folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Akciğer Performansını Geliştirmek İçin Yollar Arıyorum...

Akciğer Performansını Geliştirmek İçin Yollar Arıyorum...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhabalar,

Eski konularımdan birinde yazmıştım. Akciğerimde bir büyüme var. Yavaş yavaş da olsa kendini topluyor pezevenk.

1 yıldır belli aralıklarla anebolik steroid kullanıyorum. Doktor gözetimindeyim sürekli.

Bu ay ki kontrollerimde 1 yıllık değerlendirme yapıldı. Alınan sol akciğerimde %8'lik bir büyüme gözlemlendi.

Şimdi temel kardiyo yaparak akciğer performansımı geliştirmem lazım. Daha derin ve güçlü nefes alabilmek için bu şart.

Doktorum spor salonun yazıl, fitness yap dedi.

Ancak işi o noktaya getirene kadar, temel bazı egzersizlerle nefesimi açmam lazım.

İlk aklıma gelen;

- Sabahları tempolu yürümek,

- Merdiven çıkmak,

- Düz koşu yapmak gibi aktiviteler var.

Önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uzengil
    uzengil's avatar
    Erkek

Yüzme yapabileceğin bir yer varsa tavsiye ederim düzenli olarak yaparsan büyük etkisi olacaktır

İmza nasıl atılıyor ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tariqat_Sapiii
    Tariqat_Sapiii's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Geçmiş olsun hocam. Bol bol yüz. Sonra kanı temizleyen ve organların gelişim sürecine yardımcı olabilecek doğal gıdalar var örn : pekmez , bal vs. gibi bunları iyice araştır ve alabildiğince al. Sonra hayatına bir çizelge çiz ve artık yiyeceklerini ona göre ayarlayıp o düzeyde hayatının akışına devam ettirmelisin. 

Evli,Mutlu,Çocuklu (H) 70 Milyonda 1... Yapıcak Bişi Yok !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

konu takip

o yazdığın aktiviteleri normal yaparken başka bi organımı yetmeyen solunumda kullanıyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Squad,

Acaip derecede agresifim !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

Squad,

aynen hem götüde güzelleştirirsin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

hocam balon egzersizi deneyebilirsin.

serbest dalış ile ilgileniyorum. günde 1 paketi geçiyor içtiğim sigara.

Su altında önceden 30 saniye ( 3metre ) tutabilirken şu anda 8 metre 1 dakika ve 1:15 arası durabiliyorum

Boş anlarında bol bol nefes al balon şişir. ciğer ve diyaframa çok faydası var.

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Aeorobik kapasiteni gelistirmek icin bisiklet veya kosu branslarindan birisini dusuk tempoda ama uzun sureli yapmanin faydasi olur.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mischka
    mischka's avatar
    Erkek

Akciğer büyümesi steroid kullandığın içinmi oldu, yoksa tedavi amacıyla mı kullanıyorsun?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

pozisyon değiştirmeden hareket sayarak pompa yap. mesela 1 2 3 4 5 6 7 8 9 oo yeahhh 10 11 12 13 şeklinde saymaya odaklan... misyonerde pek verimli olmaz sayması zor fakat doggy de iyi sayım yapılır.

bir excel tablosuna performans verilerini işlersin, gün geçtikçe performans artacaktır. gerçi sen karstasın phat bulmak da zor oralarda...

balon da şişirebilirsin, siyah tıbbi balonlar var onlar da iyi gelebilir. spor salonu işine gireceksen bisikletle 1 - 1,5 saat yavaş modda ara ara hızlı takılırsın çok terletmeden iyi ciğer çalıştırır.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Kilo al şişmanla biraz kilolu adam daha çok nefes alıp verir kendimden biliyorum daha çabuk yorulursun daha fazla oksijene ihtiyaç duyarsın :)

Benim ciğerler normallinden biraz daha büyük göğüs kafeside buna bağlı olarak fazla aşağıya sarkıp, büyümüş geçirdiğim mide amelyatından sonra doktor sölemişti zorladın bizi göğüs kafesin heryerde demişti :D bende bunu çocukluğumdan beri hep hareketli olup kilo veremeyen biri olmama bağlıyorum ,,1:30 dk tutabiliyorum nefesimi bu arada, geliştirebilirimde hiç ihtiyaç duymadım

..Morali hep bozuk olan insan..
Toplam Hit: 2344 Toplam Mesaj: 12
akciğer performans