folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Akbil Sesleri (Türk Forumlarında Bir Ilk...!) Düzeltme

Akbil Sesleri (Türk Forumlarında Bir Ilk...!) Düzeltme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mayrip bunu yazdı:
    -----------------------------
    tren tramvaya girişteki jeton yerlerinde 1 jeton at 2 kişi geçsin olayıda vardı. sırt sırta geçince anlaşılmıyor :) lakin güvenlikçi olduğu yerlerde denemeyiniz :) böyle bayram günleri kalabalık iş vakitlerinde. haramdı günahdı olayını karıştırmayın. kim ne yaparsa kendine.

Mesele  o kadar basit değil .Böyle şeylerin yaygınlaşması , jetonsuz , akbilsiz binmeler , köprüde plakayı kapatıp geçmeler sitelerde yaygınlaşırsa artık normal birşey , iyi bişey gibi algılanmaya başlanıyor.bi.Zaten yazılı mesajlardan da bunu anlayabilirsiniz.

Bakın bugün elinde 1,5 ytl yi devletten kaçırma fırsatı bulan  eline fırsat geçtiğinde  1500 tl lik vergiyi kaçırmayı normal görüyor.Bu kişinin eline daha büyük fırsat geçtiğinde devletten 1500000 t yi kaçırması , çalması , rüşvet alması da ona normal geliyor.

Bugün 1,5 tl ye tenezzül eden eline fırsat geçtiğinde 150.000 tl yi de çalar.Toplum bozulunca seçtiği kişilerde bozulur.

Sonuçta o kişilerde bu toplumdan çıkıyorlar.Nasılsanız öyle yönetilirsiniz. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Devlet toplumu bozmuyormu hoca. telekomun aldığı alçakça aldığı vergiler. elektriğe yapılan otomatik zamla alçaka aldığı vergiler. doğalgaza yapılan zamla %80 bilmem alçakça aldığı vergiler.peki ya memura işçiye ne kadar para veriyor 6 ayda sadece 25 ytl zam insanların içinde umutsuzca güvensizce bir yaşam durumu oluşmadı mı?Bu zamlar toplumu bozmuyor mu? isteyen istediğini yapıyor. hem kimse kimseye zorla birşey yaptıramaz.bu davranışı tabiki önermiyorum bu sefer benimde hakkım yenmiş oluyor. lakin durum içler acısı.. bu hale getirenler bir düşünsünler.

2 yıl önce 750kuruş olan otobüs bugün 1500 ytl alıyor.(öğrenci) hiçbir zaman akbil kullanmadım kullanmamda.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

arkadaşlar bu sesleri üç kağıtçılık yapılsın diye koymadım buraya, biraz makara olsun diye yaptım.. zaten otobüse binerken de yutturamazsınız kimye, bunu yemeleri için otobüste şöför dahil herkesin sarhoş olması lazım.. atın telefonunuza mesaj sesi olarak kullanın,, bakın çok makara oluyor..

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    elcondor bunu yazdı:

arkadaşlar bu sesleri üç kağıtçılık yapılsın diye koymadım buraya, biraz makara olsun diye yaptım.. zaten otobüse binerken de yutturamazsınız kimye, bunu yemeleri için otobüste şöför dahil herkesin sarhoş olması lazım.. atın telefonunuza mesaj sesi olarak kullanın,, bakın çok makara oluyor..

hadi ordan. boşuna düzeltme postları atma, polisler birazdan evine gelip seni kıskıvrak yakalayacak. :)

///______________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:

Devlet toplumu bozmuyormu hoca. telekomun aldığı alçakça aldığı vergiler. elektriğe yapılan otomatik zamla alçaka aldığı vergiler. doğalgaza yapılan zamla %80 bilmem alçakça aldığı vergiler.peki ya memura işçiye ne kadar para veriyor 6 ayda sadece 25 ytl zam insanların içinde umutsuzca güvensizce bir yaşam durumu oluşmadı mı?Bu zamlar toplumu bozmuyor mu? isteyen istediğini yapıyor. hem kimse kimseye zorla birşey yaptıramaz.bu davranışı tabiki önermiyorum bu sefer benimde hakkım yenmiş oluyor. lakin durum içler acısı.. bu hale getirenler bir düşünsünler.

2 yıl önce 750kuruş olan otobüs bugün 1500 ytl alıyor.(öğrenci) hiçbir zaman akbil kullanmadım kullanmamda.

Devlet zam yapıyor diye sen de devleti soy o zaman.Herkes aynı şeyi yapsın ,

Herhangi biri devletten 1  kuruş bile  çalsa halkın cebinden çalmış oluyor.Zaten zamanında herkes evleti soydu diye bu haldeyiz.Bugün 1,5 tl ile devleti soyanlar imkanları eline geçirince  milyon $ ları çalacak kadar ahlaksız hale geliyor.

Bu gün 1 tl ye tenezzül edip çalan yarın 1000 tl yi görünce dayanamaz çalar.Bak hazır bahanede var , devlet zam yapıyor , vergi alıyor diye ..Ama sadece hırsızlığına kılıf olur bu.

Bu davranışı önermiyorum demişsin  ama bak mesajında ne yazıyor ;

''   tren tramvaya girişteki jeton yerlerinde 1 jeton at 2 kişi geçsin olayıda vardı. sırt sırta geçince anlaşılmıyor :) lakin güvenlikçi olduğu yerlerde denemeyiniz :) böyle bayram günleri kalabalık iş vakitlerinde. haramdı günahdı olayını karıştırmayın. kim ne yaparsa kendine.  ''

iyi ki önermemişsin , 1,5 tl için ,5 tl için devletini soyanların hiçbirşeyden şi,kayet etmeye hakları yok.Demek ki  daha fazla para götürebilecekleir mevkilere gelseler aynı bahanelerle daha fazla devletten haklarını (!) alacaklar  , tabi  aldıkalrı paraalr milletin cebinden çıkmış olacak

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    güzel kardeşim düzeltme mesajını kırık link için yazdım ilk verdiğim link problem çıkardı, onun için iki yeni link daha verdim.. takip etseydin görürdün zaten

.
Toplam Hit: 6890 Toplam Mesaj: 17