folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder ABD'de Şok Talep

ABD'de Şok Talep

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek

Thelordmax bunu yazdı:
    -----------------------------

1 iran = nato 1/2

1 iran + 1 rusya + 1 türkiye = (avrupa birliği +nato+ fifa)

yani sonuç ; kaybeden onlar olur a.k (:

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Yanlis anlamayin ama Turkiye bu yonetimle her gecen gun geriliyor. Su anki durum soyle, Bir tarafta Sabanci holding, diger tarafta 5 tane ciftci gecinemiyorlar. Turkiye sabanci holdingle dostken, yavas yavas 5 tane ciftcinin yaninda yer almaya basliyor. Bu kotu birsey degil, bir yandan bir kac avantajlari var ancak diger yandanda bir cok dez avantajlari var.

bir kisi nato ne getirdi demis, google a girip benefits of nato yazarsan karsina baya bilgi cikiyor. Birisi dogal gazi, bogazlari kapat demis. Boyle bir durumda onlarin turkiyeye ambargo koymasi anlamina gelir. aileniz sevdikleriniz icicek ilac bulamaz. Sizin internete girdiginiz o bilgisayarlar ulkeye girmez. Kullandiginiz arabalarin yedek parcasi bulunmaz. Uctugunuz ucaklara bakim yapilmaz vs. Bu tekrar ciftci sabanci olayina donuyor; ciftci urettigi bugdayi sabanciya satiyor ancak, traktoru, tohumu, ilacini, gubresini onlardan aliyor.

Su an Turkiye politika kullanmadan kafasina gore is yapiyor. Bu sekilde haraket edenler malesef cezalandirilir, (Bkz Abd iraka girisi; Savasi politik yollardan baslatmak yerine ben girip dalarim dedi, butun dunya cephe aldi, hala bu konuda zorluk cekiyorlar) 

uzun lafin kisasi, yasadigimiz dunyada hakli olan degil guzel politika yapan kazaniyor. Ve malesef turkiye bunda pek basarili sayilmaz. sen her nekadar ben hakliyim, bunu boyle yapmaliyiz diye ciksanda hayat oyle islemiyor. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

badass bunu yazdı:

Yanlis anlamayin ama Turkiye bu yonetimle her gecen gun geriliyor. Su anki durum soyle, Bir tarafta Sabanci holding, diger tarafta 5 tane ciftci gecinemiyorlar. Turkiye sabanci holdingle dostken, yavas yavas 5 tane ciftcinin yaninda yer almaya basliyor. Bu kotu birsey degil, bir yandan bir kac avantajlari var ancak diger yandanda bir cok dez avantajlari var.

bir kisi nato ne getirdi demis, google a girip benefits of nato yazarsan karsina baya bilgi cikiyor. Birisi dogal gazi, bogazlari kapat demis. Boyle bir durumda onlarin turkiyeye ambargo koymasi anlamina gelir. aileniz sevdikleriniz icicek ilac bulamaz. Sizin internete girdiginiz o bilgisayarlar ulkeye girmez. Kullandiginiz arabalarin yedek parcasi bulunmaz. Uctugunuz ucaklara bakim yapilmaz vs. Bu tekrar ciftci sabanci olayina donuyor; ciftci urettigi bugdayi sabanciya satiyor ancak, traktoru, tohumu, ilacini, gubresini onlardan aliyor.

Su an Turkiye politika kullanmadan kafasina gore is yapiyor. Bu sekilde haraket edenler malesef cezalandirilir, (Bkz Abd iraka girisi; Savasi politik yollardan baslatmak yerine ben girip dalarim dedi, butun dunya cephe aldi, hala bu konuda zorluk cekiyorlar) 

uzun lafin kisasi, yasadigimiz dunyada hakli olan degil guzel politika yapan kazaniyor. Ve malesef turkiye bunda pek basarili sayilmaz. sen her nekadar ben hakliyim, bunu boyle yapmaliyiz diye ciksanda hayat oyle islemiyor.  

hocam sarhoş musun,çok fazla kaçırdın herhalde :)

Türkiye'nin politika kullanmadan kafasına göre iş yaptığını iddia etmek bırak muhatap almayı asırlarca gülme krizine sokacak boş bir laftır.Lafla peynir gemisi yürümez.Hükümet yani erdoğan icraat yapıyor.Dünyada Türkiye kadar diplomasiyi iyi bilen 2.bir devlet daha yok.(benim iddiamdır bu yanlış anlaşılmasın)

son olaylarda israili uluslararası alanda rezil eden ve bu haksızlığı tescilleyen 2.bir ülke var mı ? hangi ülke altına yapmadan israile karşı tutum alabiliyor ? elbette bunu Türkiye birkaç günde yapmadı.

