Alkolsüz Bira?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sızce alkolsüz bira caizmidir? Değilse sakıncası nedir?

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    biranın alkollüsüde alkolsüzüde caizdir hojam : )

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sorc haram olan bırseye helal dıorsun bu adamı dınden cıkartır bence dıkkatlı yaklas konulara. Bknz: Alkollusude caizdir... demiş sorc kardesim...

Şakası bile abestir bence tehlikeli düşüncelerin var dikkatli ol derim bir arkadaş tavsiyesi...

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordofdarkness
    swordofdarkness's avatar
    Erkek

diyanetin alo fetva hattı var ara fetva iste hoja ya da mail at

ne söylesem yalan...

Kısa Pantolon, Paslı Çakı, Dizde Kabuk Bağlamış Yara, Kısa Çakı, Paslı Pantolon, Yarası Gözde Kalmış Kabuk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeyazSeytan
    BeyazSeytan's avatar
    Erkek

Ritmix ic abi hem meyve suyu olarak geciyor ama bira tadi waer + alkolsuz bira gecmediği icin adinda cağizdir. alkol konusunda dinimiz cok kesin olarak belirtmistir. bir damkasi denize karisa ve sen bunu biliyorsan o deniz sana haramdir gibi bir soz waerdi hatta Hz.Ali olmasi lazim soyleyen.

Adi alkol ile anilan bir sey bence duruma gore değisir.

Alkollusunu alana alkolsuzu helaldir benim dusuncem ama hic icmeyene alkolsuz mekruh tur sahsi dusunceme gore

Saygilarim ile BeyazSeytan // Sheytan

<% if not hayat.eof then hayat.close %>
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GKN
    GKN's avatar
    Erkek
    hocam kafa yapmıyorsa caizdir bence, içmedim ama kafa yapmaz heralde F5 ler falan

40+40= 80 80+80=180 180+40=180,40 +10 = 180,40,10
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

alkolsüz bira caizdir ama alkolsüz bira bira değildir :)

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadowjedi
    shadowjedi's avatar
    Erkek

Piyasada satılanlar malt içeceği ünvanı ile satılıyor,içince biraya benzer bir tadı var,alkolün o keskin tadı yok,sadece mayalı bir tad.Bira mayası ekmek yapımında da kullanılıyor.Bunun dinen kötü bir yanı yok.Bu mantıkla gidersek malt içeceğininde caiz olması ( ya da en azından mekruh sınıfına girmesi ) gerekiyor diye düşünüyorum. En iyisi bir bilene ( ama adam akıllı bir bilene )danışmak.

Takdire şayanı olmaz bu işin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    MitNickKevin bunu yazdı:

alkolsüz bira caizdir ama alkolsüz bira bira değildir :)

+1 :)

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bira nedir?
    kafayı güzel yapan içkiler statüsünde bulunan ve kuran tarafından yasaklanan bir madde

peki neden yaskalanmış kafa yaptığı için içtiğ zaman insan şeytana uydu için?

hedeee gelelim alkolsuz içki kavramına
    içinde ne yoktur alkol?
    alkol ne yapar kafa yapar
    yani sarhoşluk halini her kez bildiği için anlatmıyorum
    sonuç olarak kafanı güzel yapmıyor

koladan farkı warmı yok

ee o zman

Kolanın üzerine BİRA yazılıp satılsa içmesi günah olunacakmıydı hyr ee  o  zaman?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeyazSeytan
    BeyazSeytan's avatar
    Erkek

himm o zaman parcadan butune gidis ile anlatmaya calisiyim dediğimi.

Yuce dinimizde Faiz haramdir kabul etmeyen waermi ?? [direk dinden cikmis sayilir etmeyen :) yiyorsa etme]

Kuranda bu nasil aciklanmistir biliyormusunuz kolay kazanc filan değil Allah yasakladiği icin yasaktir tam olarak "Allah faizi yasak ticareti helal kilmistir" gibi bir sey diyor. bir finans kurulusuna gidin [Asya Finans - Anadolu finans v.b.] Gittiğinizde Finans kuruluslarinda Faiz hesabi olmadiğini goruceksiniz mantik aslinda aynidir. Kâr payi, sizin paraniz bana tahminen su kadar para kazandiracak. ben bu karadar kazandiğimda sen benim ortağimsin bu iste senin karin paranin %** karadar olacak gibi bir mantik waer. Kredi systemindede finanslarda ben bu esyayi alirim uzerine %** kardar kar koyarim diyor yani buda ticaret e dokulmus hali oluyor. icindede faiz ibaresi deil ortaklik ve kar ibaresi oldugundan helaldir. TABII sizde alirken kar mantiği ile aliyorsaniz. Ama siz bunu Faiz mantiği ile aliyorsaniz yine bu helal değildir. haram midir. yine değildir. cunku karsi taraf faize istemiyor yine mekruh konumundadir.

Bunu bira icin dusunelim. Alkol neden yasaklandi sebebi bir tek sheytana uydugu icin değil insanlarin hem sagliksal sorunlara sebebiyet verir hemde uzun sure alkol dengesini bozar aslinda insanin Bazi bilgin gecinenler insanin vucudunda zaten belli bir oranda alkol waer disaridan alirsan vucut daha rahat eder gibi bir sey soylemesinler cunku kanda 5 ile 15 arasinda alkol buluna bilir hic almayanda bile bu insan vucudunun urettiğidir sen alkolu aldiğinda ise bu oran yukselir ve bir kismi depo edilir. Bu depo edilen kesim bitene kadar insan vucudu tembelliğe alisir cunku kendisi alkol uretmemeye baslamistir. Bazi dusunurlere gore alkol alan insani vucudundan o alkol tamamen cikana kadar o kisi cunup[cenebet] gibidir, ibadet yapamaz yapsada kabul olmaz.

Bunca sey neden. Alkolsuz birada hic icmeyen biri icin baslangic seviyesi ola bilir. bu zaman MEKRUH tur
    Icen birisi icinde birakma oncesi hazirlik ola bilir o zaman HELALdir.
    [son 2 satir kendi dusuncem diyerleri onceden okudugum yerlerden aklimda kalanlardir.]

<% if not hayat.eof then hayat.close %>
Toplam Hit: 9025 Toplam Mesaj: 32