folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Absent (Yeşil Peri)Absent (Yeşil Peri)

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Esconda
  Esconda's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Eylül/2007
  Erkek

  Namaz %100 alkol içerir, her denediğimde nirvanaya varıyorum ve bedava.

  Yan etkileri;duygusallık, hangover(geceden kalma denen olay),manevi dünyadan kopamama,maddiyata ihtiyaç duymama,aşık olamama.

  Öneririm! %100 etkisini görürsünüz, alkolü bırakan arkadaşlarımdan örnek veriyorum bu arada.


  https://t.me/pump_upp
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Asi
  Asi's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Mayıs/2007
  Dişi
  MbK bunu yazdı

  şekerle nasıl içildiğini oku anlarsın espiriyi :-)

  :) biliyorum kıtlama değil kesme 

   


  Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ONEMINUTE
  ONEMINUTE's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 27/Mart/2009
  Erkek
  Esconda bunu yazdı

  Namaz %100 alkol içerir, her denediğimde nirvanaya varıyorum ve bedava.

  Yan etkileri;duygusallık, hangover(geceden kalma denen olay),manevi dünyadan kopamama,maddiyata ihtiyaç duymama,aşık olamama.

  Öneririm! %100 etkisini görürsünüz, alkolü bırakan arkadaşlarımdan örnek veriyorum bu arada.

  tööövbaaaa  de Günaaakkk o_0


  ;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  MbK
  MbK's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek
  Asi bunu yazdı
  MbK bunu yazdı

  şekerle nasıl içildiğini oku anlarsın espiriyi :-)

  :) biliyorum kıtlama değil kesme 

   

  ismail yk şarkısını yapmış seni kıtlarım yerim diye sen halen kesmede takılıp kalmışsın aşın bunları yaa içimizdeki irlandalılar sizi gidi sizi kıtlatın şekerleri ...


  Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Lemuria
  Lemuria's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek
  PanxeR bunu yazdı
  Lemuria bunu yazdı

  çok iyi bir pazarlama stratejisine sahip bu ürün,alkol oran'ı %70'dir ama yinede kafası sıradan bir alkol kafası, bir çok markasını denemiş olmama rağmen beklentilerim dışında bir bok olmadı, eskiden içeriği farklıydı belkide bilmiyorum, From Hell'i izlerseniz çok farklı etkileri olduğunu düşünürsünüz ama dediğim gibi yani güncel şişelerde bir cacık yok. 

  dediğim gibi absinthe i farklı kılan alkol oranı degildir , kulüp rakı %50 bu %55 ile 90 arası degisiyor bir kadeh fazla içersin o kafayı yakalarsın.

  Asıl olay thojindedir ve bir çok çakma absinthe de bulunmaz. Thojen oranı arttıkça gerçek anlamda kafa yapar (halisinasyon vb.)

  Ürünün 0 pazarlama stratejisi var zaten bilen gidip buluyor iyisini oldugu yerden. 

  İyi pazarlama stratejisine sahip ürünler 

  1- Absolut vodka ( Benim için en kötü vodkalardan biridir tuzlu su ama yok satıyor hep reklam ve makan anlaşmaları)

  2- Jack Daniels ( tadı çok kötü olmasına rağmen insanlar imrendiği için o kötü tada kendilerini alıştırıyorlar ve bir süre sonra onlara güzel geliyor)

  3- EFES PİLSEN BİRA. Bir çok Türk ün ilk içtiği bira dünyanın en dandik biralarından biri olmasına rağmen fanatik fenomen içicileri saolsun fazla rağbet görüyor. 

   ALTTAKİ AÇIKLAMADAN SADECE KALIN OLANLARI OKUMANIZ BİLGİLENMENİZ İÇİN YETERLİDİR:

  Yaygınlaşması[değiştir | kaynağı değiştir]

  Absent 1840'larda Cezayir savaşları sırasında Fransız ordusunda özellikle dizanteri ve bağırsak kurtlarına karşı tıbbi amaçlı olarak yaygın şekilde kullanıldı. Savaş sonrası eve dönen askerler alışıp sevdikleri bu tadı da beraberlerinde taşıdılar ve absent bistrolarda(küçük Fransız barları) hızla yaygınlaştı. 1850'lerden itibaren, absentin altın çağı olarak bilinen III. Napolyon döneminde, Fransa'da absent modası neredeyse bir çılgınlığa dönüştü, binlerce farklı çeşidi ortaya çıktı, zengin kentsoylulardan yoksul sanatçı ya da işçilere kadar tüm sınıfları fethetti ve içki tüketiminde lider hale geldi. 1880lerde büyük ölçekli fabrika üretimi absent fiyatlarının çok düşmesini sağladı. 1910'da Fransızlar yılda 5 milyon litre şaraba karşılık 36 milyon litre absent tüketmekteydi.[1][2] Bu dönemde Fransa'nın dışında özellikle Orta Avrupa ve bir ölçüde yeni kıta Amerika'da da absent modası yayılmıştır.

