folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Ailece Karadeniz Turu Nasıl Yapılır?

Ailece Karadeniz Turu Nasıl Yapılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Rize artvin batum 5güne anca yeter. Tadına doyamazsın dönüşte de trabzonda uzungöle uğrasan yeterli

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Tüm emek verip cevap yazan müritlere teşekkür ederim.

Anlaşılan rota tayini yapılır, lakin konaklama işi netleşmesi lazım. 

Oraya gidince mi ayarlamalı? Yada orda oralarda nasıl bilmiyorum.

Yada yola çıkmadan önce otel vs. ayarlayıp öyle mi çıkmalı

Yada sonunu düşünen kahraman olamaz mı :)

Not late for nothing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Yakında zamanda Rize ve civarını baya baya turladık ama ben konaklamayı kurum binasında yaptım. 

Şimdilik kısa yazıyorum müsait olunca uzun uzadıya yazacağım. 

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Bizde tatilbudurdan aldik 5 gece otel konaklamali amasyadan baslayip batuma kadar 2 kisi 2070 tl

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

yer bulursun ama bence genel olarak önceden ayarla derim yaz ne olacağı belli olmaz :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Hocam bi tanıdık falan yok mu sana öğretmenevi yada polis evi falan ayarlasa sadece uyumaya gidersin zaten batumda konaklama ucuz bi orda otele gidersin gürcistana girince bi yolda batuma giriyorsun sonra deniz kenarı zaten sorarakta bulursun halk Türkçe anlıyor Türkte çok oralarda 

lakin bıyıklı karılar görürsen korkma :D 

No way out
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

valla bende şöyle bir ikilemde kaldım uçakla gitmek yerine 

hiç uçağa para vermeyip direk 2. şöförü de ayarlayip  ( MAVİ OLANA BAKIN )

BODRUM-DENIZLI-AFYON-ANKARA-ÇORUM-MERZIFON-SAMSUN-ÜNYE-FATSA-ORDU-GİRESUN-TRABZON-RIZE-BATUM

dönüşte ise şöyle bir ikilem var benim hanımın anne tarafı karslı , ve kars a kesin bi gitme planımız var ya karsı karadeniz turu ile birleştiricez 

yani dönüşte kars erzurum yolundan gelicez yada doğu ekspresi ile ankaraya gidip ankaradan yataklı tren ile kars a gidicez. 

eğer geze geze dönüş yaparsak eğer onun içinde rotayı ekliyim.

dönüş rotası ise yine geze geze

batum dönşü -

KARS-Erzurum-SIVAS-KAYSERI--NEVŞEHİR(PERİBACALARI KAPADOKYA)-KONYA-BEYŞEHİR-ISPARTA-BURDUR-DENIZLI-MUĞLA-BODRUM

Şimdi rotalar çok güzel , türkiye gerçekten çok gezilecek bir ülke mesela dün konyayı izledim okadar güzel yemekler peynirler varki yani 2 ay türkiye turuna çıkıp dönmemek lazım hatta vito yu geçtim karavan gibi bişi lazım.

Eğer olursa kars a doğu expresi ile gidersek kars erzurum hattını atlayıp diğer yerlere daha fazla zaman ayırabilirim tabi bu gezi için en az 10 gün lazım hocalar tadını çıkartmak için yani 10 gün bile az.

PanxeR tarafından 21/Haz/18 14:14 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Hocam bende düşünüyorum ileride öyle birşey yapmak , ailem rizeli ( yani büyük baba büyük anne ) fakat ben hiç gidemedim. Bodrum da oldugumdan zaten karadeniz çok uzak oldugu için daha hayatımda karadeniz bölgesine gitmişliğim yok fakat kendi kafamda düşündüm sana da anlatayım.

Hocam komple karadeniz turu çok uzun bir yol ve yolculuk ve sanırım çok çok iyi bir yolda değil oyüzden karadenizli hiç kimse ile daha konuşmadım konuşunca plan değişebilir ama bulabilirsem.

Bodrum dan uçak ile istanbul - istanbuldan uçak ile samsun a gidip samsun da araç kiralamayı düşünüyorum VITO TRANSPORTER yada SUV tarzı bir araç

samsun dan arabayla geze geze  Samsun - Çarşamba - Ünye - Fatsa - ordu - giresun - trabzon - rize diye devam edeceğiz.

Kafamdaki soru işaretlerine gelelim. 

rize - batum arası 2 saat ve sadece kimlik ile günübirlik batuma geçilebiliyor  sabah erkenden batuma gidip bir gün orada geçirebiliriz. ( pasaporta gerek yok ) 

ve samsun öncesi samsun a uçakla gideceğimiz için atlayacağımız ama görmek istediğim yerler var BAFRA gibi SİNOP gibi 

ama buraları da görmek istersem sanırım çok fazla araba kullanmak zorunda kalacağım. 

Ya yukarıdaki gibi yaparım. Yada benim le birlikte araba kullanabilecek 2. bi şöför bulursam komple bodrum dan sivas tarafına giderim o zaman da 14 saat yol gitmek gerekecek sadece oraya varmak için.

arada kaldım.

batuma   gidersen  haber  ver  :D   seni karşılatalım   orda  tek  başına kalma  :D 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Hocam bende düşünüyorum ileride öyle birşey yapmak , ailem rizeli ( yani büyük baba büyük anne ) fakat ben hiç gidemedim. Bodrum da oldugumdan zaten karadeniz çok uzak oldugu için daha hayatımda karadeniz bölgesine gitmişliğim yok fakat kendi kafamda düşündüm sana da anlatayım.

