folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Adobe Illustrator Ve Indesign Hakkinda Soru Ve Sorulariniz

Adobe Illustrator Ve Indesign Hakkinda Soru Ve Sorulariniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek
    Bu baslik altinda illustrator ve indesign hakkinda soru ve sorularinizi elimden geldigi kadar cozmeye calisacagim.

Diriliş... /// Inadina Ofke Inadina INTIKAM
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    indesign cs3 de index nasıl oluşturuluyo kanka  yaa?? meselaa harrıy sayfa 13 , potter sayfa 15 gibi.. içindekiler kısmı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek

Hoca simdi soyle oluyor once index penceresini acman lazim shift+F8 e basinca acilir :D:D sonra buna bir tus atarsan isini cok kolaylastiracaktir yani soyle soyliyim klavyeden kisa yol tusu ayarlaman lazim  Edit + Keyboard Shorcut + Product Area'dan Panel Menus + Comands dan inde, ADD NEW INDEX ENTRY yapman lazim. ve sana kolay gelen bi tusu ata (yanliz dikkatli ol a veya s gibi ctrl le kombineli olan tuslari atarsan onceki gorevini yapmayabilir) Indexlemek icinde indexleyecegin yeri secip, atadigin kisayol tusuna basman yeterli olacak (bi nevi ctrl+c olayi gibi, indexe aliyor yani tabi bunda sinirimiz 1 tane degil :) ) Isi bitirdikten sonra indexleyecegin alani eklemek icin tekrar index penceresini acip generate demen yeterli :) aslinda hic yapmamis olan icin zor gibi ama cok basit kolay gelsin... eger yapamassan resimli anlatayim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Hocam son zamanlarda reklamlarda , posterlerde tiplemelerde çok kullnılan bi efekt var beyaz show resminde old. gibi bunu  Adobe Illustrator lemi yapılıyor ?

Aynı bunun gidi normal insanın gözlerini falanda büyütüyosun ps ile de oluyoda daha o efekt kadar değil, anlatabilmişimdir umarım :|

http://www.sanaldizi.net/diziresimler/beyaz.jpg

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek
    valla tam anlamadim, gozun nasil cizildigini yapildiginimi soruyosun parlaklik efektinimi ? daha net bir ornek resim koyabilirmisin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    tmm hocam ben demek istediğim şekilde bi kaç resim daha bulayım sonra devam ederiz. demek istediğim göz efekti yada çevresi değil , ben biras daha farklı resimlere bakinim :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

TxT arkadaşımız anladığım kadarıyla bi resmi alıp o şekle sokmayı soruyor, tabi biraz değişiklik yaparak.

st_anger_turk hocam daha iyi bilir,

sanırım onları resimden değil deönce elle veya airbrushla çizip sonra ilustratorla renklendirme yapıyorlar.

tabi bi resmi illustraor ile vektörleştirmek de mümkün. menüyü tam hatırlamıyorum ama  resmi açıp bi menüden vektorize gibi bi seçenekle yapılıyordu.

veya sırf vektörize etmek için küçük programlar hatta siteler var.

resim vektörleştirme diye aratırsan bulabilirsin.

doğru mu anladım bilmiyorum ama anladığımı anlatmaya çalıştım =)

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek
    resmi illustratore atinca zaten orda livetrace ozelligi direk cikiyor zaten ustte. resmi nasil yapiyorlar diye soruyorsan arkadasin anlattigi gibi :) simdi pc de ferrari cizende var kaniyla bob marley cizende var. bu yetenek isi ama efekt soruyosan o ayri :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

teşekkürler kardeş yardımcı olduğun için ama benim demek istediğim şöyle bişey yapmak

http://www.tfd.org.tr/tik_2005_icindekiler.jpg (resim büyuk olduğundan böyle ekledim kusura baqma kanka.)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xCs
    xCs's avatar
    Erkek
    hocam adob  illustrator cs4 serial atarsan sewinirim baya bi aradım ama malesef..

GranT Me SerEnity!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek

xCs bunu yazdı:
    -----------------------------
    hocam adob  illustrator cs4 serial atarsan sewinirim baya bi aradım ama malesef..
    -----------------------------

hoca onu bende aradim serialini ama bulamamisken tam umudumu kaybetmisken biri burda paylasti illustrator cs4 diye arattir. crack dosyasini bulucaksin :)

Toplam Hit: 2446 Toplam Mesaj: 13