  Yaygın inançlar ve yasaklar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Absentin yaygınlaşmasına koşut olarak, hem bazı dindar örgütler hem de şarap üreticileri birlikleri tarafından, çeşitli absent karşıtı kampanyalar geliştirildi. 20.yüzyıl başlarında absent ile vahşi suçları ve sosyal yozlaşmaları ilişkilendiren popüler inanışlar artık iyice yerleşmişti. Bu döneme ait bir yazıya göre[3], absent "insanı delirtir ve katil yapar, epilepsi ve verem getirir, ve binlerce Fransızın ölümünden sorumludur. Erkekleri bir hayvana dönüştürür, kadınları telef eder, çocukları yozlaştırır ve aileyi yıkıp ülkenin geleceğini tehlikeye sokar."

  1906'da Belçika ve Brezilya, 1909'da Hollanda, 1910'da İsviçre, 1912'de ABD ve nihayet 1914'de Fransa absent üretimi ve satışını yasakladı. Pernod markası absentin yasaklanmadığı İspanya'da bir fabrika açarak yaşamaya devam ettiyse de çoğu marka gibi bir daha geri dönmemek üzere kayboldu. Öte yandan, küçük üreticilerin pek çoğu özellikle İsviçre'de yeraltına geçerek üretimi sürdürdü.

  Yeniden canlanış[değiştir | kaynağı değiştir]

  1990'larda bir ithalatçı, absentin tarihsel olarak popülerleşmediği ve hiç yasaklanmadığı Britanya'da absent satışını engelleyen bir düzenleme olmadığını farkettikten sonra Çek Cumhuriyeti'nden absent getirmeye başladı. 1990'larda absent modası bir canlanma yaşadı. Fransa'da 1914 yasağından sonra ilk üretilen absent La Fée Absinthe oldu (2000).

  19.yy. sonlarında alkolizm üzerine çalışmalarıyla tanınan psikiyatrist Valentin Magnanpelinotu yağını hayvanlar üzerinde deneyledi ve bu hayvanların, alkolün etkisinden bağımsız olarak, nöbet geçirdiğini keşfetti. Buna bağlı olarak, az miktarda pelinotu yağı içermesine rağmen, absentin genel alkollü içkilerden daha zararlı olduğu kanısı ortaya çıktı. Daha sonra ise absentin zararının kaynağı, içeriğinde bulunan "thujone" maddesine indirgendi. Magnan, bununla da kalmayıp 250 alkolik üzerinde çalıştı ve absent içenlerin nöbet geçirdiği vehalüsinasyon gördüğünü bildirdi. Modern dayanakların ışığında, deneydeki diğer etkenler ve bağlı olabilecek hastalıkların yeterince göz önünde bulundurulmaması ve Magnan'ın, alkolün ve absentin Fransız ırkını "dejenere" ettiği yönündeki taraflı düşüncesi nedenleriyle, Magnan'ın çıkardığı bu sonuçlar şüphelidir.[4]

  Pelin bitkisinde yüksek oranda bulunan tujon maddesi aslen tıbbi amaçlı kullanılır ve ada çayıardıçmeyannane gibi bitkilerde de bulunur. İyileştirici özellikteki bu maddenin aşırı yüksek dozlarının tehlikeli yan etkileri bildirilmiştir.

  Absent yasaklandıktan sonra, İngiliz bilim dergisi "Nature", thujone maddesinin moleküler yapısını cannabis'in (marijuana/esrar) anasaykoaktif maddesi tetrahydrocannabinol (THC) maddesiyle karşılaştırana dek absentle ilgili çalışmalara ara verilmişti. Nature dergisindeki bu makalede, thujone maddesinin aslında bir cannabinoid olduğu miti tekrar gündeme getirilerek, beyinde THC ile aynı etkiye sahip olduğu belirtilmekteydi.[5]

  Daha yakın bir tarihte, Avrupa Konseyi'nin 88/388/EEC (1988) sayılı kararının[6] Avrupa Birliği'nde thujone maddesinin belli miktarlarda yiyeceklerde kullanılmasına izin vermesiyle birlikte önceki çalışmalar gözden geçirildi ve absentteki thujone miktarının önemsiz değerlerde olduğu saptandı.

