folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder ALES İçin Kaynak Önerisi, Tavsiyeler Ve Destek Olabilecekler.

ALES İçin Kaynak Önerisi, Tavsiyeler Ve Destek Olabilecekler.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Selamlar hocalar. Onümuzdeki ALES icin etraflica hazirlanmayi dusunuyorum. Ygs zamani canavardik da komple silmişim matematiği geometriyi kafadan :) Net sekilde belirtmek gerekirse 90+ bi puana ihtiyacim olacak sanirim. Bu yolda tecrubeli muridlerden su hususlarda tavsiyelerini bekliyorum:

1- Konu anlatımlı, çozumlu sorulu kaynak kitap onerileriniz.

2- Soru bankasi ve sair kaynak onerileriniz.

3- Sınava iliskin taktikler, tavsiyeler.

4- Çozemedigimiz sorularda cozumler icin ulasim saglayabilecek muridler varsa destek verebilecek olan birileri?

Başka muridlere de yardimci olabilecek bi konu olarak dusunmekteyim. Yardimci olanlara simdiden tesekkurler. Telefondan girdigim icin imla hatalarının kusuruna bakmayınız.

Saygılarımla.

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Eskiden canavar biyisen korkma,  tek yapman gereken eski konulari hatirlamak. 

Ne ile calistiginin önemi yok. Herhangi ales kitabi al. 3 gün çalıştım 70 almişim. 

Sorular çok zor değil aslındada son zamanlarda onuda bozmaya başladılar gerci. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ben en son girdigimde 91 almistim. Gecmis yillarin cozumlu soru bankasini alip bitirdim 1-2 haftada. Sonra o kitabin sonucna gore zayif kaldigim 1-2 konuya donup internetten egitim videolarindan kisa bir tekrar yaptim. Baska da soru falan cozmedim. Bence ales o kadarda zor bir sinav degil. 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Bende internette görüp not aldığım yayınları yazıyorum hiçbirinin ne kadar iyi olduğunu bilmiyorum ama kullanıp menmun olanlar yazdığı için not ettim.

Tasari akademi

Data yayınları 

Lider akademi

Apotem yayinlari

Birde sınav son yıllarda gayet süre yiyici hale getirildi.Zaten ortalama netleri incelersen anlayabilirsin.

siberturq tarafından 06/Oca/17 14:09 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

ales zor değil değil ama vakit yetmio genelde.

mantık sorularına girdin mi çıkamıosun.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Süre bildiğim kadarıyla artırılmış hocam ancak sorular da ona göre zorlaşmıştır tahminimce. Teşekkür ederim geri dönüşleriniz için. 

Avukat/Hukukçu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

o zaman bende sorayım, 

Konu anlatımına gerek var mı yoksa çözümlü sorubankası mı daha iyi olur

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Mantık sorularını sona bırak süre yetmiyor sonra, deneme çöz 5-10 tane yeter

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Ben en son girdigimde 91 almistim. Gecmis yillarin cozumlu soru bankasini alip bitirdim 1-2 haftada. Sonra o kitabin sonucna gore zayif kaldigim 1-2 konuya donup internetten egitim videolarindan kisa bir tekrar yaptim. Baska da soru falan cozmedim. Bence ales o kadarda zor bir sinav degil. 

Öeh hocam 1-2 haftada soru bankası bitirmek benim gibi tembel bir adam için oldukça zor.

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bende tembel adamim haci.

Pomodoro teknigini tavsiye ederim. 25 dakikalik periyotlarla calisiyorsun , bence inanilmaz verimli oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=CT70iCaG0Gs

24 saatlik dilimde 1-2 saat bulamayıp tembellik etmek, eşşeklik bence. Bende zamanında çok yaptım :D

ComputerWolf tarafından 07/Oca/17 20:07 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 1022 Toplam Mesaj: 10
ales