiklerinizi benimle paylaşmanız. Bu sayede dil kursu için gideceğim yeri tavsiyeleriniz doğrultusunda seçebilirim.

• University of Pennysylvania
    • Rochester Institute of Technology
    • University of Delaware
    • The University of Texas at Austin
    • Rice University
    • University of Texas Arlington
    • The University of Alabama
    • University of Georgia
    • Indiana University

İyi forumlamalar.

NOT: Konu kişisel nedenlerden dolayı gizli kalırsa sevinirim.

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

Lokasyon olarak yorumlayabilirim sanirim biraz.

Austin guzel sehirdir, ama geri kalan guzel sehirlere cok uzak.

Rochester kanada sinirina yakin, oralar da fena degildir.

University of Pennysylvania'nin guzel tarafi ise arabayla manhattan'a 1 kusur saat olmasi gibi duruyor.

Bilemiyorum, etraftaki sehirleri gezerim falan diyorsan son iki secenek daha iyi gibi; ama sehirden cikmayacaksan sehir olarak en iyisi Austin gibi duruyor.

He is finding himself.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

hacı adam okumaya gidiyor gezmeye değilki :) work and travel gibi düşünme, orda benim gözüme çarpan direk 

• The University of Texas at Austin 

diğerlerinin arasında en iyisi burası imkan bakımından, tabi

• University of Pennysylvania

gidipde fetocuların yanında da kalabilirsin :)

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

murit mizahi'ye danışmanı tavsiye ederim. Tecrübeli bir ağbimiz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

University of Delaware hakkında fikri olan var mı? Delaware'de tax olmadığı için ekonomik anlamda çok rahat edersin diyorlar.

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

söyliceğim şaka anlaşılabilir ama cemaatle pensilvanya hakkında görüşebilirsin hocam. hem bilgi verirler hem yardımcı olurlar. ev konaklama yerleşim yeri vs bakımından. (not: cemaatle alakam yoktur)

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek
    BeyinAdam bunu yazdı

söyliceğim şaka anlaşılabilir ama cemaatle pensilvanya hakkında görüşebilirsin hocam. hem bilgi verirler hem yardımcı olurlar. ev konaklama yerleşim yeri vs bakımından. (not: cemaatle alakam yoktur)

Yok hoca cemaat falan bize gelmez.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çalışma imkanın olan yerleri tercih et .. turkler nerde ise oraları tercih et iş bulma acısından ayrıca gidecegin yerlerde ulasım nasıl saglanıyor onları ogren belki araba alırsın belkide subway otobusle saglarsın ulasımını.Maddiyat onemli amerikada cok para gidiyor haberın olsun okulların yerleri belli zaten ama ben hıcbırını bılmıyorum gıtmedıgım ıcın oralara.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

Çalışma imkanın olan yerleri tercih et .. turkler nerde ise oraları tercih et iş bulma acısından ayrıca gidecegin yerlerde ulasım nasıl saglanıyor onları ogren belki araba alırsın belkide subway otobusle saglarsın ulasımını.Maddiyat onemli amerikada cok para gidiyor haberın olsun okulların yerleri belli zaten ama ben hıcbırını bılmıyorum gıtmedıgım ıcın oralara.

Çalışmayacağım hocam. Burs ile geçinmem lazım. Zaten resmi olarak çalışırsam MEB bursumu kesiyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

rice baya prestijlidir yalniz. harvard - mit familyasından..

[22817//kaanabak]
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

University of Delaware

Hocam burada ekonomik olarak rahat edersin. Tax olmadığından benzin dahil gayet ucuz amerika geneline göre. 2 sene önce gitmiştim bende, öyle çok büyük biryer değil ama manhattan a arabayla 2 saat civarınd, philedelphia ya 50dk falan, washington dc ye de 1.5 saat civarında ulaşabilirsin. Ana arterlere yakın yani. Bence rahat edersin ama yine de universitelerin sitelerine gir kampüslerine bak.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 1930 Toplam Mesaj: 14