Akıllı Alarm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

arkadaşlar böyle bişey lazım. geçen gün bir buçuk saat dikildim ayakta, güçleneyim diye. gece öyle derin uyumuşumki sabah olmuş ben kendi kendime o kadar yoruldum yaa niye uyutmuyolar beni diyodum (: sabah namazını ucu ucuna kıldım. namaz için alarm çalıyor ama alarm hatırlamıyom. alarmı kapattım heralde ama nasıl hiç hatırlamıyom. böyle durumlar için akıllı alarm uygulaması var mı? yani en basitinden namaz için alarm çaldığında alarmı kapatmak için yazıyla "kalk namazı kıl " falan yazınca alarm kapansın. bunun gibi bi program var mı? sadece namaza değil herhangi bişey için alarm kurarız ya mesela; "bakkala git ekmek al" falan yazabilelim ama;

en önemlisi bu detayı yazınca alarm dursunki niye alarm çaldığını hatırlayalım. bu tarzda program var mı?

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

arkadaşlar böyle bişey lazım. geçen gün bir buçuk saat dikildim ayakta, güçleneyim diye. gece öyle derin uyumuşumki sabah olmuş ben kendi kendime o kadar yoruldum yaa niye uyutmuyolar beni diyodum (: sabah namazını ucu ucuna kıldım. namaz için alarm çalıyor ama alarm hatırlamıyom. alarmı kapattım heralde ama nasıl hiç hatırlamıyom. böyle durumlar için akıllı alarm uygulaması var mı? yani en basitinden namaz için alarm çaldığında alarmı kapatmak için yazıyla "kalk namazı kıl " falan yazınca alarm kapansın. bunun gibi bi program var mı? sadece namaza değil herhangi bişey için alarm kurarız ya mesela; "bakkala git ekmek al" falan yazabilelim ama;

en önemlisi bu detayı yazınca alarm dursunki niye alarm çaldığını hatırlayalım. bu tarzda program var mı?

Boyls bisey olsa harbiden iyi olur guzel bi sistem.

Amma velakin sabah o uyku sersemiyle notu hatirlamazsam veya bi kac defa yanlis girersem sabah kalkmanin insana berdigi sinirle kirabilirim :)

Coklu alarm kur hocam tekrarlanmasini arttir 2 3 dk arayla alarmada not dusersen gorebilirsin.

Uygulama yapanlara iyi bi kaynak fikir olabilir yapilmamissa kanimca tutabiliteside yuksek.

TorNaVida tarafından 23/Ağu/15 20:11 tarihinde düzenlenmiştir

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Hocam akilli telefon kullaniyosun anladigim kadariyla. Alarm ayarlarinda sifreli kilit puzzel coz seklinde bi ibare var onu aktif et.

Karmasik sayilar veriyo sana 4 tane kare icinde, onlara kucukten buyuge dokunup alarmi kapatabiliyosun. Zaten o arada ayılmış oluyosun ona bi bak. Bide erteleme süresini kısa tut.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Hocam akilli telefon kullaniyosun anladigim kadariyla. Alarm ayarlarinda sifreli kilit puzzel coz seklinde bi ibare var onu aktif et.

Karmasik sayilar veriyo sana 4 tane kare icinde, onlara kucukten buyuge dokunup alarmi kapatabiliyosun. Zaten o arada ayılmış oluyosun ona bi bak. Bide erteleme süresini kısa tut.

telefonu odada unutursam arkadaşlar baltayla böler o telefonu

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

konun bana bu animasyonu hatırlattı

tebessüm etmen ümidiyle

http://www.youtube.com/watch?v=e11pXSly4rQ 

aliyk tarafından 23/Ağu/15 20:52 tarihinde düzenlenmiştir

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.sleep&hl=tr

android telefonuna bunu kuruyosun, alarmın türünü ve zorluğunu seçiyosun

sabah en çok ıkındıran şeylerden birisi

matematiksel işlemler

örneğin sana 5x95+16 = ? diye soruyo

cevap verene kadar kapatamıyosun

veya 40 tane koyunun içinde uyumayanını seç diyo

veya önceden sütün barkodunu okutuyosun buzdolabındaki, sabah telefonun alarmını kapatmak için tekrar okutman gerekiyo

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

O şekilde de vardır ama o baya spesifik birşey. 

Mac'de vardı böyle bir uygulama. Alarmlara etiket koyuyordun. Çalan alarmın ne için çaldığını böylelikle anlıyorsun.

Google'da iyi bir arama disipliniyle ulaşacağını düşünüyorum.

Örnekler:

alarm *stop *by command

alarm *stop *adjustable

alarm *multi *tag *by command *adjustable

alarm *to do 

‎‎‎
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

LG marka telefonlarda kendinden var dediğin özellik. Alarmın susması için yapboz oynamalsıın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Senle birlikte tüm ev uyanır onlar susturur 

edit; sanırım ilgisiz oldu kusurabakmayın

satıldığı site: http://www.hergunyeni.com/ucan-alarmli-saat-flying-alarm-clock-urun1651.html

https://www.youtube.com/watch?v=x3qk4MMW7KU

Aress tarafından 23/Ağu/15 22:12 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

gsm numarası varsa her gün 5 40 ta çaldırıp uyandırabilrim. beş kruuş istenmez amme hizmetidir.

Boş İşler Uzmanı..
Toplam Hit: 3652 Toplam Mesaj: 18
alarm