Hocam komple karadeniz turu çok uzun bir yol ve yolculuk ve sanırım çok çok iyi bir yolda değil oyüzden karadenizli hiç kimse ile daha konuşmadım konuşunca plan değişebilir ama bulabilirsem.

Bodrum dan uçak ile istanbul - istanbuldan uçak ile samsun a gidip samsun da araç kiralamayı düşünüyorum VITO TRANSPORTER yada SUV tarzı bir araç

samsun dan arabayla geze geze  Samsun - Çarşamba - Ünye - Fatsa - ordu - giresun - trabzon - rize diye devam edeceğiz.

rize - batum arası 2 saat ve sadece kimlik ile günübirlik batuma geçilebiliyor  sabah erkenden batuma gidip bir gün orada geçirebiliriz. ( pasaporta gerek yok ) 

ve samsun öncesi samsun a uçakla gideceğimiz için atlayacağımız ama görmek istediğim yerler var BAFRA gibi SİNOP gibi 

ama buraları da görmek istersem sanırım çok fazla araba kullanmak zorunda kalacağım. 

Ya yukarıdaki gibi yaparım. Yada benim le birlikte araba kullanabilecek 2. bi şöför bulursam komple bodrum dan sivas tarafına giderim o zaman da 14 saat yol gitmek gerekecek sadece oraya varmak için.

arada kaldım.

adama bak her konumda yada her mesajımda genelde karadenizli olduğumu yazarım zaten istanbula yeni geldim hiç birinide görmedin mi hocam karadenizliyiz hala arıyormusun :)

bafraya girme ova orası pek gezilecek bir yer yok samsundan ileride sadece ve sadece sinop var başkada gidilecek bir yer yok, turuna gelecek olursak ever güzel plan yapmışsın ve dediklerinde doğru batum falan,

ama bi hatan var yol konusunda oda yol yağ gibi akıyor senin dediğin yol galiba 10 sene önceki falan hocam sanırım 5 şerit olabilir o kadar geniş bir çift şeritli yolu var karadeniz sahil boyunca, sadece şehir merkezlerinde daralıyor onlarda da çoğu il ve ilçe merkezlerini çevre yolu ile kurtardılar,

2 şöfer olmak isterdim ama denk gelebilirmiyiz bilemem

konu sahibi arkadaşa gelecek olursak şehir merkezlerinin arası en fazla 1-2 saat geçişler her merkezde de güzel otelleri var karadeniz illerinin konaklama sorunu yaşamassınız eminim. gezilecek yeerleri sorarsanız google amcada hepsi var her ile 1 gunu ayırıp gezin derim orda konaklayıp sonraki ile geçin sabah

PanxeR mürid gibi tur yapacak olan olursa turu batumda sonlandırın kesinlikle içki bilirsiniz çok ucuz arabayı doldurup dönün :)

başka sormak istediğiniz birşey olursada PM atabilirsiniz cevabını yazarım buraya iş seyahatinde olduğum için (akhisar) pek giremiyorum saygılar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

arada kaldım.

adama bak her konumda yada her mesajımda genelde karadenizli olduğumu yazarım zaten istanbula yeni geldim hiç birinide görmedin mi hocam karadenizliyiz hala arıyormusun :)

bafraya girme ova orası pek gezilecek bir yer yok samsundan ileride sadece ve sadece sinop var başkada gidilecek bir yer yok, turuna gelecek olursak ever güzel plan yapmışsın ve dediklerinde doğru batum falan,

ama bi hatan var yol konusunda oda yol yağ gibi akıyor senin dediğin yol galiba 10 sene önceki falan hocam sanırım 5 şerit olabilir o kadar geniş bir çift şeritli yolu var karadeniz sahil boyunca, sadece şehir merkezlerinde daralıyor onlarda da çoğu il ve ilçe merkezlerini çevre yolu ile kurtardılar,

2 şöfer olmak isterdim ama denk gelebilirmiyiz bilemem

konu sahibi arkadaşa gelecek olursak şehir merkezlerinin arası en fazla 1-2 saat geçişler her merkezde de güzel otelleri var karadeniz illerinin konaklama sorunu yaşamassınız eminim. gezilecek yeerleri sorarsanız google amcada hepsi var her ile 1 gunu ayırıp gezin derim orda konaklayıp sonraki ile geçin sabah

PanxeR mürid gibi tur yapacak olan olursa turu batumda sonlandırın kesinlikle içki bilirsiniz çok ucuz arabayı doldurup dönün :)

başka sormak istediğiniz birşey olursada PM atabilirsiniz cevabını yazarım buraya iş seyahatinde olduğum için (akhisar) pek giremiyorum saygılar

hocam 2. sayfadaki 2. postuma baktın mı ? 

istanbuldan değil de bodrum dan çıkıp gene başka rotadan bodruma dönüş planı yaptım

not : benim bu planlarım için en az 1 sene gerekiyor , evlilik hazırlıkları yapıyorum bu sene götümü doğrultamam :) 

Toplam Hit: 2982 Toplam Mesaj: 22
karadeniz turu karadeniz gezi