folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Açılmayan Sata Hardisklerim

Açılmayan Sata Hardisklerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkadaşalr selamlar,

elimdeki eski pc lerden silinen dosyalarda tarama yapmak istemiştim farkettim ki hardisklerim açılmıyor. açılmamasından kastım bilgisayarıma girince görülmüyor değil, yönetim ekranından disk kısmında da görünmüyor. zaten birisi açıldığı dönemlerde ses çıkarıyordu arada. sanıyorumki yaşlılağa bağlı olarak ömürlerini tamamladılar. fakat emin değilim.

birisi 20 yıllık onu hiç denemedim ana karta bağlayamadım bağlantıları farklıydı.

birisi 15  biriside 10 yıllık sata hdd  . internetten araştırdığımda sataları harici disk olarak kullanmak için satılan kutuları önerenler olmuş.

bu bir çözüm olabilir mi?  tek isteiğim son bir kez açılsın  ve veri kurtarma programı ile bir taratayım.

bir diğer çözüm olan data kurtarma merkezleri nasıl çalışıyor bilmiyorum. hardisklerde öğrenci olduğum yıllara ait oynadığım filmlerde olabileceği için bu tarz yerlere vermekten çekiniyorum. en kötü oralar açılabilir hale getirse taramayı ben yapayım isterim.

genel olarak bilgisi olan varmıdır sormak istedim. en eski olan 80 diğer ikisi 500 gb lik hardiskler. varmıdır yol yöntem gösterebilecek olan?

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

live linux cd ile bak hddlerin içine.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

jumper muhabbeti vardı eskiden. yeni disklere takmıyoruz hiç. varsa çıkarıp denesene? :D

edit filmler konulu mu :D

noname tarafından 13/Nis/21 14:10 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkadaşlar dediklerinizi hiç anlamadım. sadece google a yazıp anahtar kelimelerden bakacağım :)

filmlerde konuda vardı konusuzda vardı :) utanmak utandırmak istemem.

biryandan asıl önemli olan HAYVANYASAR ın da kullandığı pcler olduğu için ona ait birşeyler çıkarmı ümidi ile son kez girişmek istiyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

harddiskin arkasında pinli bi yer var. Onları köprüleyen küçük bi parça var mı, varsa çıkarıp dene

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı

Arkadaşlar selamlar,

elimdeki eski pc 'lerden silinen dosyalarda tarama yapmak istemiştim, farkettim ki hardisklerim açılmıyor. açılmamasından kastım bilgisayarıma girince görülmüyor değil, yönetim ekranından disk kısmında da görünmüyor. zaten birisi açıldığı dönemlerde ses çıkarıyordu arada. sanıyorum ki yaşlılağa bağlı olarak ömürlerini tamamladılar. fakat emin değilim.

birisi 20 yıllık onu hiç denemedim ana karta bağlayamadım bağlantıları farklıydı.

birisi 15 , birisi de 10 yıllık Sata Hdd  . internetten araştırdığımda sata'ları harici disk olarak kullanmak için satılan kutuları önerenler olmuş.

bu bir çözüm olabilir mi?  tek isteiğim son bir kez açılsın  ve veri kurtarma programı ile bir taratayım.

bir diğer çözüm olan Data Kurtarma merkezleri nasıl çalışıyor bilmiyorum. hardisklerde öğrenci olduğum yıllara ait oynadığım filmler_de olabileceği için bu tarz yerlere vermekten çekiniyorum. en kötü oralar açılabilir hale getirse taramayı ben yapayım isterim.

genel olarak bilgisi olan var mıdır sormak istedim. en eski olan 80 , diğer ikisi 500 gb 'lik hardiskler. var_mıdır yol yöntem gösterebilecek olan?

işe yarar mı bilmiyorum ama,  mekanik disk'lerin üzerinde silindir/kafa-sayıları yazan bir yer oluyor, bunları bios'tan ilgili yerlere, manuel girmeyi deneyebilirsin. 

birde sata olmayan Disk'leri, tek bir İde Kabloyla bağlamayı deneyebilirsin.

sata'lar için özellikle bir'şey diyemeyeceğim. 

RitmFarbRacourci tarafından 13/Nis/21 16:01 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

https://rsload.net/soft/cleaner-disk/14086-easeus-data-recovery-wizard.html

Verdiğim Linkten Winpe olanı Indırıp Usb ye Yazdırıp Dısklerı Baglıyorsun ve Beklıyorsun Dıskler Calısıyorsa Okur Sakır Sakır, Sonrasını Halledersın zaten..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Veri kurtarma merkezi senden diski alıp verileri atacağı bir disk de ister. Kurtarma yapılan diski sana geri vermez verilerini attığı diski verir sadece. Erişilebilir yapma durumu falan yok. Bios'a bak orada diskler görünüyorsa ubuntu indir rufus ile usb belleğe at. Live olarak aç kurulum yapma. Orada diskin görünme ihtimali var. Ben seneler önce windows'un görmediği diskten o şekilde dosyalarımı almıştım. Ama alırken bir yerden sonra tamamen gitti erişebilirsen önce önemlileri al. Diskin tamamını kopyalamaya çalışma. İstanbul'da isen Ümraniye'ye getirebilirsen yardımcı olurum birlikte bakarız. Kurtarılamayacak gibi ise veri kurtarmada 2-3 bin TL'den aşağı fiyat çıkmaz. O da diskler eski olduğu için kapasitesi azdır diye. 1-2 TB'lık disk olsa 15-20 binlik olabilirsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

iğneli olan harddisk ide kablosuyla bağlanan harddisktendir jumper mevzusuna gelecek olursak  diğer arkadaşların attığı fotolardan yola çıkarak şunu diyebilirim

hddyi ters çevirip jumperların hizasına bakacak olursan şemayı göreceksin M master demektir sistemi ondan boot eder s slave d sürücüsü gibi davranır cs cable select

ide kablosunun üzerinde 3 soket vardır bir ucu anakarta takılır diğer iki ucundan ortadakine takarsan cs olduğu için slave olarak d sürücüsü gibi davranır uç kısma takarsan

yine cs olduğu için boot edilebilecek şekilde hareket eder

windows harici bir işletim sistemini flash diskten boot live boot ettirip disklere girmeye çalışabilirsin.

verileri kurtarmak için de pits veri kurtarmayı öneriyorum. burada tecrübe edip güzel sonuç alanlar oldu.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Jumber olayına baktım bende öyle bir soket yok diskler üzerinde. Belli pinlere o soket takılınca görmesi gibi bir durum var sanırım youtube da Recep baltaş anlatıyordu. Jumbero nerden alırım diye bir bakayım dedim. Bu akşam bu dediklerinizi bir deneyeyim. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Jumper yoksa ilgili pinleri çengelli iğneyle de temas ettirebilirsin

Toplam Hit: 1032 Toplam Mesaj: 11
veri kurtarma