folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Adguard DNS Beta Tanıtıldı

Adguard DNS Beta Tanıtıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Öncede sadece reklamları otomatik engelleyen basit bir DNS adresiyken artık log tutan bir DNS oldu. 90 güne kadar kayıt tutuyor. Modem arayüzüne tanıtmak gerekiyor. Tabi sabit IP gerekli. Oda aylık belli bir ücrete tabi internet firmaları tarafından. Ben para vermem derseniz her modem kapanıp açıldığında IP değiştiği için siteye girip yeni IP numarasını tanıtmak gerekli.

Diğer özellikleri zaten ekran görüntülerinden çözersiniz.

https://adguard-dns.io/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Birisi ip kontrolü yapıp otomatik update olanı çakar yakında, gerçi cgn arkasında olduğumuzdan ne olur bilmem

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Yıl oldu artık bi açamadılar bunu umudum kalmadı ki adguard bundan da kesin para ister.

https://nextdns.io

aylık ilk 300k request ücretsiz ve tr sunucuları da olduğundan ping düşük anycast dahil ( https://ping.nextdns.io/ ). 300k zaten 3-5 cihazda günlük kullanımla 1 ayda dolmuyor. Sınırsız request 12 lira, free ve ücretli versiyon arasındaki tek fark sorgu limiti o kadar.

Tek eksiği custom list yüklenemiyor, sistemdeki mevcut listlerden seçilmesi gerekli ki onlar zaten yeterli ve uygulama , ürün bazlı bloklama seçenekleri de var.

imza.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Adguard'ın yanına Cloudflare DNS çaktım şuan hem yasakl sitelere rahatça girebiliyorum hemde hız farkı olmuyor. Bir ara Adguard çok patlıyordu o yüzden internet var gösteriyor ama sitelere giremiyordum o dönem Telekom'a sağlam sövmüştüm. Sonra DNS otomatik yapınca sitelere sorunsuz girmeye başlayınca sorunun Adguard kaynaklı olduğunu anlamıştım. Cloudflare hiç patlamadı bu zamana kadar. Sunucuları İstanbul'da.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Android uygulamasini kullaniyorum. Uygulama reklamlarini ve taratici reklamlarını engelliyor. Veri tasarrufuda sağlıyor 

Megalados tarafından 17/Mar/22 15:07 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Androidte uygulamayla ne uğraşıyorsun ? Boş yere ram ve şarj israfı. DNS kısmına dns.adguard.com yaz geç.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Androidte uygulamayla ne uğraşıyorsun ? Boş yere ram ve şarj israfı. DNS kısmına dns.adguard.com yaz geç.

Teşekkürler hocam işime yaradı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Oldu hocam eyvallah.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şimdi farkettim ne alakaysa Vodafone, Adguard DNS'yi banlamış. İnternete çıkış yapılamıyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Şimdi farkettim ne alakaysa Vodafone, Adguard DNS'yi banlamış. İnternete çıkış yapılamıyor.

Bende sıkıntı çıkmıyor

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Youtube ve adsense reklamlarını da engelliyor mu tecrübesi olan mürid var mı ?

Toplam Hit: 2878 Toplam Mesaj: 23
adguard