Türkiye'nin "doğal sınırlarına" yönelik politikaları en az 50 yıl öncesine dayanıyor.Teorisyenler uzun süredir çok derin planlar yapıyorlar ve bu planlara paralel olarak aktörleri ön plana çıkarıyorlar.Her atağa geçtiklerinde mutlaka birşeyler çıkarılıp çelme takılıyor.Türkiye nükleer çalışmalara bilim adamı yetiştirmeye nerdeyse 50 sene kadar önce başladı.Ama nedense nükleer santral açmak bugünlere kısmetmiş.Sizce bu kısmet midir yoksa batının çelmeleriyle mi gecikmiştir ?

27 mayıs darbesi olmasaydı şimdiki çevre ülkelerle kurduğumuz ekonomik ilişkiler çok daha önceden kurulacaktı.28 şubat postmodern darbesi olmasaydı çoktan körfez ve Türk-İslam sermayesinin ana üssü Türkiye olacaktı.Türkiye'deki olaylar ve müdahalelerle paralel ilerleyen ekonomik olayları da gözlemlemezsek doğru analiz yapamayız.

Son yazdıklarınla resmen gülme komasına gireceğim :D

Türkiye özellikle iranla takas anlaşmasında geleceği öngörerek "çok süper bir başarı" sağlamıştır.Önümüzdeki süreçte amerika irana bir şekilde müdahale edecek.Bu müdahale askeri bir müdahale olabileceği gibi iranda fitne fesat çıkarmak şeklinde de olabilir.iranda sistem bozulduğu zaman iran halkı tek dost olarak Türkiye'yi görecek ve yeni yapılandırmada Türkiye ön plana çıkacak.Amerika ıraka asker isterken (tezkerede) şahsen ben ilk başta karşı çıkmamıştım sandviç operasyonuyla pkk nın komple temizlenmesini hayal etmiştim.Ama tezkerenin iptal edilmesiyle devletin neden böyle bir karar aldığını anlamaya çalışırken şöyle bir fikir geldi aklıma.Eğer Türkiye amerikayla beraber girseydi ıraka ırak ve diğer bölge halkları ve tüm dünya Türkiye'nin sicilini kötü gösterecekler ve bölgenin şekillenmesinde tıpkı sabıkalı amerika gibi engelenecekti.Türkiye tezkereyi reddererek müthiş bir karar verdi ve amerika ıraktan çekildikten sonra bölgenin tek süper gücü olmayı garantiledi.Bu bölge kamuoyunda Türkiye'ye güvenilebileceği duygusu oluşturdu.Ve bu oluşan duygu gazze gemi operasyonuyla had safaya ulaştı ve Türkiye planlı bir şekilde yürüttüğü politikaların meyvesini aldı,almaya devam ediyor.

önümüzdeki süreçte Türkiye başarılı politikaları neticesinde israil hükümetini düşürecektir.şu anki israil hükümeti gidici.sebebi ise erdoğanın diplomatik zekasında,hitabet yeteneğinde ve konjonktürde gizli...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Türkiye'nin politika kullanmadan kafasına göre iş yaptığını iddia etmek bırak muhatap almayı asırlarca gülme krizine sokacak boş bir laftır.Lafla peynir gemisi yürümez.Hükümet yani erdoğan icraat yapıyor.Dünyada Türkiye kadar diplomasiyi iyi bilen 2.bir devlet daha yok.(benim iddiamdır bu yanlış anlaşılmasın)

> Buna bir cok ornek var ancak, Israil, Ermenistan, Kibris rum kesimi - Yunanistan, Turkiye'yi etkiliyen ve Turkiye'den daha iyi politika yapan ulkeler. Yunanistan ve Rum kesimi Kibris tartismasinda Turkiyeye nispeten daha basarili sonuclar aldilar. Ermenistan soy kirimi konusunda hiz kesmeden kendi taraflarina destek topluyor. Israil, turk vatandaslarini olduruyor (hatta sanirim icinde 2 turk-amerikan vatandasida varmis) ve halla ciddi bir uyari almiyorlar. Yardim gemisini vurmak cok buyuk bir suctur, savas sirasinda bile dusmaninin yardim gemisini vurmak bir ulkenin basina cok buyuk is acar. Barista boyle bir is yapmak cok daha fazla bir sorun olmaliydi.

