Ah Be Guzelim, Deger Miydi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

ulan afrikada çocuklar açlıktan ölüyo, yaşama mücadelesi veriyo. elin oğlu *oktan nedenlerle intihar ediyo. demek yaşamak fazlaydı elemana

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

darkness_izmir bunu yazdı:
    -----------------------------

çoğu kişi mantıklı yorumlar yapmış ama ...

sabah kalktığınızda okula gitmeniz gerektiği halde nie kalktım ki die düşündüğünüz?

okula gitmediğinizde telefonunuzda nie gelmedin birşeyin mi var die ni sms nbile görmüyorsanız?

midenizin gurultusu sizi rahatsız etmedikce yemek yemeniz gerektiği aklınıza gelmediği?

alkol içmek istemediğiniz halde alışkanlıktan içtiğiniz içtikcede sadece manotonluğunuzu devam ettirdiğiniz,

arkadaşlarınızla takılmak isteğiniz,takılıncada benim burda ne işim var die içinizden geçirip kacıp kurtulmak istediğiniz,

bir sevgiili yapıyıpda uğraşırım olsun dediğiniz,ama yapıncada bu malla uğraşacağıma gider 31 çkerim daha ii dediğiniz,

karşı cinsten aşırı haz duyduğunuz halde onu elde edince aşırı itici geliyorsa,

her yıldız kayışında başkalarından dinlediğiniz aşk hikayelerinin gerçek olmasını dilediğiniz halde olmuyorsa,

aşk denen lanet olası sıfatın yüz yüze geldiğiniz halde slm bile veremicek kapasiteden aciz kişileri bile bulduğu halde bile sizi bulmuyorsa,

canınızın isteği zaman değilde sırf günü geldi die 31 cekiyorsanız,

ailenizle konuşmak istediklerinizi değilde konuşmanoz gerekenleri konuşuyorsanız,

ailenizi aramak istediğiniz için değil de aramınız gerektiği için arıyorsanız,

gerçek hayatı bir yana bırakıp sanalda haber sitelerinde yayınlanan 100 lerce yorum olduğu halde siizn ki yayınlanmıyorsa,

iyimser davranıp haber siteleri bir yana TARİBAT benim benliğim diyip yaptığınız en içten yorumlara bile kimse alıntı yapmıyorsa,

vsvsvsvsvsvvsvsvs...

gider durur kısaca bu hayatata bi amaçın yoksa kardeşim yaşamak bi ızdırap ;)

Hayatı o kadar tarif etmişsin ki şu mesajını alıntı yapıp yazdıklarının birinin ucundan tutayım dedim.

belki başkalarıda çıkar ve bu yazdıklarını bir bir tutar ve hayattan zevk almaya başlarsın.

Hayatımızı izleyip bize sıra gelince yapmamız gerekenleri yapmaktan başka bi çare yok!!!

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

O anı atlattıktan sonra, elinizde yazdığınız şeyler kalıyo, ben o zaman hayatımda kimi sevip kime değer verdiğimi, vermediğimi anladım. sanki o 6-7 sayfa yazıyı ben yazmamışım gibi okudum. yazdığım hiçbişeyi hatırlamadım. ve arkanızda birilerini bırakacaksanız  aile arkadaşlar dostlar vs, kesinlikle onlara içinizi döküyosunuz. kimisine tek cümle, kimisine koskoca bi sayfa,

bence pek dalga geçmeyin bu konularda, tamam çok sikindirik şeylere intihar eden gerizekalılar var ama, ben kendimi çok güçlü biri bildiğim halde, başkalarının müthiş dert ettiği şeylere, gülüp geçicek kadar tiye alıyo olsamda. şimdi yarın ne bok yiceğim belli değil. kendimden bile korkuyorum.

geçicek diyo az sayıda bilen ve doktorlar ama beynimi en çok s.ken ne zaman geçiceği? işte bunu bilmiyom.. geçicekte.. ne zaman ?
    MEsela şimdi tbt de foruma bişeyler karalıyom, muhtemelen bi playlist yaptıktan sonra yatarım, ama saat kaçta manyak bi şekilde uyanıp ne yapcağımı biliyorum.

Psikoloji okadar sikik bişeyki, elle tutulur, gözle görülür bi yanı olmadığından, yaşamayanlara hadi lan, kendin yapıyon vs tarzı gelebiliyo.
    bu damgayı yememek için herhangi bi yakın gördüğünüzdende bi destek alamıyosunuz. mesela benle hergün birlikte olan arkadaşıma nadir bi siktir git aq öle şeymi olur  gibi geliyodu sürekli. insan kendine müdahale edemezmi gibi geliyodu. bigün rastgele çekmecedeki kimseye göstermediğim kağıtları görene kadar.

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

Antikky bunu yazdı:

Seninle yaşam felsefesi üzerine konuşur genç Emreyi haklı çıkarırım.

