Ağ Geçidi Cevap Vermiyor Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Arkadaşlar airties rt-210 kablosuz modem kullanıyorum. TTnet ile kullanırken sorun yoktu. Şimdi metronet (kablolu) e geçtim. Wireless modemimi access point olarak ayarladım. Şu an evde laptop ve desktop olmak üzere 2 makine internete girebildiği halde e63 telefonumla wireless bağlanamıyorum. Ne denediysem olmadı. Wep anahtarını komple kaldırdım, telefonun ip sini elle girdim, telefonu formatladım sorun yine düzelmedi. Telefon diğer wlan ağlara girebiliyor. Kendi modemime bağlanıyor fakat sayfayı yüklerken bir müddet bekleyip "web: ağ geçidi cevap vermiyor" şeklinde hata veriyor. Bunu nasıl çözerim. Acaba modemi access pointe çevirirken bir hata mı yaptım?. Sadece DHCP yi kapattım. Metronetin verdiği modemden çıkan lan kablosu airties modemin 1 portuna giriyor. Buradan wireless olarak dağıtılıyor. 

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

fikri olan?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

metronetin verdiği modemdeki dhcp kapatıp airties modemden aç birde böyle dene

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Kumanaga bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam metronetin verdiği modem prize takılan adaptör gibi birşey. Elektrik hattı üzerindeki datayı çözüyor. Arayüzü falan yok. O yüzden o ayarlamayı yapamıyorum. İşin ilginç yanı sistemi ilk kurduğumda herşey sağlıklı çalışıyordu. 2 gün önce sabah bi baktım giremiyorum telefondan. Ne oldu ne bitti anlamıyorum. Merkezden telefonun mac adresini engellediklerinden şüphelenmeye başladım. Sınırlı sayıda cihaza mı izin veriyorlar ne? Yoksa durduk yerde ayarlar neden sapıtsın?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek

BRK35 bunu yazdı:

Kumanaga bunu yazdı:

Hocam metronetin verdiği modem prize takılan adaptör gibi birşey. Elektrik hattı üzerindeki datayı çözüyor. Arayüzü falan yok. O yüzden o ayarlamayı yapamıyorum. İşin ilginç yanı sistemi ilk kurduğumda herşey sağlıklı çalışıyordu. 2 gün önce sabah bi baktım giremiyorum telefondan. Ne oldu ne bitti anlamıyorum. Merkezden telefonun mac adresini engellediklerinden şüphelenmeye başladım. Sınırlı sayıda cihaza mı izin veriyorlar ne? Yoksa durduk yerde ayarlar neden sapıtsın?

mac adresine göre filtreleme yapıldığını duymuştum. müşteri hizmetlerini ara hocam bence.

İpimle kuşağım..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

zputnik bunu yazdı:

BRK35 bunu yazdı:

Kumanaga bunu yazdı:

mac adresine göre filtreleme yapıldığını duymuştum. müşteri hizmetlerini ara hocam bence.

Bende son olarak ondan şüphelendim. Sınırlı sayıda cihaz kullanımı için bu uygulamayı yapmış olabilirler. Mesela apartmanda 1-2 kişi bu uygulamaya abone olsa, diğer sakinler o kişiye ortak olsa tüm apartman tek modem üzerinden tüm apartman üzerinden hizmet alabilir. Bu tip kullanımı engellemek adına mac engelleme gibi birşey yapmış olabilirler. Arayıp sorucam bakalım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Müşteri hizmetleri ile görüştüm. Engelleme gibi birşeyin olmadığını söyledi. Telefon ayarları bozuktur diyor. Ama nedense her wlan ağına bağlanabiliyorum, bir tek evimdekinde sorun veriyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enis
    Enis's avatar
    Erkek

Telefonun ayarlarını manuel yapabiliyormusunuz? Öyle bir şans var ise bir de onu deneyin. Bir de devices sorunları olabiliyor telefon ile modem internet access için yetersiz kalabiliyor telefonu güncellemeyi deneyiniz.

TBT
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Enis bunu yazdı:

Telefonun ayarlarını manuel yapabiliyormusunuz? Öyle bir şans var ise bir de onu deneyin. Bir de devices sorunları olabiliyor telefon ile modem internet access için yetersiz kalabiliyor telefonu güncellemeyi deneyiniz.

Manuel olarak ayar yapmayı denedim yine olmadı. Hayır daha önce bu modemle hiç bağlanmamış olsam sorun telefonda diyeceğim. Akşam herşey sorunsuz çalışıyordu. Sabah ne olduysa kendi kendine bu hatayı vermeye başladı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

telefonun dns adresini modem ip'si gir. modemin arayuzunden de calisan bir dns tanimla telekom dnsleri disinda.

8.8.8.8

8.8.4.4 gibi

modem baglanan herkese otomatik bu dns i atasin.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:

telefonun dns adresini modem ip'si gir. modemin arayuzunden de calisan bir dns tanimla telekom dnsleri disinda.

8.8.8.8

8.8.4.4 gibi

modem baglanan herkese otomatik bu dns i atasin.

Yok hocam bu da işe yaramadı.

Toplam Hit: 4499 Toplam Mesaj: 13