Türkiye'nin "doğal sınırlarına" yönelik politikaları en az 50 yıl öncesine dayanıyor.Teorisyenler uzun süredir çok derin planlar yapıyorlar ve bu planlara paralel olarak aktörleri ön plana çıkarıyorlar.Her atağa geçtiklerinde mutlaka birşeyler çıkarılıp çelme takılıyor.Türkiye nükleer çalışmalara bilim adamı yetiştirmeye nerdeyse 50 sene kadar önce başladı.Ama nedense nükleer santral açmak bugünlere kısmetmiş.Sizce bu kısmet midir yoksa batının çelmeleriyle mi gecikmiştir ?

>ben englelleyen yok demiyorum, ancak bu engeller turkiye basarili bir sekilde karsilik veremiyor.

27 mayıs darbesi olmasaydı şimdiki çevre ülkelerle kurduğumuz ekonomik ilişkiler çok daha önceden kurulacaktı.28 şubat postmodern darbesi olmasaydı çoktan körfez ve Türk-İslam sermayesinin ana üssü Türkiye olacaktı.Türkiye'deki olaylar ve müdahalelerle paralel ilerleyen ekonomik olayları da gözlemlemezsek doğru analiz yapamayız.

>Malesef islam ulkelerinde cok bir sermaya yok. gelismis islam ulkeleri, avrupa ve amerika destegi ile bugunku haline geldiler. Abu dhabi, dubai (ve diger uae ulkeler) amerika ve avrupa ile yaptikleri is birlikleri sayesinde buyuduler. Dunyanin en buyuk petrol zengini Sudi arabistan yanlis izledigi politika yuzunden halkina yediricek ekmek bulamiyor (Sudi Arabistan: Nufus 30milyon, GDP: 400 Milyar $, Kanada nufus:30 milyon, GDP 1,4 Trilyon $). Iranda 5 sene oncesine kadar internete girmek yasakti. 

Ben avrupa veya amerika iyi bir dosttur demiyorum ancak turkiyenin izledigi politika bizi basariya goturecek bir yola benzemiyor. Elbette bu basarinin tanimina gore degisir. Islam birliginin basinda olmak isteyen bir turkiye varsa, bu yolda dogru bir adim atiyor. Yok, milletim refah yasasin, cocuklarim egitimli olsun, gelir dagilimi dengeli olsun, ilimde ve bilimde geliselimse amac, ayni seyi soylemek biraz zor. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLhann
    iLhann's avatar
    Erkek

Hey Allah' ım habere bak. Amerikanın ne olduğunu herkes biliyor zaten :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

Türkiye'nin iç siyasetine dönük yapılan bir numara :) Bu hareketlerle akp sanki ABD' nin karşısında rol alıyormuş hissi yaratıp. Turk halkının akpye olan sempatisini arttırmak ve bir sonraki seçimdede akpyi turkiyenin basına getirip türkiyeyi daha rahat yonetmekdir. :) Türkiyenin natodan cıkarılması ile birlikte olan olaylar ne olur onuda soylim..

Irakdaki direnişin seyiri değişir.

ABD afganistandan çekilir.

İran nükleer programına ivme kazandırır.

İsrail tehlikeye girer.

Türkiye doguya yonelir. ABD nin ortadogu planları suya duser.

Sonuc : ABD eline ortadoguda tatarosmanı alır geri çekilir :)

Bunlardan dolayı NATO'dan cıkarılmamız imkansızdır.

Long Live Turkey..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

blöf blöf blöf... türkiye natodan çıkarsa incirlik üssü kapanır, türkiyedeki limanları kullanamazlar, türk askerini kullanamazlar, hava sahası natoya kapanır, zaten tsk da natodan aşırı derecede rahatsız. filistine giden yardım gemileri gibi bu da iç politika malzemesi olup bop eşbaşkanını halkın önünde onure etmekten öteye amacı olmayan bir dezenformasyon çalışmasıdır. cemil çiçeğin televizyonda itiraf ettiği gibi halkın gazını alıyorlar.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 4012 Toplam Mesaj: 28