  Avrupa Birliği düzenlemeleri absentteki thujone miktarını, alkol oranı %25 ve üstüyse en fazla 10mg/litre, alkol oranı %25'in altındaysa en fazla 35mg/litre olarak sınırlamaktadır.[7]

  Üretim[değiştir | kaynağı değiştir]

  Günümüzün absentleri: Solda yeşil, sağda beyaz, önlerinde su ilave edilerek içime hazırlanmış bardaklar.

  Viski, konyak, şampanya gibi türlerin tersine absent için norm bir tarif ve yasal düzenleme yoktur. Bu nedenle, farklı içerik ve üretim yöntemine sahip absent çeşitleri mevcuttur. Başlıca iki üretim biçimi damıtım ve soğuk karışımdır.

  Damıtma[değiştir | kaynağı değiştir]

  Absent üretimi üç temel aşamada gerçekleşmektedir. Pelin, yeşil anason ve diğer bitkiler daha önceden damıtılmış alkolle karıştırıldıktan sonra üreticinin tercihine göre bir ya da daha fazla damıtılır. Bu ilk aşamada %72 oranında alkol içeren renksiz bir sıvı elde edilir. Bu haliyle, Blanche ya da la Bleue üretmek üzere şişelenebileceği gibi, ikinci aşamaya yani yapay ya da doğal yöntemle renklendirmeye de girebilir. Doğal renklendirme, çördükotu (zufaotu ya da Hyssopus olarak da bilinir), melissa, çeşitli pelin türleri gibi bitkilerin ilk aşamada elde edilen içkide ısıtılarak "demlenmesi" ile yapılır. Bu sayede bitkilerdeki klorofil içkiye geleneksel yeşil rengini kazandırır ve aynı zamanda absentin geleneksel otsu koku ve tatları da oluşur. Bu durumdaki absentverte olarak bilinir. Son aşamada ise istenilen miktarda su eklenmesiyle içkideki alkol oranı düşürülür.

  Soğuk karışım[değiştir | kaynağı değiştir]

  Günümüzde büyük miktarda absent, çeşitli aroma ve esanslar katılmış yüksek dereceli alkolün yapay olarak renklendirilmesi olan soğuk karışım yöntemiyle üretilmektedir.

  Bohemya (ya da Çek) tarzı absent[değiştir | kaynağı değiştir]

  Bohemya tarzı absent (diğer isimleriyle Çek tarzı absent, anasonsuz absent ya da "e"siz yazılarak sadece "absinth"), esas olarak Çek Cumhuriyeti'nde üretilir[8] ama Çek Cumhuriyeti'nde üretiln absentin tümü Bohemya-tarzı değildir. Geleneksel absentte bulunan rezene, anason ve diğer bitkiler bu tarzda çok azdır ya da yoktur ve geleneksel olanla tek benzerliği yüksek alkol oranıyla pelindir.

  hocam peki orjinali hangisidir ? ben o orjinaline yüzlerce tl verdiğimde bana mdma'in veya thc'nin hissettiremediği neyi hissettirecek bu bahsettiğin etken madde ? içmeyenler eminim merak ediyordur ben kısaca özetleyeyim tadı ve kokusu şekerli veya şekersiz ciddi anlamda bok gibidir bence bu dönemde bu keyifsiz içime sahip içkiye bu kadar para vermek liseliliktir yani enayalik salaklık filan demeyeyim insan merak eder ve denemek için parayı bayılır eyvallah zaten ne içtiğini bilen bi tip 2. yi istemez  ortamda vardır ikram edilir bardağı boş kalsın istemez o da ayrı mesele, halüsünasyon veya enerji isteyen zaten ne alması gerektiğini biliyor,ben haala balon bir içki olduğu kanaatindeyim.


  dont think twice its all right
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  PanxeR
  PanxeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek

  gerçek fiyatı türkiye deki gibi uçuk mu sanıyorsun hocam :) zamanında şaraptan fazla tüketilmesinin sebebi ucuz olması.

  ayrıca abd ve avrupada evde absinthe yapımı için kitler satılıyor. boğma rakı yapar gibi absinthe üretmek için

  en iyi ve orjinal absinthe ler çek cumhuriyetinden getirilenlerdir çünki onlarda yasak yok.

  ayrıca hollandada otlu ( bildiğiniz marihuana ) absinthe mevcuttur. 

