folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Almanyada Yasayan Gurbetciler (Siz Öyle Diyorsunuz)

Almanyada Yasayan Gurbetciler (Siz Öyle Diyorsunuz)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayamann
    ayamann's avatar
    Erkek

Siz pek sevmezsiniz biliyorum.

Hakli oldugunuz cok yerde var.

Ama hepsinide ayni kefeye koymayin.

Aralarinda asimilasyona direnen,özünü kaybetmeyen

nerden geldigini unutmayan,Türk insanini en iyi sekilde temsil edende cok.

Özellikle yazin karsilasirsaniz,hor görmeyin,empati kurmaya calisin

inanin onlarin iside kolay degil.

Türkmüsün,Almanmisin

Almanya denen yerde,son 10 yilda gözlemledigim bütün alanlarda Türkleri görmek mümkün.(Dr, Avukat,Savci,Yönetici vb)

Onlarda anladi yabancilar olmadan olmayacagini.

Konu cok karmasik

Burasi bir teknoloji platformu tabikide biliyorum

ama bu konum silinmezse ilerde almanyadaki türkleri uzun yazmak isterim.

Bunlarida ben yetistirmeye calisiyorum.

kizlarim

23 Nisan 2015 Stuttgart

etkinlikleri

Dilleri pek dönmüyor ama

son üc aydir Istiklal marsiyla yatip kalkiyoruz

belki bi göz atarsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=00bpqKnrpu8

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

hayırdır hocam inşallah..

edit: yeni gördüm bunların kızlarının olduğunu. Allah Bağışlasın maşallah :)

Meliksah tarafından 21/Nis/15 12:45 tarihinde düzenlenmiştir

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

tebrik ederim şiirler 2 ye ayrılır

1- istiklal marşı

1- diğerleri

kimden duyarsam duyayım severik dinliyorum.

çokda dilleri dönmüyor değil yaşına göre iyi bence . Türkiyedede okusalar ufak tefek hatalar yaparlar

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

gittim kaldım gezdim..ama almancılar ( bu lafı sevmior olabilirsin :D ) çok garipler aga.tepkileri çok farklı.bide iki kültür arasında sıkışıp kalmışlar.

pek çok sevmedim.genelde salak oluolar.sevdikleri şeyler çok farklı oluo

edit: sözüm meclisten dışarı hocam seninle uzaktan yakından alakası yok yazdıklarımın

Ekerci tarafından 21/Nis/15 13:41 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    Ekerci bunu yazdı

gittim kaldım gezdim..ama almancılar ( bu lafı sevmior olabilirsin :D ) çok garipler aga.tepkileri çok farklı.bide iki kültür arasında sıkışıp kalmışlar.

pek çok sevmedim.genelde salak oluolar.sevdikleri şeyler çok farklı oluo

genelleme ile problemin var sanirim dostum :)

cok takilma.

Kizin cok tatli masallah,helal olsun abi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hacim 2 yildir almanyadayim, almanyada oldugumu tbt de 1 arkadasim biliyor sadece, onunlada aramda 4 saatlik mesafe var..

2 yildir almanyada gördügüm boku 25 yildir Türkiyede görmedim diyebilirim.. tamam dedigin gibi almanyada cogu kurmda Türk olabilir, avukat savci ogretmen bankaci vs vs. bunlar normal seyler, Türkiyedede diger ülkelerden de var bu saydiklarin, hor görmeyin empati kurmaya calisin dedigin almanyadaki Türklerin %90 i cahil denyo birer öküzden ibaret.. bana göre böyle , sana göre nasil bilmem ..

yil olmus 2015 Türkiyede 5 yasindaki cocuklarin yapmayacagi denyolugu almanyada 40 yasindaki sözde yasini basini almis akil diye bilinen heriflerden beklemek mümkün denyo denyo hareketleri. Türkiye ile karsi karsiya soktugumda 5 yasindaki Türkiye cocugu ile almanyadaki 30 yasindaki herhangi bi Türk kisiyi kiyaslayinca aradaki fark okadar cok ki anlatilmaz yasanir diyebilirim..

bu konuyu acarken almanyadaki Türklerin neyini savunmak icin merak ediyorum..

cocuklar icin actigini dusunuyorsan, almanyada istiklal marsi okumak bi yetenek degil, Türkce konusmak da bi yetenek degil cocuk icin, tabi soylemeli tabi konusmali ama söyle baktiginda almanyada kac tane Türk denebilecek Türk cocugu yetistiriliyor. Türkiyede 5 le 10 yas arasi cocuklarin gectigi egitimlerden almanyada cocuklar gecemiyor, neden tabiki Türk oldugu icin, aileleri anneleri babalari cocuklarla yeterince ilgilenmedigi icin, saldim cayira mevlam kayira düzen diye diye boktan hale getirmisler almanyadaki Türk kardesleri.. 

o saydigin savci avukat vs politika alanindaki türkler bunlar binde 1 cikan kisiler.. bunlarin cogusuda yabancilarla evlilik kurmus, Türklügünü sadece ismiyle hatirlayan kisiler haline gelmis.. bunlarin evlatlati hangi irk olur artik mechul..

Türkiyede akli basinda bi insanin yemeyecegi her boku almanyadaki Türkler neden yiyor.. bildigin kazma bunlar mk, almanca konusuyorum anlamiyorlar türkce konusuyorum yine anlamiyorlar, geri zekali yetismis bir nesil burdakiler.. 40 yas üstü olanlarsa Türkiyede bir bok yiyememis issiz gücsüz mecburiyetten almanyaya gelip calismis bol bol para biriktirmis ailesi icin bi bok yapmamis her sene Türkiyeye gidip akrabalarina hava atmis birer angutlardan ibaretler.. 

vallahi kardes yazarken bile elim ayagim titriyor, su almanyadaki nerden geldigini unutmus yavsaklari bence savunma, sen o güzel cocuklarina iyi egitim verdirmeye bak.. 

tabiki hepsi bir degil yanlis anlasilmasin..

