folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Ajax Eğitim Videoları - Dökümanları

Ajax Eğitim Videoları - Dökümanları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Arkadaşlar benim gibi ingilizce bilmeyen, aspde çalışan ve ajaxa meraklı olan kişilere bulduğum dökümanları vericem burda ilk döküman videolar

RapidShare: 1-Click Webhosting

ASP Ajax Görsel Eğitim Videoları

Ajax ile Veri Tabanından Kayıt Çekmek

Ajax İle Kayıt Eklemek

Ajax Kayıt Güncelleme

Anında Kayıt Görüntülemek

alıntıdır indirmeye başlıyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

bu mesajıda ilerde vericeğim dökümanlar için ayırdım!
    edit1: Arkadaşlar elinizde sizinde Türkçe olan güzel belgeler varsa burada paylaşalım

yopp yeni siteler :D

http://ajaxdersi.awardspace.com

http://www.ajaxkaynak.com/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuna
    Tuna's avatar
    Erkek

zumsuk. paylaşımın için sağol. azmine hayranım.

bana bir arkadaşımı hatırlatıyorsun.

hiç abartmıyorum; haftası dolmadan yanıma gelirdi

-abe abeee aksess öğrenecem abeee, biraz karıştırdım güzel şeyler var

-öğren kardeşim.

yine bir hafta geçmeden

-abe abee beyzik öğrenecem abee para onda. tüm programları onla yapıyorlar

-öğren kardeşim:|

abartmıyorum:)

hafta geçmeden

-abe abee gel hele gel. bak delpiyi kurdum abee dehşet bi program. onu öğrenecem.

-eh abee sen bu şekilde bişeyler öğreneceğinimi sanıyorsun? haftası dolmadan başka bişeye geçiyorsun?

-abe. bana inanmıyormusun:|

-abe inanıyorum ama birini tam olarak öğrenmeden diğerine geçmen yanlış?

gibi sohbetlerimiz olurdu;)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    yok la zumsuk kastırıyor ben şahidim öğrenilir tabi gerekli çaba harcanırsa.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

hocam linux falan üzerine gitmeye karar verdim fakat sonra ???İstediğim bu değil portal yazmak.Aspyi seviyorum portla yazarken bilgisayarda diğer yaptığım işlerden daha fazla zevk alıyorum.İstiyorum ki portal yazıyorsam öyle dandik her aspye bşalayanın yaptığı gibi birşey olmasın.Yine istedim ki sade olsun cidden sade.4-5 resim vardı o kadar.

Görünüşünüde çok sevdim sade ama güzeldi.Fakat sonra düşündüm artık üyelerin portalda aktif olmaları lazım.Yani x.com yazınca girip üyelerin steyi kendilerine göre düzenlemesi vs.. lazım.Bunun için facebook ve google çok güzel bir örnek.Tabi o kadar sağlam birşey yapmayacağım örnekten kastım

http://www.google.com.tr/ig

burdkai ve facebooktaki giib modülleri sürüklemek, mesajları ekleyip düzenlediğinde tekrar tekrar sayfa yüklememesini sağlamak ve bir sayfaya bastığında bütün sayfanın değil sadece değişecek orta bölümün yüklenmesini sağlamak.

Bunları istiyordum.Yani sen girdiğin zaman yeşil,mavi, sarı, siyah-gri temalarından birini seçeceksin, yazı tipini seçeceksin, modülleri istediğin gibi taşıyacaksın.Ayrıca ekleyeceğim fikrim var modülüne fikir yazacaksın oylamaya sunulacak.Böylece site daha hızlı gelişebilecekti.Tabi bunların hiçbirini istemiyorsan siteyi düzenle linkine basmayacaksın olur biter :)

Yani facebooku bilirsin sanırım modül falan ekleyebiliyorsun o tarz bir portal yazmak istiyorum.Bu şekilde daha zevk alıcam.Belki çok abartılı görkemli mütiş birşey yapamam fakat elimden geleni yapıcam.Bunun için öğrenmem lazım.Bitirdiğimde elimden gelen buydu derim.

Ayrıca inanıyorum ki istediğim gibi birşey olsun günde gelen ortalama üye sayısı 30-40 olsun yeterde artar bile.Çünkü bak sitelere forumlar her eyri meşgul ediyor google a forum yaz Türkçe arat neler neler var.Portallara bak hepsi tek tip.

