folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Alman Kurdu Nasıl Beslenir & Yetiştirilir ?

Alman Kurdu Nasıl Beslenir & Yetiştirilir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

bekiroğlu huzur gibi restourantlara git yemek katına in ustayla konuş.köpek için yemekleri verirmisiniz de.her gün gidip alırsın

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hoca benim alman kurdu bu hafta öldü 14 yaşında.

Alman kurdunu başka köpeklerle karıştırma. İnsan gibi düşünebilirsin. İstediğin herşeyi kolaylıkla öğretebilirsin.

Örneğin bendeki otur de otururdu kalk derdim kalkardı, sen yemek versen yemezdi. Ben hep et ile besliyordum ama bende kalmadığında mama yiyordu tabi.

Köpekler genellikle ne söylediğinden değil bakışından ve sesinin tonundan ne yapıp yapmaması gerektiğini anlarlar. Alman kurtları öyle değil gerçekten akıllılar.

Bunların diğer köpeklerden farklı özellikleri

1) Küçük yaşta fazla zıplatma ve kulaklarıyla oynama. bunlar doğada olmayan insanların çapraz ürettiği bir cins olduğundan küçük yaşta fazla zıplatırsan bel çıkığı falan olabilirler. Kulakları da eğik kalabilir.

2) Bunlar evde durmaktan nefret eder apartmanda besliyceksen kapıları tırmalayıp çizecektir. Dışarı çıkmayı karda çamurda oynamayı severler. Zaten büyüyünce evde tutmak istemezsin alman kurtlarının derisi diğer köpeklerden farklı olarak acaip koku yapar. bugun yıka yarın yine kokar. bugün bütün tüylerini temizle tarakla yarın 1 naylon torbayı dolduracak kadar daha tüy çıkar (abartısız). onun için umarım apartman dairesinde beslemiyorsundur.

3) Masraflı bir köpektir. Bizim yazlıkta bir de at vardı. At 75 TL lik arpa yerken bu ayda 110 TL lik mama yiyordu =)

Bu cins köpeği besledikten sonra öbür köpekler sana köpek değil kurbağa falan gibi gelir zeka olarak. Mesela ben hiç öğretmediğim halde birini tut dediğimde atlar ısırırdı. Hatta bir bakışım bile yeterdi söylemeden anlıyordu hayvan.

Zekasına ve kabiliyetine birer örnek vereyim

Bu önceden bahçedeki tavukları bir bir yakalayıp yiyordu. Sonra kızdığımız için yememesi gerektiğini öğrendi. yıllar sonra can sıkıntısından dedik ki "saddam tut tavuğu". Önce tutmadı sonra bir daha söyledim saddam tavuğu tut. hayvan gitti tavuğu yakaladı üstüne patisini koyup yapıştırdı yere bize bakıyor yiyimmi yemiyimmi diye, kafası karıştı çünkü yememesi gerektiğini biliyor. tabi yedirmedim.

Bir de mesela elinde bi obje var ister yemek olsun ister lastik top ister başka birşey olsun. Hayvana koklatıyorum. Bir arkadaş başka odaya götürüp gözlerini kapıyor. Alıyorum taaaa göremediğim uzaklığa elimdeki tenis topunu çukur açıp gömüyorum. saddam top nerde deyince sanki nereye koyduğumuzu görmüş gibi hiç aramadan kazıp getiriyor. Böle muhteşem koku alıyorlar.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

şimdilik süt ve yumuşak şeyler sonra çiğ et ver

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ersekmen
    Ersekmen's avatar
    Erkek

