ALES'te Sistem Değişmiş...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Arkadaşlar geçerlilik süresinin 5 y ı l a çıktığını söylemişsiniz. Bu durum, bu tarihten s o n r a sınava girenler için mi geçerli y o k s a herkes için mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LeveragEffect
    LeveragEffect's avatar
    Homo

GMAT 78 soru Sayısal - Sözel Bölüm

GRE 80 soru 2 Sayısal - 2 Sözel Bölüm  

Sanırım soruların sayısı uluslararası düzeye çekilmeye çalışılmış. Ancak 4 bölüm olması bence daha iyiydi. Mat 2'nin içeriği belki değişikliğe gidebilirdi.

Soru başına ortalama süre arttığına göre herkesin aklındaki düşünce soruların zorlaşacak olması.

Bence fena değil. Herkesin "15 dk daha olsa hepsini çözerdim" klişesi devam edecek mi hep beraber göreceğiz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Ben 1990 larda Lisede dim aralıksız 2  3 yılda bir sistem değişiyor du .yok kredili sistem yok direk giriş yok bilmem ne  zaman  2020 olmak üzere hala sistem değişiyor . 

İnşallah ileri gidiyordur . Ama sanki boka batıyor .

Adamlar iş yapıyor gözükmek için sistem değiştiriyor . 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

100 soru 150 dakka iyi olmuş, genelde süre yetmiyo diye şikayetçi çoğu kişi

iyide hepsini çözmüyorduk ki. 4 testin üçünü çözüyorduk. zaman bi değişik olmuş bilemedim.

hem sayısal hem de sözel bölümü kullanabileceğim iki farklı fakülte mezunu olduğum için hepsini çözmeye çalışıyordum ben.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    LeveragEffect bunu yazdı

Soru başına ortalama süre arttığına göre herkesin aklındaki düşünce soruların zorlaşacak olması.

Bence fena değil. Herkesin "15 dk daha olsa hepsini çözerdim" klişesi devam edecek mi hep beraber göreceğiz.

Süre sabit hocam. 160 sorunun tamamını cevaplamıyordu pek kimse. 120 soru 180 dakika ile soru başı ortalama 1,5 dakika idi. Şimdi de 100 soru 150 dakika aynı ortalama.

literatur tarafından 08/Eyl/17 14:00 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LeveragEffect
    LeveragEffect's avatar
    Homo
    literatur bunu yazdı
    LeveragEffect bunu yazdı

Süre sabit hocam. 160 sorunun tamamını cevaplamıyordu pek kimse. 120 soru 180 dakika ile soru başı ortalama 1,5 dakika idi. Şimdi de 100 soru 150 dakika aynı ortalama.

160 soru çözen alan yok ise bu tırtların hiç bir açıklamasını araştırmadan referans almamalı.  Açıklamaları şöyle:

3- Yeni ALES’te (a) soru sayısı azaltılmış, (b) soru başına düşen süre artırılmış, (c) bununla birlikte toplam sınav süresi kısaltılmıştır. Sınav, 160 soru ve 180 dakikadan (3 saat) oluşmakta iken yeni düzenleme ile 50’şer sorudan oluşan sözel ve sayısal iki ayrı testten meydana gelecektir. Toplamda 100 sorudan oluşan sınavın süresi, 150 dakika (2.5 saat) olarak belirlenmiştir. Bu düzenlemenin sınav stresinin azaltılmasına da katkı sağlayacağı beklenmektedir.

Teşekkürler bilgilendirme için

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    LeveragEffect bunu yazdı
    literatur bunu yazdı
    LeveragEffect bunu yazdı

160 soru çözen alan yok ise bu tırtların hiç bir açıklamasını araştırmadan referans almamalı.  Açıklamaları şöyle:

3- Yeni ALES’te (a) soru sayısı azaltılmış, (b) soru başına düşen süre artırılmış, (c) bununla birlikte toplam sınav süresi kısaltılmıştır. Sınav, 160 soru ve 180 dakikadan (3 saat) oluşmakta iken yeni düzenleme ile 50’şer sorudan oluşan sözel ve sayısal iki ayrı testten meydana gelecektir. Toplamda 100 sorudan oluşan sınavın süresi, 150 dakika (2.5 saat) olarak belirlenmiştir. Bu düzenlemenin sınav stresinin azaltılmasına da katkı sağlayacağı beklenmektedir.

Teşekkürler bilgilendirme için

Rica ederim. Meselenin benim için kazançlı tek yanı sözel ve eşit ağırlık testlerini aynı anda yetiştirme zahmetinden kurtulmuş olmak.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enver328
    enver328's avatar
    Erkek

Genellikle 70 80 arası puanlarla yerleştirmeler yapıldığı için pek bir anlamı olmayacaktır. Son söz mülakata kaldığı için ales yds 100 olsa dahi pek bir anlam ifade etmiyor.

Yökdil sayesinde puan yükseltenler çok oldu. Yds de 50yi alamayan insanlar yökdilde 70 üstü puanlar alınca yds den alınan 90 üstü puanların da pek bir anlamı kalmadı.

Biz Elimizi Neye Atsak Kurur Zaten...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Bu sinavin basvurusu ne zaman

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
Toplam Hit: 2191 Toplam Mesaj: 20
ales