folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Almanya Vize Konusunda Yardım Lazım

Almanya Vize Konusunda Yardım Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KozMoz
    KozMoz's avatar
    Erkek

Almanyada yaşayan bir akrabam bana davet gönderse aceba vize konusunda kolaylık yaşarmıyım internette araştırdım almanyaya vize almak zorlaşmış galiba aslı varmı bilmiyorum herkes bişey söylemiş son durum nedir bilen varmı buradaki arkadaşların bilgi ve tecrübesi her zaman beni tatmin etmiştir.Yine bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim.

Sevdiğin Kadın Seni Sevmiyorsa Sende Seni Seveni sev ozaman Abi. / www.waterwall.com.tr
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

geri döneceğin garanti olmadığı sürece isterse milletvekili davetiye göndersin zor.

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KozMoz
    KozMoz's avatar
    Erkek

geri döneceğimi nası garanti edebilrimki yani onların gözünde  çalıştığım yerden felanmı bi yazı almam gerekli nası bişey yapıcamki inansınlar geri döneceğime

Sevdiğin Kadın Seni Sevmiyorsa Sende Seni Seveni sev ozaman Abi. / www.waterwall.com.tr
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    KozMoz bunu yazdı

geri döneceğimi nası garanti edebilrimki yani onların gözünde  çalıştığım yerden felanmı bi yazı almam gerekli nası bişey yapıcamki inansınlar geri döneceğime

Bir işin varsa burda düzenli  zaten senden maaş bordrosu vs isterler başvuru için. İşin yoksa zor.

Almanya Fatihi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KozMoz
    KozMoz's avatar
    Erkek

işim var çalıştığım maaş bordrosu felan hallederim  ne bileyim ordan geri döneceğime dair yazı felan almam gerekiyosa onuda alırım birde vize danışmanlık şirketleri aceba daha kolay halledebilirmi diye düşünüyorum halledemezlerse boşuna bide onlara paramızı kaptırmayalım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    KozMoz bunu yazdı

işim var çalıştığım maaş bordrosu felan hallederim  ne bileyim ordan geri döneceğime dair yazı felan almam gerekiyosa onuda alırım birde vize danışmanlık şirketleri aceba daha kolay halledebilirmi diye düşünüyorum halledemezlerse boşuna bide onlara paramızı kaptırmayalım

geri döneceğine dair yazı diye bişey yok zaten hocam :d çalıştığın yer sana niye öyle bi yazı versin, kaldı ki konsoloslukta öyle bi yazı istemiyor. Ülkelerin vize verirken dert ettikleri şey şu, bu adam geszmeye konferansa vs vs ye mi geliyo yoksa gezmeye diye gelip buraya yerleşmeye mi çalışıyo, bunu anlamak istiyorlar. o yüzdende normal vize başvurularında senden bu sürede nerede kalacağını, otel rezervasyonunu(10 gün kalacaksan 10 günlük rezervasyon mesela), gidiş-DÖNÜŞ uçak biletini, bankada oradayken harcayacak paran olup olmadığını ve burada devamlı bi işte çalışıyosan çalıştığını gösterir belgeyi(çalışma belgesi adıyla veriyo şirketler), yani maaş bordronu ve almanyada bulunacağın süre zarfında (atıyorum 10 eylül 20 eylül arası) çalıştığın yerden izinli olduğuna dair yazı isterler.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    ZorlananAdam
    ZorlananAdam's avatar
    Erkek

Uçak biletini gidiş dönüş olarak al

Eğer uştune araba ev arsa vb. Mallarin varsa vize alma şanşın artar.Öğrencinin vize alma şanşı daha yüksektir.

