Adreste Olmayan Firmaya İcra

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ADSIZ
    ADSIZ's avatar
    Erkek

Yaklaşık 8 ay öce kiraladığım ve depo gib kullandığım işyerine icra geldi. Zarf yok, kağıtlar kapının altından içeri atılmış. Tebliğde muhatab olarak bir limited şirket var. Şirketin güncel iletişim bilgilerini bulamadım, faal olup olmadığını bilmiyorum. Bu durumda ne yapmam gerekir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

muhtemelen tebligat kanunu 35. maddesi gereği resmi kayıtlarda şirketin adresi olarak orası geçiyordur o yüzden orada olup olmadıklarına bakılmaksızın kapı altından atılmıştır hocam. ulaşabiliyorsan bilgi ver ulaşamıyorsan senin yapabileceği birşey yok.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Muhtar a ver 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ADSIZ
    ADSIZ's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı

muhtemelen tebligat kanunu 35. maddesi gereği resmi kayıtlarda şirketin adresi olarak orası geçiyordur o yüzden orada olup olmadıklarına bakılmaksızın kapı altından atılmıştır hocam. ulaşabiliyorsan bilgi ver ulaşamıyorsan senin yapabileceği birşey yok.

Peki adrese haciz için gelirler mi? Gelirlerse ne olur?

Sonuçta arada bir uğradığım yer.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    ADSIZ bunu yazdı

Yaklaşık 8 ay öce kiraladığım ve depo gib kullandığım işyerine icra geldi. Zarf yok, kağıtlar kapının altından içeri atılmış. Tebliğde muhatab olarak bir limited şirket var. Şirketin güncel iletişim bilgilerini bulamadım, faal olup olmadığını bilmiyorum. Bu durumda ne yapmam gerekir.

İyide nasıl kapının altından atıp gitmişler. Teslim alındığına dair imza alması lazım, o imzanın olduğu mazbatayı götürüp icra dairesine vermesi lazım. Yoksa tebliğ edildi sayılmaz ki. Ha icra yapılacaksa bakılmaz. Çilingirle gelir kapıyı açar haczi yaparlar hocam gelecekler ise. Kapı altından atılan kağıt nasıl bir kağıt resmini çekip koyabilir misin?

Titanyumun gücü adına!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam sakin dolandirici isi olmasin. Dikkat et

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ADSIZ
    ADSIZ's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    ADSIZ bunu yazdı

İyide nasıl kapının altından atıp gitmişler. Teslim alındığına dair imza alması lazım, o imzanın olduğu mazbatayı götürüp icra dairesine vermesi lazım. Yoksa tebliğ edildi sayılmaz ki. Ha icra yapılacaksa bakılmaz. Çilingirle gelir kapıyı açar haczi yaparlar hocam gelecekler ise. Kapı altından atılan kağıt nasıl bir kağıt resmini çekip koyabilir misin?

Bunun haricinde 4 yaprak daha var katlanıp zımbalanmış. 3 ü fatura fotokopisi. Onları depoda bıraktım bunu da firmanın iletişim bilgilerini bulup bildiririm diye yanıma almıştım.

ADSIZ tarafından 22/Şub/19 10:34 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Çok ilginç gerçekten :)) bunun mazbatasını kim imzaladı acaba? Hocam Ankaradaysan bu kağıt ve bu adreste senin mukim olduğunu gösterir belge ile icra dairesine gidip dilekçe vermeni öneririm. Ayrıca muhtar ve en yakın karakolada.

Titanyumun gücü adına!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

@yazılımcı 

Hocam firma adres değiştirmiş yeni adres bildirmemiş ya da en baştan hatalı adres bildirmiş tebliğ edilemiyor diye alacaklı ömür boyu beklesin mi. Resmî sicilde adres orası gözüküyor diye oraya yapılmış. Kapıya asılması gerek normalde ama altından atıp geçmişler. Aynı şey gerçek kişiler  içinde geçerli. adres değişikliğini yapmazsan tebligat kanunu 21 maddesine göre merniste kayıtlı adrese gönderirler evrakı tebliğ alan imzasına gerek olmaz. 

