folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Aliexpressten Bitki Aldım Gümrüğe Takılırmı

Aliexpressten Bitki Aldım Gümrüğe Takılırmı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

takipli gönderi olmadığı için kontrol edemezsiniz ama genelde takipsiz gönderiler gümrüğe sevk edilmez.

not: Gümrük büyük gönderi küçük gönderi diye ayırt etmez.  Atatürk hava limanından ptt gümrüklerine yollanmak üzere gelen ürünler madde yoğunluğu ölçümü bile yapabilen x-raylerden geçer. Yasaklı birşey ise zaten buradan öteye geçemez ama bazen burdan geçse bile bulunduğunuz ilin p.i.m gümrüğündeki görevli memurda şüphelenip pakedi açabilir işte o zaman ürün yasaklı bir şey olmasa bile sizin gitmeniz gerekebilir.

Kesin olan tek şey; 30kg üzerinde ise o paket muhakkak ve muhakkak açılır.

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moustache
    moustache's avatar
    Erkek

ben bonzai bitkisi tohumu aldım aliexpressen geldi ektim filizlendide güzel baya (limon bonzaisi)

buralar eskiden dutluktu..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    moustache bunu yazdı

ben bonzai bitkisi tohumu aldım aliexpressen geldi ektim filizlendide güzel baya (limon bonzaisi)

satıcı linkini veya ismini yazarmısın hocam. 

matematik24.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    moustache bunu yazdı

ben bonsai bitkisi tohumu aldım aliexpressen geldi ektim filizlendide güzel baya (limon bonsaisi)

Bundan önce bir konuda Bonsai tohumu arayan arkadaşlara sert ve çetin küfürler gelmişti. Tekrar belirtmekte fayda var.

Bonsai bir minyatür ağaç çeşididir. Hocam sen de bonzai yazmışsın onu bi düzelt :))

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı
    moustache bunu yazdı

ben bonsai bitkisi tohumu aldım aliexpressen geldi ektim filizlendide güzel baya (limon bonsaisi)

Bundan önce bir konuda Bonsai tohumu arayan arkadaşlara sert ve çetin küfürler gelmişti. Tekrar belirtmekte fayda var.

Bonsai bir minyatür ağaç çeşididir. Hocam sen de bonzai yazmışsın onu bi düzelt :))

hahha alıntıyı bile düzeltmişsin hocam :)

vatandaşa kafam girsin!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moustache
    moustache's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı
    Mylitta bunu yazdı
    moustache bunu yazdı

Haklısın hocam düzeltmiş mod kardeşler :) mağaza flowers township satıcı jiulin zhou limon bonsaisini aldığım yer 2 gün suda beklettim tohumları sonra ektim filizlendiler hemen hatta evde olacaktı cumartesi geçicem eve duruyosa kargolayim

buralar eskiden dutluktu..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gowand
    gowand's avatar
    Erkek
    moustache bunu yazdı
    telekom bunu yazdı
    Mylitta bunu yazdı
    moustache bunu yazdı

Haklısın hocam düzeltmiş mod kardeşler :) mağaza flowers township satıcı jiulin zhou limon bonsaisini aldığım yer 2 gün suda beklettim tohumları sonra ektim filizlendiler hemen hatta evde olacaktı cumartesi geçicem eve duruyosa kargolayim

Kaç günde elinize ulaştı tohum lar birde hangi kargo şirketi ile gelmişti 

with great power comes great irresponsibility ‪#‎deadpool‬
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gowand
    gowand's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

takipli gönderi olmadığı için kontrol edemezsiniz ama genelde takipsiz gönderiler gümrüğe sevk edilmez.

not: Gümrük büyük gönderi küçük gönderi diye ayırt etmez.  Atatürk hava limanından ptt gümrüklerine yollanmak üzere gelen ürünler madde yoğunluğu ölçümü bile yapabilen x-raylerden geçer. Yasaklı birşey ise zaten buradan öteye geçemez ama bazen burdan geçse bile bulunduğunuz ilin p.i.m gümrüğündeki görevli memurda şüphelenip pakedi açabilir işte o zaman ürün yasaklı bir şey olmasa bile sizin gitmeniz gerekebilir.

Kesin olan tek şey; 30kg üzerinde ise o paket muhakkak ve muhakkak açılır.

Aldigim malzemeler 100 tane gökkuşağı gülü 20 tane ayrı gül 40 tane De farklı gül 40 tane akagac kırmızı 45 tane sarı ak ağaç 30 tane gökkuşağı okaliptüs 50 tane elma ağacı hepsi tohum bunların alıcı uyuşmazlığı ni nezaman nasıl verebiliyor mesela hala 32 gün bilmem kaç saat kaldı di diyor bu süre bitmeden mi alıcı uyuşmazlığı vermem gerekiyor

with great power comes great irresponsibility ‪#‎deadpool‬
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Zaten uyuşturucu olan bonzai bitki değil. Kimyasal yollarla yapılan bir madde.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Zaten uyuşturucu olan bonzai bitki değil. Kimyasal yollarla yapılan bir madde.

bende öyle biliyorum :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 4072 Toplam Mesaj: 35