folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ahsap Ev Projeleri Gerekli

Ahsap Ev Projeleri Gerekli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

Ahşap ev yapmak için 100 ile 200 metrekare arası proje çizimlerine ulaşabileceğim bir site var mi? Ya da elinde olan var mi? Kuşbakışı plani değil aradığım her yerde var zaten. Detayli projesi. İngilizce sitelerde olabilir arkadaşlar. Ev yapma hayalim var onu gerçekleştirmek istiyorum yakın bir zamanda.

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Hocam Ankara'da isen buluşup konuşalım, inşaat mühendisiyim, çelik proje üzerine çalıştım, çelik ve ahşabın inşaat mantığı (proje aşaması için) aynı. Yardımcı olurum, hem tanışmış oluruz hem de bana eğlence olur biraz :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek
    TheBattal bunu yazdı

Hocam Ankara'da isen buluşup konuşalım, inşaat mühendisiyim, çelik proje üzerine çalıştım, çelik ve ahşabın inşaat mantığı (proje aşaması için) aynı. Yardımcı olurum, hem tanışmış oluruz hem de bana eğlence olur biraz :)

Güzel olurdu izmir de olmasaydım:) 

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    Mezantalac bunu yazdı
    TheBattal bunu yazdı

angaraya gel sende

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı
    Mezantalac bunu yazdı
    TheBattal bunu yazdı

angaraya gel sende

Valla biz geldik askerlik yaptık bir allah'ın kulu çay ısmarlamadı. 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı
    Mezantalac bunu yazdı
    TheBattal bunu yazdı

angaraya gel sende

Valla biz geldik askerlik yaptık bir allah'ın kulu çay ısmarlamadı. 

Ankarada askerden bıkmışlar bide çay mı ısmarlayacaklar :)  (bende Ankarada askerdim) 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Hocam eğer tek katlı yapacaksan, proje ile yapmana gerek yoktur.  İşinde mahir bir kalfa ile yapabilirsin.  

Temele betonarme yapman gerekebilir. Dış ve bölme duvar olarak istediğin belli bir malzeme var mı ?

seadog tarafından 28/Haz/17 17:15 tarihinde düzenlenmiştir

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Google gorseller ; wooden house plans 

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı

Hocam eğer tek katlı yapacaksan, proje ile yapmana gerek yoktur.  İşinde mahir bir kalfa ile yapabilirsin.  

Temele betonarme yapman gerekebilir. Dış ve bölme duvar olarak istediğin belli bir malzeme var mı ?

Evet tek katli yapmayı düşünüyorum yüksek tavanlı ve batar katli olacak. Temel için ana kolonlarin toprakta kalan kısmına beton döküp toprak zeminden yukarıda kalmasini saglamayi düşünüyorum. Önemli olan iskeleti çıkarmak zaten. Proje istememin sebebi şunu da yapayım bu da olsun tarzı aklima her geleni yapmaktan ziyade projeye bağlı kalmak mantıklı olacak. Ayrica dalgın olduğumda ya da nerde kalmıştım dediğimde elinde bir örnek teşkil etmesi icin. Net üzerinden bulmuş olduğum projeyi birebir uygulamayi düşünmüyorum. Kendime göre tasarımı degistiricem ana hatlar sabit.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheGoFReT
    TheGoFReT's avatar
    Erkek

rez alıyım banada lazım 

http://tikla.net/ durma tıkla =)
Toplam Hit: 2302 Toplam Mesaj: 12
ahsap proje ev wooden