Merhaba,
     Bence hayatındaki kendine yapabileceğin en güzel şeyi yapmışsın.Aynısından bende vardı bursadan k9 eğitim merkezinden  kiracımızın abisi orda egitmendi bana ( kira karşılıgı ) verdi.Dünyada görebilecegin en zeki hayvanlardır . hani derler ya bodyguard egitimi gel otur kalk egitimi .. abi boş ver bu köpekle sadece insan gibi konuş. sinirlendigin zaman ses tonun arttsın severken ses tonunu ayarrla . tek yapman gereken  yemek egitimi vermek tabagı onune koyunca yee kızım dıyınce yiyicek. dur dıyınce durucak . bunu verdıkten sonra emin olabilirsinki zaten isteklerini karşılıyor. tabi ona zaman ve sıcaklıgını gösterirsen.Gelelim ne yiyecegine uzun tuylu germansa  yaglı yemek vermemeye bak tuy döker buda seni sinirlendirir. mamaya alıstırmanı istemem maddi olarak cok zorlanırsın :) yanı herzaman mama verme mama al fakat haftada 2 gün evde yedigin yemegi ver  yemiyorsa içine et bulyon yada tavuk bulyon at itele gitsin. vitamini falan eksik etme. 6  12 aylık arasında bı kemik at önune onu kemirir.dişleri için iyidir beyazlatır dişlerini. sonra önemli hususllar  dikkat et yani bu cınslerde bel çıkıklıgı oluyor genelde oda gencken spor yaptırmamak  bu cınsın hergun en az 10dk kosması lazım varsa yakınında orman bahce :)iyi gelir kanki olursunuz zaten emin ol ama bu yaşlarda birşey bekleme :) benimkiyle ben muzik dinliyodum düşün. özelden falan istedigin soruyu sorabilirsin.bu arada kızımla 2 sene beraber kaldık. Bir gece ansızın öldü otopsi falan yaptırdım megerse kalp yetersizligi varmış bu yasa kadar yasaması mucizeymiş. :(  dikkat et.

Nasıl anlatsam, inandığın her şeye inanmıyorum. Biliyor musun bir gün gerçekten gideceğim. Neresi onu bilmiyorum. Kuş ölür , sen uçuşu hatırla ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

eyw. hocalar bilgiler için, hepsini aklıma yazdım.

Ancak, bu tuvalet olayına ne zaman yada nasıl alışcak bu :) 2 gündür bok temizliyorum da :D

EnableTurk tarafından 16/May/13 12:09 tarihinde düzenlenmiştir

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    DJ_Alper bunu yazdı

Aman çiğ et verme sonra canı çeker gider kedi tavuk yer komşulardan aazarı işitirsin başıma geldi :D alışmasın çiğ et'e

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    Elysion bunu yazdı

kasaplarde çorbalık diye tabir edilen kemikli et türü birşey var kilosu 50 kuruş birşeydi , kaynatıp veriyordum ben.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Ka1nsha bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

Aman çiğ et verme sonra canı çeker gider kedi tavuk yer komşulardan aazarı işitirsin başıma geldi :D alışmasın çiğ et'e

alışsın aga sonra pısırık olur 

insan eti bulabiliyorsan insan eti ver :)))

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hocam dogoforum.net gel. Dogolarla ilgili olduğuna bakma birçok başka cinsten köpeğe sahip arkadaşımızda var.

Köpeği almadan önce yapacağın şeylerden tut aldığın gün hafta ay yapacakların. Eğitimi beslenmesi ek besinler. Buluşmalar, sağlığı vb.

Birçok bilgiyi ve samimiyeti burda bulabilirsin.

Sitede veterinerinden eğitmenine herkes yardımlaşma içerisinde :) senide bekleriz.

Konuya gelince şeyhe katılıyorum. Aldığın hayvan müthiş zeki bir hayvan. İnsan gibi davran ona.

Eğitimine geldiği günden itibaren başla. Hayır komutunu öğret ilk olarak gerisi gelir.

Beslenmesine gelince ben kendi köpeğimi çorbalık tavuk + peynir +süt/su karışımı + etsuyu + makarna + sebze + balık + yumurta ve yoğurt

şeklinde besliyorum. Çorbalık tavuk ana yemeği haftada 3 günde yazdığım + besinleri veririm tavuğuna ek olarak.

Her 3 ayda bir iç ve dış parazitini yaptır.

1.5 aylık olduktan sonra aşılara başla. Puppy dp aşısını ilk vurdurucaksın ne kadar erken vurdurursan o kadar iyi olur.

Tüy bakımı için tarağa alıştır yavruyken sonradan sorun çıkabilir.

Aynı şekilde yıkamayada alıştır yavruyken mümkünse ilk olarak açık alanda yıka. Arap sabunu veya özel köpek şampuanı kullanabilirsin.

Aklımda çok şey varda aklıma gelmedi :D sormak istediğin özel birşey olursa yaz yardımcı olurum.

www.kriptopedi.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı
    Elysion bunu yazdı

kasaplarde çorbalık diye tabir edilen kemikli et türü birşey var kilosu 50 kuruş birşeydi , kaynatıp veriyordum ben.

Gırşearlıyık :)

Özü gülmeyenin yüzü güler mi ?
Toplam Hit: 4307 Toplam Mesaj: 22