Adli Bilişimden Anlayan Var Mıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

https://download.mobiledit.com/mobiledit!/beta/setup_MOBILeditForensicExpress_7.3.0.19024_x64.exe

https://www.dosyaupload.com/oiaY

kendin tarayıp raporlayabilirsin ..

https://www.ulusalkriminal.com/aciklamalar

yada burayı arayıp bunlarada gonderebilirsin yada yol gosterirler.

cybermole tarafından 21/Oca/21 00:36 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Eğer telefon siber e verilmiş ve imajı alınmışsa sıkıntı olmaz. Kullandıkları program DB altında silinmiş veriyi de gösterdiği için, edit işlemi varsa ortaya çıkar. Ekran görüntülerini resmi birimler almışsa doğru kabul edilir.

Ayrıca wp altında yazışma içeriğini değiştirme-manipüle etme imkanı şöyle olabilir; wp ye hem webden hem telefondan aynı anda girilmişse, gerçek kullanıcının bilgisi dışında yazı yazılabiliyor. Evde açık unuttuğum wp web üzerinden hanımla yazışmışlığım var. Bunun dışında bir ihtimal yok, en azından ben görmedim. Zaten yapabilen varsa bırak yapsın. Tebrik etmek lazım.

Errare Humanum Est
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Khaine bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

At yalanı sikeyim inanı deseydiniz. WhatsApp uçtan uca şifreleme yaparken telefon üstünde oynama yapıp mesajlaşma içeriği nasıl değiştirilsin? 

https://forum.xda-developers.com/t/tool-whatsapp-xtract-backup-messages-extractor-database-analyzer-chat-backup.1583021/

uçtan uca şifreleme veri akışı sırasında güvenliği sağlar. telefona mesaj gelince şifre çözülür ve başka bir şifre ile telefondaki veritabanına yazılır. 

ilgili key ve mesaj veritabanının yerleri;

unencrypted database:
    /data/data/com.whatsapp/databases/msgstore.db

contacts database:
    /data/data/com.whatsapp/databases/wa.db

key for .crypt12 db backups:
    /data/data/com.whatsapp/files/key

whatsapp zaman içinde bunları değiştirmiş olabilir, fakat telefonunda duran bir dosyayı editlemenin 'imkanı yok' olamaz. dolayısıyla karşı tarafın iddiası gayet yerinde. 

aynı durum, eğer kendi eposta sunucunu kullanmıyorsan, epostalarda geçerli değil, çünkü google'ın sunucusuna erişip değişiklik yapamıyorsun, fakat kendi eposta sunucunda bunu da yapabilirsin. 

geçenlerde bi konu açılmıştı, 'outlookta gönderilen eposta tarihini nasıl değiştirebilir' miydi neydi, durum biraz buna benziyor. outlookta değiştirebilirsin ama ms sunucusundaki tarihi değiştiremezsin, o yüzden senin bilgisayarındaki eposta kanıt olamaz, olsa da birisi çıkar 'değiştirmediğin ne malum?' diye mantıklı bir argümanla gelebilir. epostalardaki gibi whatsapp'ın kendi sunucusuna girip bakabilme imkanı olmadığından, whatsapp mesajları kanıtlıktan tamemen çıksa olur. 

Tasker ile whatsapp oto cevap botu yaparken pek de güzel telefondaki db'yi okutup işlem yaptırabiliyorduk.

Yani oynanmış olabilir.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DesertSun
    DesertSun's avatar
    Erkek

Aynende öyle rootlayın teli data dizini altında unencrypted olarak duran sqlite db yi adb pull ile cekin local pcye orda eklemelerinizi yapın sonra push ile geri atın sonra whatsapp ayarlarından backuplayın buluta db yi sonra telefonu unroot yapın sıfırlayın sonra wp yi kurup yel nonuzu onaylayınca yedek bulundu kurayım mı diyecek onu kurun bitti gitti yazmadıgınız mesajlar direk gelsin sonra teli verin bilişim e imaj alsınlar ne yapıyolarsa yapsınlar kralıda bunu ben yapmadım diyemez ama aslında kanıt olmamalı wp yazısmaları ama burası Türkiye:):):)

::: REALHACKERS.NET ADMIN :::
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    Khaine bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Khaine bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

telefon iphone hocam, ben de bakındım biraz ve iphone da whatsapp konuşmasını değiştirecek bir şey göremedim.

https://pixxytorials.com/iphone-whatsapp-database-location/

https://7labs.io/mobile/iphone/backup-restore-whatsapp-iphone.html

7labs'ta yazdığına göre, backup alıp sonra backup'ı geri yükleyebiliyormuşsun. şahsen iphone'da hiç denemedim bunları yapmayı, fakat şöyle makalelerin dolaşıyor olması bile yeterli sorgulanması için.

bu linklere denk geldiydim ama key dosyasını alabildiğini göremiyorum hiç bi yerde. biz de bi lab arıyoruz baksın telefona desin bu kurcalanmamış falan filan işte. 

Androidte alabiliyorsun o keyi, cihazın rootluysa tabii.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    DesertSun bunu yazdı

Aynende öyle rootlayın teli data dizini altında unencrypted olarak duran sqlite db yi adb pull ile cekin local pcye orda eklemelerinizi yapın sonra push ile geri atın sonra whatsapp ayarlarından backuplayın buluta db yi sonra telefonu unroot yapın sıfırlayın sonra wp yi kurup yel nonuzu onaylayınca yedek bulundu kurayım mı diyecek onu kurun bitti gitti yazmadıgınız mesajlar direk gelsin sonra teli verin bilişim e imaj alsınlar ne yapıyolarsa yapsınlar kralıda bunu ben yapmadım diyemez ama aslında kanıt olmamalı wp yazısmaları ama burası Türkiye:):):)

Hey gidi hddli Nokialar heyyy :))

Aynen de öyle. Birkaç kez alanı çöp veriyle doldur sil, hard wipe at, sonra aldığın backupı geri pull et.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    DesertSun bunu yazdı

Alet iPhone 

@taruz eyvallah hocam, bi laboratuvar bulduk 2k gibi bir paraya halledecek o zaman 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 2178 Toplam Mesaj: 18
adli bilirkişi adli bilişim