@adsız 

Hocam tamamen alacaklının talebine bağlı hacze gelinmesi. Olur da gelirlerse vergi levhası vs varsa gösterirsin ya da kira sözleşmesi vs burası benim dersin. Illa ki haczedecegim derse icra memurunun kabul etmemesi gerekir ola ki bir hatadır  haciz yaptılar istihkak davası acar kazanırsın ama 35 e göre tebligat olduğunu alacaklı da biliyor sanmam seni zorlayacağını.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı

@yazılımcı 

Hocam firma adres değiştirmiş yeni adres bildirmemiş ya da en baştan hatalı adres bildirmiş tebliğ edilemiyor diye alacaklı ömür boyu beklesin mi. Resmî sicilde adres orası gözüküyor diye oraya yapılmış. Kapıya asılması gerek normalde ama altından atıp geçmişler. Aynı şey gerçek kişiler  içinde geçerli. adres değişikliğini yapmazsan tebligat kanunu 21 maddesine göre merniste kayıtlı adrese gönderirler evrakı tebliğ alan imzasına gerek olmaz. 

@adsız 

Hocam tamamen alacaklının talebine bağlı hacze gelinmesi. Olur da gelirlerse vergi levhası vs varsa gösterirsin ya da kira sözleşmesi vs burası benim dersin. Illa ki haczedecegim derse icra memurunun kabul etmemesi gerekir ola ki bir hatadır  haciz yaptılar istihkak davası acar kazanırsın ama 35 e göre tebligat olduğunu alacaklı da biliyor sanmam seni zorlayacağını.

Benim öyle bir borcum yokta adam dolandırıcı ise ne olacak. Benim kastım o şekilde atılıp gitmesi hocam. Bu tebligat öyle rastgele atılıp gidilemez. Eğer adreste kimse yok veya ilgili kişi yok ise imza karşılığı muhtarlığa bırakılır mazbata gider. Senin dediğin şekilde olsa postacı herhangi bir çöp kutusuna atar gider sana tebliğ edildi sayılır. Öyle saçma şey olabilir mi?

Titanyumun gücü adına!!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    alibaba bunu yazdı

@yazılımcı 

@adsız 

Benim öyle bir borcum yokta adam dolandırıcı ise ne olacak. Benim kastım o şekilde atılıp gitmesi hocam. Bu tebligat öyle rastgele atılıp gidilemez. Eğer adreste kimse yok veya ilgili kişi yok ise imza karşılığı muhtarlığa bırakılır mazbata gider. Senin dediğin şekilde olsa postacı herhangi bir çöp kutusuna atar gider sana tebliğ edildi sayılır. Öyle saçma şey olabilir mi?

tebligat kanunu 35 Madde 35 – Kendisine veya adresine kanunun gösterdiği usullere göre tebliğ yapılmış olan kimse, adresini değiştirirse, yenisini hemen tebliği yaptırmış olan kaza merciine bildirmeye mecburdur. Bu takdirde bundan sonraki tebliğler bildirilen yeni adrese yapılır. (Değişik fıkra: 11/1/2011-6099/9 md.) Adresini değiştiren kimse yenisini bildirmediği ve adres kayıt sisteminde yerleşim yeri adresi de tespit edilemediği takdirde, tebliğ olunacak evrakın bir nüshası eski adrese ait binanın kapısına asılır ve asılma tarihi tebliğ tarihi sayılır. (Değişik: 19/3/2003-4829/11 md.) Bundan sonra eski adrese çıkarılan tebliğler muhataba yapılmış sayılır. (Ek : 6/6/1985-3220/12 md.; Değişik fıkra: 11/1/2011-6099/9 md.) Daha önce tebligat yapılmamış olsa bile, tüzel kişiler bakımından resmî kayıtlardaki adresleri esas alınır ve bu madde hükümleri uygulanır

tebligatın kapının altından atılmak yerine kapıya asılması gerekliydi demiştim zaten kaybolmasın uçmasın diye kapı altından atıldı muhtemelen. madde metni yukarıda neresinde yazıyor muhtara bırakılır diye?? ben yorum yapmıyorum bilgi veriyorum. öyle saçma şey olup olmayacağını da kanun koyucuya sorabilirsin muhattabı ben değilim.

Toplam Hit: 4445 Toplam Mesaj: 17
icra