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Bulusma Fatihi
  Baracuda
  Baracuda's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Temmuz/2010
  Erkek

  gürcü free shopunda 20liğini 7 euroya aldım geçen günde trabzonda tekelde şişe şişe vardı abi hayırdır getirmişsin dedimyasal olarak satılıyo artık dedi. kırmızı yeşik ve mavi vardı kırmızı %50 diğerleri %70 likti 70lik şişe fiyatı 140 lira 


  adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  caldii10
  caldii10's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Haziran/2007
  Erkek

  Tamamen başımdan geçen yaşanmış olaydır.

  1 sene önce ukraynadan almıştım 1 şişe. 85 derece alkol oranı olandan.

  1-2 ay büfede öylece durdu.

  bi akşam tekila içerken açayım bari şu şişeyi dedim. açmaz olaydım.

  3 şat tekila içtim.  +  Absinti ritüeline hazırladım ve onu da içitim. üstüne 3 şat tekila daha içtim.

  tüm bunlar 15 dk içinde oldu.

  hava sıcaktı evde ayaklı vantilatör çalışıyordu. 

  Kendime geldiğimde vantilatörle dans ediyordum.

  votka için  rakı için  başka herşey için ama absinth  İÇMEYİM...

   

   


  Alacakaranlığı hiç sevmem, ya gündüz olmalı ya gece ; kurşun değidiğin ya derinden vurmalı ya namluda kalmalı ; Dost dediğin ya senin gibi olmalı yada hiç olmamalı...!!!
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  PanxeR
  PanxeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek

  bende anlatayım bari.

  Herşey doğum günümden bir kaç gün sonra oldu.

  Arkadaşla markette dolaşırken bir fransız absinthe markasının markette 60 TL ye (3 yıl önce ) satıldıgını gördük. (aynı absinthe oraya bir daha gelmedi fakat baska marketlerde 135 TL gördüm ) 

  Görür görmez absinthe bir kaç shot içtiğim için hadi kafayı bulalım diye aldık.

  Ertesi gün oğlen civarı dayanamadık abi denize gidicez ama kafamız kıyak gidelim mi bir iki şat atalım dedik 

  bardak ve şeker hazırladık. 

  valide salondaydı bizde odada müzik ve çerezler ile birlikte ( Sakın ama sakın siz siz olun bizim gibi absinthe içmeyin bunun mezesi de yok )

  başladık absinthe e sözde 2 şat atıp gidicez sahile.  3 bardak doldurup şeker erittiğimi hatırlıyorum. sonra uyandıgımda saat gece 1 idi.

  bayılmışız.  Arkadaşım odaya girip - Oğlum bana ne oldu ben ıslağım. Dedi , baktım ben kuruyum sonra validenin de gördüklerini anlatması ile olay parça parça hafızamda belirmeye başladı

  Şişeyi nasıl bitirdik bilmiyorum ama şişe bitince arkadaşım çok kötü olmuş ve ben onu banyoya sokmuşum , sonra o banyodan çıkmış gömleğini giymiş sanki dışarı çıkacakmışız gibi saçlarını waxlamış parfümünü sürmüş ve salondaki kanepeye bayılmış. Ben ise onu banyoya soktuktan sonra kendim kötü olmuşum nasıl olduysa yatakta uyandım o arası yok.

   

  Şimdi size söyliyeyim biz arkadaşım ve ben kişi başı 1 litre şarap içen üstüne bira içen insanlarız.  Hani bünyemiz alkolik bünyesi gibi zaten. 

   

  Ayrıca bir yılbaşı partisinde kızlara içirdiğimiz absinthe den sonra olanları anlatmayayım ama +18 yazsam yeterli olur sanırım. 

 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Bulusma Fatihi
  Baracuda
  Baracuda's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Temmuz/2010
  Erkek

  ayrıca hazırlanışısa rakı gibidir öyle sek içmeyin

   

  önce içeceğiniz bardagın yarısıba absint koyulur kendi kaşığıyla yada çay kaşığıyla kesme şeker alkole batırılıp çıkarılır ve yakılır karamelize olmaya başladığı anda (karamelize olmıcak) alkolun içine atılır ve iyice eritilir absint yanmaya başlarsa iyice karıştırıp söndürülür sonra kalan yarım kısma soğuk su koyulur ve içilir


  adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
Toplam Hit: 9844 Toplam Mesaj: 46