folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Ağ Trafiğini Kullanan Uygulamaları Gösteren Program Tavsiyesi Olan ?

Ağ Trafiğini Kullanan Uygulamaları Gösteren Program Tavsiyesi Olan ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csharper
    csharper's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarda hiçbirşey internet kullanan uygulama kullanmıyorken bile ,Görev Yöneticisindeki Ağ bölümünde, data akışı olduğunu görüyorum.

Acaba hangi uygulama ,yada servis  ağı-internet trafiğini kullanıyor , görüntülemem için güzel bir uygulama bilen var mı ?

Arka planda antivirüs, os vs update ler çalışıyordur belki ama ben tam olarak neyin ne kadar ağ trafiğini kullandığını gerçek zamanlı takip edebileceğim bir uygulama kullanmak istiyorum.

Tavsiyesi olan varsa sevinirim.

Palyaço balıklarının yumurtaları döllendikten sonra, erkek balığın yavruları korumak için verdiği emek sürerken, yavruların kalbinin attığı görülebiliyor.Hayatımda gördüğüm en duygulu olaylardan biriydi.Akıp giden herşeye duyarlı olabilen insan , ne muhteşem bir varlık!Akıp giden olaylar tasarlayıp bilgisayarlarda yaşattığımız dünyalar , gerçekte sahip olabilklerimizden akıyor elektriğe.Bu yaşam algoritmaları oyununu oynamak üzere katılımcı olabilmek çok güzel.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csharper
    csharper's avatar
    Erkek

Örneğin, benim bildiğim Netlimiter var, güzel bir uygulama , hem uygulamaların internet trafiğini kullanım hızlarını limitleyebiliyorsunuz. Fakat limitleme falan lazım değil, sadece internet trafik kullanımını o anda yapan uygulamaları gösterip loglayan bir uygulama arıyorum.

Palyaço balıklarının yumurtaları döllendikten sonra, erkek balığın yavruları korumak için verdiği emek sürerken, yavruların kalbinin attığı görülebiliyor.Hayatımda gördüğüm en duygulu olaylardan biriydi.Akıp giden herşeye duyarlı olabilen insan , ne muhteşem bir varlık!Akıp giden olaylar tasarlayıp bilgisayarlarda yaşattığımız dünyalar , gerçekte sahip olabilklerimizden akıyor elektriğe.Bu yaşam algoritmaları oyununu oynamak üzere katılımcı olabilmek çok güzel.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

başlat+r yap resmon yaz üstten network kısmına gel görürsün.tabi bu win7 de xpde varmıydı hatırlamıyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

lalada bunu yazdı:
    -----------------------------

başlat+r yap resmon yaz üstten network kısmına gel görürsün.tabi bu win7 de xpde varmıydı hatırlamıyorum

Bu iyimiş ya :D

İmza YOK !!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csharper
    csharper's avatar
    Erkek

lalada bunu yazdı:

Teşekkürler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

güvenlik duvarı kur :)

aviranınki gösteriyo

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csharper
    csharper's avatar
    Erkek

Tavsiyen için sağol, by yazışmalar sırasında benimde aklıma gelmişti ve  Zonelabs Free Firewall kurdum.Fakat ondada şöyle bir şüpheye düştüm :

Bir uygulama , kendi çalıştığı exe üzerinden değilde,windows un kendi sistem servisleri yada bilindik windows uygulamaları üzerinden data alıp gönderiyor olabilir mi? Eğer olabilirse, nasıl anlarız ve kontrol ederiz, konuyla ilgili tecrübesi olan paylaşırsa çok sevinirim.

Sonuçta, Firewall, bize "şu uygulama, şu uygulama aracılığı ile internete çıkıyor" gibi bir bilgi vermiyor(en azından benim dikkat ettiğim kadarıyla böyle). Data hangi uygulama ayda servis üstünden geçiyorsa, kimlik olarak onu gösteriyor. Eğer başka bir uygulama üzerinden geçirme şansı varsa gerçekten önlem almak iyi olur diye düşünüyorum, bu sebeple sizlere danıştım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bu isi yapan modem vardi,

pirelli nin bir modeli vardi ara yuzunde hangi kullanici hangi uygulamayla interneti kullaniyor seklinde

torrent, msn, ie, mozilla gosteriyordu.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

lalada nereden çıkdın sen yaw :D yokdun piyasada

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

TcpView

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

lalada bunu yazdı:

bunu bilmiyordum saolasın.

Toplam Hit: 4727 Toplam Mesaj: 12