Almanca Bölüm Okuyanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

deja-vu arkadasimizin dediklerine katiliyorum, bizim bolumde gittikce dandiklesiyor, gelen ogrencilerden de kaynaklanan bir sey olabilir.

Ornek vereyim ben bolume 100 soruda 93 net ingilizce yaptim, 45 soruda 43 net turkce yaptim, 45 soruda yanlis hatirlamiyorsam 38 net mi ne yapmistim, o zamanin puaniyla 354 kusur puan almistim.

Yeni gelen ogrencilerin puanlari yerlerde surunuyor, benim o zamanda yapmis oldugum netleri su an onlar yapsa belki en kral yerlere giderler, hep bu ogretmen liseleri yakti bizi...

Almanca cok cins bi dil, sevmezseniz dogru duzgun bir sey ogrenemezsiniz, artikeller caniniza yetecek :D

Gramerinde kesinlikle mantik aramayin, bu boyleymis diyip gecin. Dil edebiyat cidden zor bi bolum ama kendinizi verirseniz iyi bir sekilde ogrenirsiniz almancayi.

Bortubocek sever
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

deja-vu bunu yazdı:
    -----------------------------

Nurky bunu yazdı:

a1 seviyesindeki almanca bilgisi olan şu guruha da bir şeyler önerseniz a.k tam süper olacak :D

Sor söyliym hocam

rahat rahat kelime öğreneceğim seyler lazım. mesela diziler falan.. almanca diziler. güzel filmler :)

[22817//kaanabak]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Nurky bunu yazdı:

deja-vu bunu yazdı:

Nurky bunu yazdı:

a1 seviyesindeki almanca bilgisi olan şu guruha da bir şeyler önerseniz a.k tam süper olacak :D

Sor söyliym hocam

rahat rahat kelime öğreneceğim seyler lazım. mesela diziler falan.. almanca diziler. güzel filmler :)

'Turkisch für anfänger' diye bir dizi var hazırlıkta bunu izliyorduk biz bir izle istersen :)

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 2781 Toplam Mesaj: 14