folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Alkol Böbreklere Zararlı Mı ?

Alkol Böbreklere Zararlı Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mmT
    mmT's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar çevreden genelde alkol böbreklere faydalıdır diye duymuşuzdur. yani ben öyleyim en azından. Bugün bi internetten araştırayım dedim yararlı diyen bi yer görmedim. Zararlı diyolar :) siz ne düşünüyosunuz bu konuda. Bildiklerimizi biraz paylaşalım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    her şeyin falzası zarar ne olursa olsun sen takma kafana azar azar takılmana bak bişey olmaz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mmT
    mmT's avatar
    Erkek
    Ya orası doğru da benim merak ettiğim şey farklı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErK
    ErK's avatar
    Erkek
    arkadaşım alkolün içindeki etanol ADH hormonunu inhibe ederek böbrek tübüllerinden su emilimini azaltır...böylece daha fazla su atarsın.bu yüzden tam olarak bi fayda yada zarardan söz edemeyiz.ihtiyacına bağlı...ayrıca alkol mide mukus salgısını da azaltır,miden daha çok aside(HCL'ye)maruz kalır... yani ölürsün olm içme:)

hangi çılgın beni banlayacakmış şaşarım...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Alkolunde yararlı olduğu konular var fakat uzun vadede, bağımlılık vs gibi etkileri olduğu için, ve abartıya kacıldığı taktirde tabiki zararlı...

Fakat, özellikle böbrek hastalarına, Biranın devamlı insana tuvalete gitme ihtiyacı hissettirdiğinden dolayı tavsiye ediliyor, hatta bir arkadaşımın babasına özellikle doktorun önerdiğini biliyorum...

Ama normal bir insan için ne olduğu konusunda net bi bilgim yok :)

Amma velakin, alkol güzelliklerin anasıdır :) 

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Alkolunde yararlı olduğu konular var fakat uzun vadede, bağımlılık vs gibi etkileri olduğu için, ve abartıya kacıldığı taktirde tabiki zararlı...

Fakat, özellikle böbrek hastalarına, Biranın devamlı insana tuvalete gitme ihtiyacı hissettirdiğinden dolayı tavsiye ediliyor, hatta bir arkadaşımın babasına özellikle doktorun önerdiğini biliyorum...

Ama normal bir insan için ne olduğu konusunda net bi bilgim yok :)

Amma velakin, alkol güzelliklerin anasıdır :)

----------------------------

alkol tbt buluşmalarını vazgecilmez yapan tek şeydir

Yapay zeka, zeka değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tekuna
    tekuna's avatar
    Erkek
    icelim guzelleselim :P

Türk Genci; Devrimlerin ve Cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek

Aşırıya kaçarsan kötü. Böbreklere iyi geldiği ise doğru benim bildiğim kadarı ile. Alkol duygusal yaptırıyo ama. Orası kötü :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek
    bosuna alkol sutu dememisler.Zararli olsaydi bizim antalyadaki arkadas zararli olur hani kimi 24 saat msn de online ya oda online sarhos herif barda caliyo zaten.daha hic ayik gormedim.1 sefer corba icerken yakaladim ondada ben sarhostum :D

Diriliş... /// Inadina Ofke Inadina INTIKAM
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek

her gün 10 yemek kaşığı toz şeker yemek bile bir süre sonra öldürürse, alkolüde abartılırsa zararlı olur tabiki

renenin bir lafı vardır: "alkolü g.tünle değil ağzınla içeceksin" diye o geldi aklıma

bassinyourface
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek
    alkol her fenalıgın anası içme hocam bo$ver

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
Toplam Hit: 5784 Toplam Mesaj: 17