AI Photo Organizer (Lazım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Benim anne baba 70 yaş üzeri. Ben de 40 yaş üstüyüm. Hayatımda yaklaşık bin civarında kadın, 3 - 4 bin civarında da kadın erkek karışık iş güç dostluk maksatlı insanlar olmuştur. Ciddi şekilde fotoğraf çeken bir insandım (eskiden) sadece benim albümümde 36 bin küsür resim var, videoları saymadım bile; zaten konu şu anda fotoğraflar. Öyle bir program olmalı ki resimlerin klasörlerini verdiğimde tarihe göre tasnifledikten sonra resimlerdeki insanları etiketleyebilmeliyim. konu ekleyebilmeliyim. notlar ekleyebilmeliyim ve daha sonra yani ben fotoğraflardaki yüzlere isim girdikçe diğer resimlerdeki yüzlerden match ettiklerini bu kişi şu kişi mi diye sormalı. yani sonuç olarak;

kişilere,

foto çekim tarihlerine,

olaylara, vs vs lere göre resimleri ayırt edebilmeli.

var mı böyle bir organizatör program ücretli de olsa olur...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

İnanılmaz eski kafa bişi diycem ama taşlayıp linçlemeyin :/

İstediğin şeylerin hepsini bende istemiş ve yapmıştım

Picasa ile :/ 

EricNorthman tarafından 05/Eyl/23 23:59 tarihinde düzenlenmiştir

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı

Kim uğraşacak... Bana balık tutmayı öğretme bana dardanel ton balık konservesi ver, hatta çatalla ağzıma sok.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    EricNorthman bunu yazdı

Kim uğraşacak... Bana balık tutmayı öğretme bana dardanel ton balık konservesi ver, hatta çatalla ağzıma sok.

Çok pahalı, ton balığına picasa öğretirim daha kârlı olur bea :) 

Şaka bir yana, o meret kendi tanıyordu yüzleri. Not yazılıyordu.

Oto klasör oluşturuyor muydu hatırlamıyorum ama eski ama tatliş bir programdı. 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    EricNorthman bunu yazdı

Çok pahalı, ton balığına picasa öğretirim daha kârlı olur bea :) 

Şaka bir yana, o meret kendi tanıyordu yüzleri. Not yazılıyordu.

Oto klasör oluşturuyor muydu hatırlamıyorum ama eski ama tatliş bir programdı. 

ben resimlerimi nete yedeklemek istemiyorum. önce tasnif temizlik vs bitsin sonra belki atarım bu işi de manuella hazretleri ile çözmek zor illa ki otomize etmek gerekiyor. heeç uğraşma niyetim de yok. ben fotoğrafa bakarken bile yoruluyorum 3 sn de hee tamam diyorum kapatıyorum. şu tarihte foto çekmiştik denince fotoyu bulabilmek istiyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Benim anne baba 70 yaş üzeri. Ben de 40 yaş üstüyüm. Hayatımda yaklaşık bin civarında kadın, 3 - 4 bin civarında da kadın erkek karışık iş güç dostluk maksatlı insanlar olmuştur. Ciddi şekilde fotoğraf çeken bir insandım (eskiden) sadece benim albümümde 36 bin küsür resim var, videoları saymadım bile; zaten konu şu anda fotoğraflar. Öyle bir program olmalı ki resimlerin klasörlerini verdiğimde tarihe göre tasnifledikten sonra resimlerdeki insanları etiketleyebilmeliyim. konu ekleyebilmeliyim. notlar ekleyebilmeliyim ve daha sonra yani ben fotoğraflardaki yüzlere isim girdikçe diğer resimlerdeki yüzlerden match ettiklerini bu kişi şu kişi mi diye sormalı. yani sonuç olarak;

kişilere,

foto çekim tarihlerine,

google fotoğraflar ?

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

kişilere,

foto çekim tarihlerine,

google fotoğraflar ?

her resmi oraya atamam ki :D nü fotolarım da var, geçmişi kakalarla dolu bir insanım ben. ölürüm mölürüm, hesabı miras bırakamam götümü görsünler istemem.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Digital Asset Management Software | ACDSee

https://www.acdsee.com/en/digital-asset-management/

Şunu bir incele hocam. Bana da bir lisans alırsan sevinirim :D

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Turknet = XMP85HC93OKM
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

cloud.mail.ru yapıyor bu işi. ölürsen şifreyi kimseye verme :D

senin bişey yapmana gerek yok fotoları yükle kendisi insanları yüzlerinden tanıyıp grupluyor. gruplara isim açıklama vb gibi yapmanı da sağlıyor :)

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    manglerman bunu yazdı

cloud.mail.ru yapıyor bu işi. ölürsen şifreyi kimseye verme :D

senin bişey yapmana gerek yok fotoları yükle kendisi insanları yüzlerinden tanıyıp grupluyor. gruplara isim açıklama vb gibi yapmanı da sağlıyor :)

cloud ve ruslar :)))

2015 in en favori 1000 sayfaya ulaşmış konusu vardı ünlülerin clouddaki resimleri ortalığa sacilmisti..

aranızda indirip arşiv yapmış kişiler vardı.

o günden beri Jennifer lawrence ile selena gomezi ne zaman görsem çıplak hali gözümün önüne geliyor.

ne depo yapacaksanız İnternetsiz bilgisayar kullanın. 

fotoğrafların isimleri zaten çekim tarihleri değil mi. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Localde tutacaksan hepsini yapan tek uygulama var: picasa

başka bu işi olması gerektiği gibi yapan local uygulama çıkmadı.

---

Ben şöyle yapıyorum:

- Çorba şeklinde tüm resimleri/videoları bir klasöre atıyorum.
    - Çocuğun fotoğrafları ayrı bir klasöre taşıyorum
    - Yerli ve milli yazılımım sayesinde kalan dosyalar resim-video şeklinde ayırtıp, tarihlere göre klasörletiyorum => Burası otomatik
    - Aynı şeyi çocuğun resimlerinin olduğu klasöre de yaptırıyorum. => Burası otomatik
    - Sonra drive'a yedekliyorum => Sürükle bırak yapıyorum, otomatik sayılır :)

ToDo: Çocuğun fotoğraflarını otomatik ayrıştırabilirsem 3-4 saatlik iş 15dk'ya düşecek

NoktaliVirgul tarafından 06/Eyl/23 12:26 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.