Bu yüzden ucuz,maneviyat yüklü.

herşey gelip gecici edebiyatı yapmayın.,kendi ruh sağlınız için konuşuyorum.

İntiharı nasıl doğru bulursun anlamış değilim.

Anlamakta umrumda değil ama madem o çocuk intihar etmekte haklıysa 

yani yaşamak çokta mantıklı birşey değilse sen neden intihar etmedin diye sorarlar...

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

gençler 3 günlük hayattta uraşmayın böle şeylerle. kimine altın kimine gümüş kimine de boktan yapılmış tepsiyle sunulur hayat. ske ske de kabul edersin...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:

gençler 3 günlük hayattta uraşmayın böle şeylerle. kimine altın kimine gümüş kimine de boktan yapılmış tepsiyle sunulur hayat. ske ske de kabul edersin...

inanırsın çalışırsın mücadele edersin o boktan tepsiyi altına cevirirsin istersen

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jerry
    jerry's avatar
    Erkek

Antikky bunu yazdı:

Seninle yaşam felsefesi üzerine konuşur...

:) elbet konusursun. Lakin varacagin nokta konusmana ne kadar deger bilemem.

Hayat'in nedenleri nicinleri cok karmasik. Insan olan'in varligi tanimlamasi zaten ayri bir karmasa. Varligin icinde kendi yerini bulman ise senin varligini dogrulamadigi icin bir sonuc'a varmaz.

Tabii eger sor'u-nun cevabi'ni "varmak" fiili ile aciklarsan...yoksa elbette konusursun.

Herkes, ozellikle su anda yetisen "genclik" kendinden once etrafini, dahasi, etrafini ise kendi ile kiyasliyor. Baslangic noktasi kendi olan birinin once kendini tanimasi gerekirken, kendine tanitilan benligini yasamaya calisiyor. Oteki tarafta ise kendisi ve cevresinin aslinda gozuktugunden daha "basit" ve "olmadigi sekliyle" gosterim yaptigini tam anlamiyor.

Herkes en guzel yuzunu gosterip, butun eksikliklerini saklayinca, belki de mukemmel degerli bir insan olan Emre kendini yalniz hissediyor. Ve bunu saklama geregi bile duymuyor.

Bu bireyin hayatinda cok agir yaralar aciyor. Biraz olsun kendine kolaylik saglasa, once kendini tanisa, etrafini incelese, aslinda kendisine tanitilan karakterin ne kadar kendine uyup uymadigini bir gorse ve en onemlisi biraz rahatlasa isler cok daha kolay ilerleyecek.

Ama "sorunsal" bakis acisi yakalamak "yasam felsefesi" olmaz, guzelim.

Eger olsaydi hemen herkesi ikna ederdin... Lakin milleti ikna etmeden once, bu konusmanin gereksizliginin farkina varir(cunki bahsettigin konu "yasam felsefesi" ki bu felsefe de yasam'in gereksizligi uzerine yorum yurutmen bastan yanlis olur) bir degerinin olmadiginin da altini cizerdin.

GOD IS GOD http://www.youtube.com/watch?v=v8LY2VgiikE
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    masumsunsen
    masumsunsen's avatar
    Erkek

Emre neden yaşadığını öğrenmemiş veya öğretmemişler veya.. Ama netice olarak öğrenmemiş. İntihar çözüm olmuş olsaydı dünyadaki insanların en az yarısı intihar ederdi. İnancı olanlar intihar etmezler, yaşamın imtihandan ibaret olduğunu bilirler, inancı olmayanların da büyük kısmı intihar etmemişler, onlarda intiharı çözüm olarak görmemiş demek ki. Burada yazıyı uzatıp canınızı sıkmadan ingiliz bir yazarın şiirini paylaşıcam. Bu yazar diğer avrupalı bonibonlara benzemiyor.

Eğer, bütün etrafındakiler panik içine düştüğü 
    ve bunun sebebini senden bildikleri zaman 
    sen başını dik tutabilir ve sağduyunu kaybetmezsen; 

Eğer sana kimse güvenmezken sen kendine güvenir 
    ve onların güvenmemesini de haklı görebilirsen; 

Eğer beklemesini bilir ve beklemekten de yorulmazsan 
    veya hakkında yalan söylenir de sen yalanla iş görmezsen, 
    ya da senden nefret edilir de kendini nefrete kaptırmazsan, 
    bütün bunlarla beraber ne çok iyi ne de çok akıllı görünmezsen; 

Eğer hayal edebilir de hayallerine esir olmazsan, 

Eğer düşünebilip de düşüncelerini amaç edinebilirsen, 

Eğer zafer ve yenilgi ile karşılaşır 
    ve bu iki hokkabaza aynı şekilde davranabilirsen; 