Fakat artık değşiim var.Üyeler siteleri kendileri yönetsin istiyor.Değişimi yakalamak için fikir sunma bölümü olmalı.demokratik bir ülke gibi oylamaya bağlı olarak fikirler geliştirilmeli.Hatta imkan varsa bir geliştirme modülü ile üyelerin kendi modülleri yapması sağlanmalı.Bu facebook gibi oldu fakat böyle bir portal emin ol dikkatleri üstüne çeker.

Dikkatleri üstüne çekmeyi geç ciddi anlamda bilgisayarla uğraştığımdan beri bir yerde ileri gideceğim.Bir çok programlama diline başladım, linuxun bir çok dağıtımını kullandım hangisini iyi biliyorum ?İyiyi geç orta ??ASp ve dlephiyle çok uğraştım fakat bilgim yinede çok az.Artık oturup şu birşey yapmadığım günelrde 8 sene uğraştım fakat sonunda değeceği birşey meydana getirdim demek istiyorum.

1 yıl uğraşırım sonraki 1 yıl gelişmeye açık olur fakat 3.-4. sene sonunda portal güzel olur çok üye olmasına gerek yok.2 ay girmeyen üyelerin üyelikleri silinir ve toplamda 300-400 üye olur.Yani olan her üye aktif olmuş olur.Yine farklı birşey.Böylece herhangi bir yerden bağlandığımda vay be bunca yıldır bilgisayarla uğraştım, asosyal yaptı fakat değdi.Güzel bir iş yaptım diyebilirim.

Bu hayatta ve bilgisayarda meydana getirdiğim güzel bir iş ??Fakat birşeyler yapıyorsam artık adam giib yapma vakti.
    edit:

en son yaptığım portalda 0 dan yazmıştım.Tek benim olmayan yer yazı editörü idi.Fakat bu sefer onuda ben yapıcam.Fakat bu işi kesinlikle z.defterlerinden öğrendim :D.Çünkü hazır portallar benim için çok karışıktı fakat z.defteri mini bir portal gibiydi.Şimdi daha iyisinide yapıcam.

3-4 kez protal yazma girişimim oldu ve 2 sini yayına soktum diğerlerinde ya forum eksikti yada beğenmediğim için bıraktım.Birşey fark ettim her yeni baştan denediğimde yeni hataları, kolaylıkları fark ediyordum.Daha iyi olduğumuda sanıyorum.Olacak istediğim gibi birşeyi yapıcam.Sonunda diyeceksin ki vay zumsuk la cidden güzel olmuş :)

böylece hatrım için siteye gelmek yerine cidden güzel olduğu için gelenler olur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

sağol hocam nette kolay kolay bulunmayan bir kaynak.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    Başlığa da "asp.net ajax" yazsaydın bir PHP ci olarak sevinçle dalmazdım konuya :/

Ehl-i Byte
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

:S asp de yazdığımı snaıyordum.

Aslında istediğim şey asp de fakat asp.net harici bulamadım.

korkarım ktiapçıya gidip ajax için kitap istediğimde ya asp.net için çıkacak ya php için.Aslında ajaxı bilrisin kullanımı fark etmez.Yani asp.net için, php net için javascript varmı hayır fakat neden ayrı ayrı muamele görüyor çözemedim ki :-/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    zümsük umarım artık bunda sabit kalırsın. Hop oraya hop buraya başka programlama dili kalmadı :)

λ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Aslında ajaxı bilrisin kullanımı fark etmez.Yani asp.net için, php net için javascript varmı hayır fakat neden ayrı ayrı muamele görüyor çözemedim ki :-/

-----------------------------

Atlas filan varya hocam modül vs kurup .net de adamlar nerdeyse kod yazmadan ajaxlı sql li insertli update li delete li gridler vs. hazırlıyolar, vidyoları gördükçe delleniyorum.

Oysaki ben prototype.js li heryeri object oriented classlı el yazması göz nuru işler döküyorum ortaya, notpedimle apaçim kadim dostlarım.
    ısınamadım .nete bilmemneye.

neyse konuyu dağıtmayayım.

Ehl-i Byte
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sorpix
    Sorpix's avatar
    Erkek

eyvallah hocam sagolasın

kaybolmasın konu yarın indiriyim 

Falan Filan...
Toplam Hit: 5944 Toplam Mesaj: 27