En rahat olanı ise yeşil pasaporttur 1.Derece akrabalarınızdan boyle bir hakkınız varmı bakın (18 yaş altı veya uni. Ogrencisi)

Savaş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    KozMoz bunu yazdı

geri döneceğine dair yazı diye bişey yok zaten hocam :d çalıştığın yer sana niye öyle bi yazı versin, kaldı ki konsoloslukta öyle bi yazı istemiyor. Ülkelerin vize verirken dert ettikleri şey şu, bu adam geszmeye konferansa vs vs ye mi geliyo yoksa gezmeye diye gelip buraya yerleşmeye mi çalışıyo, bunu anlamak istiyorlar. o yüzdende normal vize başvurularında senden bu sürede nerede kalacağını, otel rezervasyonunu(10 gün kalacaksan 10 günlük rezervasyon mesela), gidiş-DÖNÜŞ uçak biletini, bankada oradayken harcayacak paran olup olmadığını ve burada devamlı bi işte çalışıyosan çalıştığını gösterir belgeyi(çalışma belgesi adıyla veriyo şirketler), yani maaş bordronu ve almanyada bulunacağın süre zarfında (atıyorum 10 eylül 20 eylül arası) çalıştığın yerden izinli olduğuna dair yazı isterler.

Aynen bunları sağlarsan problem çıkartmazlar. Ek olarak orada kendini idame ettirecek belli bir paranın hesabında duruyor olması eğer kendi hesabında yoksa sana sponsor olacak kişinin (aile fertleri gibi) hesabında belli bir miktar paranın olması lazım.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek

hocam adama araçı şirkete uğraşma direk kendin randavunu kendin konsulusluktan al.  ben adamlara para vermiştim ama hiç bir faydalarını ggörmedim onların hatta bana çok geç bir tarihe randavu ayarladılar ben kendim konsuluslukla iletişime geçerek daha erken bir tarihe randavu almışstım.

Almanya ya hangi amaçla geleceğin ve bu süre zarfında burada harçılığını karşılayacak kadar pararn olup olmadığına bakıyorlar.  ve neden almanyaya gelmek istediğimi sormuştular neden başka ülke değil de almanya  yani konuşmanla ikna etmen gerek görüşme sırasında konuşacağın kişiyi.

Bir dip not ekliyeyim bursı pahallı bir yer türkiyeye göre. Türkiyede 1 tl  leyle  ne alabiliyorsan burada da aynı şeyi 1 euro alıyorsun.yani bir nevi türkiyeyin 3 katı kadar bir şey.

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek
    asi27 bunu yazdı

hocam adama araçı şirkete uğraşma direk kendin randavunu kendin konsulusluktan al.  ben adamlara para vermiştim ama hiç bir faydalarını ggörmedim onların hatta bana çok geç bir tarihe randavu ayarladılar ben kendim konsuluslukla iletişime geçerek daha erken bir tarihe randavu almışstım.

Almanya ya hangi amaçla geleceğin ve bu süre zarfında burada harçılığını karşılayacak kadar pararn olup olmadığına bakıyorlar.  ve neden almanyaya gelmek istediğimi sormuştular neden başka ülke değil de almanya  yani konuşmanla ikna etmen gerek görüşme sırasında konuşacağın kişiyi.

Bir dip not ekliyeyim bursı pahallı bir yer türkiyeye göre. Türkiyede 1 tl  leyle  ne alabiliyorsan burada da aynı şeyi 1 euro alıyorsun.yani bir nevi türkiyeyin 3 katı kadar bir şey.

Hocam Alman Konsoloslugu artik direkt basvurulari almiyor, mecburen araci sirketle calismak zorundasin. 

@KozMoz Surayi arayabilirsin hocam bilgi almak icin benim arkadaslarimin calistigi bir sirket. Gerekli bilgileri verirler sana.

http://www.svtas.com/iletisim/

Bortubocek sever
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bence akrabayı falan hiç karıştırma, bankada bir miktar paran varsa ve işin v.s. onlarla kendin başvur.. akraba olunca daha çok şüphe çekiyor çünkü..almanya vize konusunda türklere biraz sıkıntı çıkarıyor,o yüzden mümkün mertebe o adamlara geri döneceğine dair inandırıcı deliller sunman gerek.. 

almanya vizesi şart değil, schengen ülkelerinden birinden vize alabilirsin, o vizeyle de almanya ya gidebilirsin,sıkıntı yaşamazsın.. genelde kısa dönem vizeler 5 iş gününde çıkar.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 1623 Toplam Mesaj: 12