folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Acilen C++ Öğrenmem Lazım

Acilen C++ Öğrenmem Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

EDİT : http://www.tahribat.com/forum/acilen-c-ogrenmem-lazim-212488/0#msg2645454

( Moda ön not, başlıktaki acilen konunun aciliyetini değil öğrenmemin aciliyetini belirtmektedir )

Epeydir hangi dili öğrensem diye düşünüp duruyordum. En son swifte merak sarmıştım ancak dönem başladı ve C++ öğrenmem gerektiğini farkettim. Önceki konuda swift demiştin şimdi b*k mu var da C++ öğrenmek istiyorsun diye merak edenlere... 

Okul sebebiyle en kısa sürede C++ öğrenmem ve geliştireceğim uygulamaların okulun linux cluster'ında çalışması gerekiyor.
    Öncelikle, farklı bir ortamda geliştirdiğim uygulama sırf linuxa geçti diye çalışmamazlık yapabilir mi? Bunun önlemini alıp direk linuxta mı başlamalıyım?
    -MacOS üzerinde editörü/derleyicisi var mı, çalıştırabiliyor muyum?
    -Windows için en uygun editör/derleyici nedir? Başka nelere ihtiyacım var?
    -Mümkünse Türkçe değilse İngilizce video ders/site/kaynak tavsiyeniz var mı?

Sormadığım ama sormam gereken sorulara da değinebilirsiniz.

Şimdiden teşekkürler.

noname tarafından 03/Kas/15 22:38 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

http://www.learncpp.com/

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Standart C++ kodu ve STL kütüphanesi, standartlara uyan derleyici ile her ortamda derlenebilir. Standart bunun için var. Fakat işletim sistemine bağımlı bir şey yazdığınız anda her platform derlemesi için o bağımlı kısmı tekrar yazmak zorundasınız.

Ben olsam Linux üzerinde çalışırdım. İlerisi için rahatlık sağlar.

GCC (GNU Compiler Collection) yaygın tüm platformlar için mevcut. Windows için MinGW ya da cygwin denenebilir. Amaç sadece windows ise Visual C++, piyasadaki en iyi IDE olan Visual Studio ile kullanılabiliyor.

C++ programlarını derleyebilmek için linker ve compiler olması yeterli. Tabi make gibi avantajlardan vazgeçiyorsanız. Devel paketinin tamamına sahip olmanızı tavsiye ederim.

C++ maalesef video ile öğrenilmez (şahsi kanaatim). MIT'nin falan varsa notlarını ve derslerini araştırabilirsiniz.

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

bende aynı durumdayım hocam acilen benimde öğrenmem gerekiyor konuyu takipteyim

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

hiç aceleyle ögrenilecek dilde değilki aq ne bu aceleniz :)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

cs50 izle c++ a giriş yapıyor birşey kaybetmezsin hatta girip problem setleri de çözersen baya iyi olursun 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

okul geçer yıllar geçer yaşlanırsın ama hala c++ biliyorum diyemezsin, acele etme yani hocam :D

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Sanki patates soymayı öğreniyon amk.

Bu işe yıllarını veren adamlar c++ biliyorum diyemiyor.

Sen öğrenmek istiyorum derken neyini öğrenmek istiyorsun?

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Sanki patates soymayı öğreniyon amk.

Bu işe yıllarını veren adamlar c++ biliyorum diyemiyor.

Sen öğrenmek istiyorum derken neyini öğrenmek istiyorsun?

Öğrenmek = aldığınız c++ kitabındaki tüm konuları biliyorum demek :(

maalesefki eğitim sistemimiz bu.

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

okul geçer yıllar geçer yaşlanırsın ama hala c++ biliyorum diyemezsin, acele etme yani hocam :D

Bunu demeye gelecektim.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

tekrar selam, dersler başladı ve şimdiden gerçekten zor :)

C++ biliyorum, boş vaktim de oluyor arada sırada diyen yardımsever bir kaç müridimiz varsa iletişim bilgilerini ( facebook / skype falan ) rica etmek istiyorum, bazen saatlerce çok basit bi virgül hatası yüzünden apışıp kalabiliyorum, arada soru sormaya ihtiyacım olacak. 

Çıkar mı ben yardım ederim bana sor takıldıkça diyen?

teşekkürler

( bir de, compiler / assembler / binder bunların farkı nedir ? )

...said addicted.
Toplam Hit: 4347 Toplam Mesaj: 13
c++ cpp cplusplus