Eğer ağzından çıkan bir gerçeğin bazı alçaklar tarafından 
    ahmaklara tuzak kurmak için eğilip bükülmesine katlanabilirsen, 
    ya da ömrünü verdiğin şeylerin bir gün başına yıkıldığını görür 
    ve eğilip yıpranmış aletlerle onları yeniden yapabilirsen; 

Eğer bütün kazancını bir yığın yapabilir 
    ve yazı-tura oyununda hepsini tehlikeye atabilirsen; 
    ve kaybedip yeniden başlayabilir 
    ve kaybın hakkında bir kerecik olsun bir şey söylemezsen; 

Eğer kalp, sinir ve kasların eskidikten çok sonra bile 
    işine yaramaya zorlayabilirsen 
    ve kendinde 'dayan' diyen bir iradeden 
    başka bir güç kalmadığı zaman dayanabilirsen; 

Eğer kalabalıklarda konuşup onurunu koruyabilirsen, 
    ya da krallarla gezip karakterini kaybetmezsen; 

Eğer ne düşmanların ne de sevgili dostların seni incitmezse; 

Eğer aşırıya kaçmadan tüm insanları sevebilirsen; 

Eğer bir daha dönmeyecek olan dakikayı, 
    altmış saniyede koşarak doldurabilirsen; 

Yeryüzü ve üstündekiler senindir 

Ve dahası 

sen bir İNSAN olursun oğlum...

Rudyard Kipling

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:

gzx yazdı

------------------

insana en büyük aciyi yaşadıkları değil yaşamadıkları verir

yaşamayadıklarını yaşamak için yaşamak gerekir

----------------------

dün gece bi kızla tanıştım haji nette...

87 li.. ben86lıyım.. çokta güzel kız. tam benlikti..

aynı şehirde doğmuşuk... ama o gitmiş yıldız teknikte mimarlık 4 e gelmiş... ben ise liseyi bitirememiş. vede işsiz kitlede kalmışım...

uzun zamandır. bu kadar moralim bozulmamıştı..

neyse 4-5 saat konuştuk sabah oluyo..

eee dedim sömstırda bursaya gelicen buluşalım dedim... dedi ki olmaz.. sevgilim var... ve okul bitsin evlenicez.. ve ingiltereye gitçem

amq.. bi garip oldum.. gerçekten hayatı ıskaladığımı farkettim.. yapamadıklarımdan gerçekten pişmanlık duydum çok kötü...

yalnızlık dün geceye kadar  güzel/eğlenceli  sanıyodum.. meğer değilmiş.. aradığını bulunca.. ama bi farkla. onu senden önce biri  bulmamalı... :(

benle aynı yaşta o nerde... ben nerdeyim?

hayat sen ne çabuuuuk harcadıın beni?....

niyeki ???

Ben bu hayatın bi benzerinden tılsımını yakalamış gibi hissettim şimdi kendimi...yıl 2005 internet yok pek çarşıda pazarda. bi gün arkadaşla cafeye gittik daha yeni msni çözüyoruz derken bi kızı ilk defa kamerada görmüş olmam itibariyle o an içimin titrediğini kıza bayıldığımı sezmiştim..hep aklımda kalmış bu kızı tanımalıydım diye karar vermiştim..ilerde bir gün görüşmüşsemde reel olarak 15 dakikalık görüşmeden birşey olmasada hala bu kız benim aklımda.vazgeçmiş olsamda hala.kurban bayramında görüşmek istedik beraber ama olumsuz sebeplerden ötürü olmadı. bi dahakine artık. ama hişç çekinmeden diyeceğim askere gitmeden önce evlilik konusunu...

herkes hayatın acımasız tokadını yiyor bi taraftan illaki hayat bu zor velhasıl insanı rüzgar gibi uçuruyor ordan oraya koşuşturan bir maratona sürükleniyorsun.

ben mesela önlisansı tamamlamama rağmen kız kazandığı üniversiteleri yarıda bırakmış yeniden sürekli sınava girip üniversite okumaya kalkışmışsada hala üniversite mezunu felan değil. e bunda anormal bir durum yok. isterse ortaokul mezunu ol ne farkeder...heya kız kaptırmıştır başkasına kendini olabilir normaldir.sen yinede hayatı ıskalama hiçbir zaman..

Konuya dönersek; aile korkusu olabilir. yalnız bu intihar teşebbüsü her yıl öss sınavında mechul bir şekilde ölen gençleri duyunca şaşırmadım

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Gözlükleri taksınlar gençlere, yarıştırsınlar yıllarca - birşey vermeden, birçok kişi herşeyi beklesin gençlerden , sonra biz gazetede veya kanalda ' değer miydi?' diye haber başlığı atılsın,anons yapılsın!

Hocanın bir sözü vardır ; ' Hırsız'ın hiç mi suçu yok? '

Gençleri bu hale getiren sistemin hiç mi suçu yok ?

Allah rahmet eylesin, ailesi için eminim çok büyük bir acı.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
Toplam Hit: 8497 Toplam Mesaj: 58