Algoritma Yazabilecek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadLover
    MadLover's avatar
    Erkek

Arkadaşlar iki matrisin çarpımı ve bubbleshort alogotirmasının pseudo(sözde) kodunu yazabilecek ve şemasını çizebicelek arkadaş varsa yazabilir mi ?Büte kaldım hoca büyük ihtimal bunlara benzer soracak ilgilenen olursa minnettar kalırım. 

MOD: Konuları doğru bölümlere açmaya özen gösterelim lütfen.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Şuralara bakmadın mı yoksa?

Sen hiç kaval çaldın mı?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Bunları bilmezsin, yazamazsın anlarım. Ama bi googleda aramaktan acizsen...hani ingilizcesini falanını geçtim google.com yazıp entera basıp "bubble sort sözde kod" yazınca geliyor. Hatta Türkçe algoritma kitaplarında olmazsa olmaz gibi birşeydir. Konuya girerken ciddi birşey sandım...

:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadLover
    MadLover's avatar
    Erkek

Bence önce pseudo(sözde) kodun ne olduğunu incele istersen internette.Türkiyede hiçbir kaynakda sözde kod yok sadece şema ve programlama dilleri içerisinde var.İnternette var dediğin sözde kod değil.Bir matris çarpımının 30 adımı varken verdiğiniz linklerde saçma sapan şeyler yazıyor.Hani internette aramakdan acizsiniz demişsiniz ya ben kimseyi keyfi bir şeyler arattırmıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    MadLover bunu yazdı

Bence önce pseudo(sözde) kodun ne olduğunu incele istersen internette.Türkiyede hiçbir kaynakda sözde kod yok sadece şema ve programlama dilleri içerisinde var.İnternette var dediğin sözde kod değil.Bir matris çarpımının 30 adımı varken verdiğiniz linklerde saçma sapan şeyler yazıyor.Hani internette aramakdan acizsiniz demişsiniz ya ben kimseyi keyfi bir şeyler arattırmıyorum.

Nasıl yok ya. K bakma ama hem aramaktan acizsin hemde çok bilmişsin.

google de aradım ilk çıkan sonuç; https://tr.wikipedia.org/wiki/Kabarc%C4%B1k_s%C4%B1ralamas%C4%B1#S.C3.B6zde_Kodu

Sen en iyisi cw de takıl

http://www.cyber-warrior.org/Forum/algoritma-yazabilcek_576608,0.cwx

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Yine bir "hiç uğraşmadım, büte kaldım, hiç uğraşmayacam, beni geçirin, ben öğrenmeden mezun olayım, ülkede her yer işsiz mühendis olsun" vakası. Yardım etmiş olacağını düşünüp hem kişiye hem ülkeye zarar verecek müridleri şimdiden kınıyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

@MadLover Konya Selçuk Üni. Teknoloji Fakültesi'nde misin? :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek
    uLtRaLoVeR bunu yazdı

Yine bir "hiç uğraşmadım, büte kaldım, hiç uğraşmayacam, beni geçirin, ben öğrenmeden mezun olayım, ülkede her yer işsiz mühendis olsun" vakası. Yardım etmiş olacağını düşünüp hem kişiye hem ülkeye zarar verecek müridleri şimdiden kınıyorum.

yardım eden arkadasları kınama hocam birileri belki birseyler öğrenir yada lan belki gerçekten bulamadı diye yardım ediyordur. Kınıyacaksan o bölümün hocalarını kına. oturdukları yerden 4-5 bin tl maaş alıp büt sorularını piyasaya yayan,takip etmeyen, aynı soruları sorup geçebilen adı doc. prof. yar.doc olan o öğretim üyesi kisvesi altında takılan insanları kına.

Arkadas nasıl oluyorda programlama gibi bir dersin büt sorularının (BENZERLERİ!!!) piyasada geziyor. 

Adam bilgisayar muh. un önemli derslerinden birinin finalini koyuyor büte sonra büte giren senden benden yüksek not alıp geçiyor. Al sen bu hocalrı kına hatta bi postada benim yerime söv.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

@clogu Türkiye de eğitimin düzeleceğinden hiç umudum yok hocam.Bu böyle gider.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    clogu bunu yazdı
    uLtRaLoVeR bunu yazdı

yardım eden arkadasları kınama hocam birileri belki birseyler öğrenir yada lan belki gerçekten bulamadı diye yardım ediyordur. Kınıyacaksan o bölümün hocalarını kına. oturdukları yerden 4-5 bin tl maaş alıp büt sorularını piyasaya yayan,takip etmeyen, aynı soruları sorup geçebilen adı doc. prof. yar.doc olan o öğretim üyesi kisvesi altında takılan insanları kına.

Arkadas nasıl oluyorda programlama gibi bir dersin büt sorularının (BENZERLERİ!!!) piyasada geziyor. 

Adam bilgisayar muh. un önemli derslerinden birinin finalini koyuyor büte sonra büte giren senden benden yüksek not alıp geçiyor. Al sen bu hocalrı kına hatta bi postada benim yerime söv.

Bu öğrenci tipi öğrenmez hocam. Bu modelin standartıdır. Alacak hazır kodu verecek böyle böyle mezun olacak. Bu 10 satır kodu yapamayan adam zaten o diplomayı haketmiyor da neyse. Bulunmayacak şey değil. Google'a 3 kelime yazacak. Matrix, bubbleshort, pseudo. Buraya başlık açana kadar illaki bir şeyler bulur. Ama amaç bulmak olmadığından boşa laf anlatmayalım. 

Hocam, hocalara çok mana bulmamak lazım. Bu konular standart konular. Bunları yapamayan zaten kendine yazılımcı demesin. Bu soruları bile yapamayacak kadar boş öğrencilere her laf mübah. Daha bunu soran bir kitle olduğunu biliyor ki ona göre soruyordur. Yoksa adabına uygun sorular sorsa 1-2 kişiden fazla mezun çıkaramazlar. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

iki matrisi çarpamıyorsan, o okul bitmez geçmiş olsun

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
Toplam Hit: 2545 Toplam Mesaj: 15
algoritma