folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Akşam Saatlerinde Ping Artışı

Akşam Saatlerinde Ping Artışı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek

Beyler gündüz saatlerinde 7-8 civarlarında olan pingim akşam saatlerinde 40 a falan çıkıyor. Bu da online oyunlarda ping problemine neden oluyor (örn, LoL de gündüz 50 civarı akşam 100 civarı. Cs Go da gündüz 50 akşam 110 civarı). LoL de çok etkilemesede Cs Go da adamlar 10 15 pingle oynadıkları için oynaması zorlaşıyor. Ttnet i aradım dedim böyle böyle. Adamlar Dnstir yok sistemimde virüs vardırmış yok kablosuz kullanıyosammış (kablolu da kullanıyorum kablosuz da ikisi de aynı) adamlara bir türlü akşam yoğunluktan dolayı alt yapı zorlanıyor dedirtemedim. He bide şimdi ağızlarına şeyi takmışlar, ping diyorum bizim pingle alakalı yürütebileceğimiz bir süreç yok diyor sürekli ama. Var mı bu sorunu yaşayan, çözüme ulaşan bir mürit kardeşim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

Ttnetin ping'in ne olduğunu bileb çalışanı var mı acaba

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

öncelikle modemde aldığın dış IP'ye, daha sonra whoer.net gibi bir site ile gerçek dış ip'ne bak

ikisi birbirini tutmuyorsa iç ağa alınmışsın

https://teknoseyir.com/inceleme/cgn-ip-nedir-httpufukk-comcgn-ip-nedir

bu iç ağda; kopmalar, yüksek ping ve port açamama problemleriyle karşı karşıya kalabilirsin

statik ip almak bir çözüm olabilir, daha beter de olabilir (hop sayısını arttırabilir)

ilgili firma aranarak "benim gamaram var dışardan izleyemiom amua goyim" diyerek sana ip vermelerini sağlayabilirsin belki

---------------------------------------------------

konu bu değilse de

DNS ayarlarını silip, otomatik bul demek ping'i düşürebilir (şu an bende olduğu gibi)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek
    serhat8102 bunu yazdı

Cidden yok hocam adama pingim yüksek diyorum. Bizim pingle alakalı yürütebileceğimiz bir süreç yok diyor ya. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek
    serhat8102 bunu yazdı

Hiçbiri farkında değil 

klasik soruları DNS kablolu kablosuz bağlantı senden başka kullanan var mı ? 

Özü gülmeyenin yüzü güler mi ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

bana da tek tuşla pingi yükselten program lazım ,, fps oyunlarının bazılarında lazım oluyo 

h1z1 de pingim bazen fırlıyo girilemeyen bina içlerine , yer altına  buglara girmeme neden oluyo çok pis işime geliyo , milleti kütür kütür vuruyom :D

araştırdım da bulamadım öle bir program

..Morali hep bozuk olan insan..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek

ttnet'e geç hocam :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek

Aynı dert var akşamları fırlıyor çözemedim. Hele Perşembe günleri ayrı bi uçmaca. Komedi.

Wingardium Leviosa
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Adamdaki lükse bak :D

Cuma günü kopma oluyor sürekli diye arıza kaydı bıraktım, adamlar sorunumu çok güzel çözdüler, netimi komple kestiler.. böylece kopma sorunu kalmadı

طדṮ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

aynı sorun bende de var. sebebi ttnetin yoğun kullanıldığı saatlerdeki yogunluktan.

benim sözleşmem 3 ay sonra bitiyor bırakıcam ttneti.

kesinlikle sorunu başka yerde arama. 3 ay sırf bu sorunla uğraştım çözmüyorlar..

gelen değerlerde sorun gözükmedi diyor. aq dingili. paket kaybı olduğunu anlatıyorum. ısrarla işlerine gelmiyor.

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

Adamdaki lükse bak :D

Cuma günü kopma oluyor sürekli diye arıza kaydı bıraktım, adamlar sorunumu çok güzel çözdüler, netimi komple kestiler.. böylece kopma sorunu kalmadı

Haha . Efsane bu telekom.

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 2889 Toplam Mesaj: 20
ttnet ping ping sorunu