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Sun expresle adanadan izmire gidiyorum. Yanımda almanyadan gelen bir Türk vatandaş vardı. İşte güvenlik amaçlı konuşma yapıyorlar ya şurda çıkış hortun burdan düşer yelek burda kemer böyle takılır. Yanımdaki adam dediki hostese almanyadan gelen

Ben bunları biliyorum ben avrupadan geldim siz bana anlatmayın burdakilere anlatın. Uçak uçtu ben almanyada buraya gittim şöyle yaptın

Ennson seninde Almanya'nın da diyecektim yaşlı başlı adam artık neyse bir saat falan sürdü avrupalı adam.işkencesi

Şimdi düşünüyorum ya ben o adamın seviyesinden aşağıyım bana ağır geldi kaldıramadı beyin belki error verdi ama avrupalı, kuzey amerikalı avusturalyalı kişilerle de muhattap oldum (öyle muhatap derken tarzanca) çok mütevazi kibar insanlar bu adam niye böyle çözemedim 

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    CaNNi bunu yazdı

hacim 2 yildir almanyadayim, almanyada oldugumu tbt de 1 arkadasim biliyor sadece, onunlada aramda 4 saatlik mesafe var..

2 yildir almanyada gördügüm boku 25 yildir Türkiyede görmedim diyebilirim.. tamam dedigin gibi almanyada cogu kurmda Türk olabilir, avukat savci ogretmen bankaci vs vs. bunlar normal seyler, Türkiyedede diger ülkelerden de var bu saydiklarin, hor görmeyin empati kurmaya calisin dedigin almanyadaki Türklerin %90 i cahil denyo birer öküzden ibaret.. bana göre böyle , sana göre nasil bilmem ..

yil olmus 2015 Türkiyede 5 yasindaki cocuklarin yapmayacagi denyolugu almanyada 40 yasindaki sözde yasini basini almis akil diye bilinen heriflerden beklemek mümkün denyo denyo hareketleri. Türkiye ile karsi karsiya soktugumda 5 yasindaki Türkiye cocugu ile almanyadaki 30 yasindaki herhangi bi Türk kisiyi kiyaslayinca aradaki fark okadar cok ki anlatilmaz yasanir diyebilirim..

bu konuyu acarken almanyadaki Türklerin neyini savunmak icin merak ediyorum..

cocuklar icin actigini dusunuyorsan, almanyada istiklal marsi okumak bi yetenek degil, Türkce konusmak da bi yetenek degil cocuk icin, tabi soylemeli tabi konusmali ama söyle baktiginda almanyada kac tane Türk denebilecek Türk cocugu yetistiriliyor. Türkiyede 5 le 10 yas arasi cocuklarin gectigi egitimlerden almanyada cocuklar gecemiyor, neden tabiki Türk oldugu icin, aileleri anneleri babalari cocuklarla yeterince ilgilenmedigi icin, saldim cayira mevlam kayira düzen diye diye boktan hale getirmisler almanyadaki Türk kardesleri.. 

o saydigin savci avukat vs politika alanindaki türkler bunlar binde 1 cikan kisiler.. bunlarin cogusuda yabancilarla evlilik kurmus, Türklügünü sadece ismiyle hatirlayan kisiler haline gelmis.. bunlarin evlatlati hangi irk olur artik mechul..

Türkiyede akli basinda bi insanin yemeyecegi her boku almanyadaki Türkler neden yiyor.. bildigin kazma bunlar mk, almanca konusuyorum anlamiyorlar türkce konusuyorum yine anlamiyorlar, geri zekali yetismis bir nesil burdakiler.. 40 yas üstü olanlarsa Türkiyede bir bok yiyememis issiz gücsüz mecburiyetten almanyaya gelip calismis bol bol para biriktirmis ailesi icin bi bok yapmamis her sene Türkiyeye gidip akrabalarina hava atmis birer angutlardan ibaretler.. 

vallahi kardes yazarken bile elim ayagim titriyor, su almanyadaki nerden geldigini unutmus yavsaklari bence savunma, sen o güzel cocuklarina iyi egitim verdirmeye bak.. 

tabiki hepsi bir degil yanlis anlasilmasin..

Orayi "ev" bilip yasamak var.Ve turist,gecici isci olup gelip gitmek var.Bu noktayi kacirarak cok banel tespitler yapiyorsunuz.

Bir INSAN duygularini paylasmis.Belki hepinizi kardes bilmis.Arkadas bilmis.Yapacaksaniz belki sadece tesekkur edip,guzel demeniz gerekir.

22 yildir da avrupada kalsaniz bazilarinin ogrenemeyecegi seyler bunlar.Ben bisey oldum bak o olamadi,bak oyle demek sizin Turkiyeden ogrendiginiz seyler.

Onun icin ulkenin genclerinin ceyrekten fazlasi can atiyor ulke disina kacmaya demi ? :)

cordelian tarafından 21/Nis/15 14:23 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Duygulandim. Soldakinin vurgusu iyi, sagdakinin aksani daha duzgun, ikisine de masallah!.. :)

vatandaşa kafam girsin!..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

Tebrik ediyorum abicim seni, tüylerim diken diken oldu izlerken :)

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Almanyaya Hiç Gitmedim ülke dişina cıkmadım Alman bir kız arkadşım var kürt ama görüyorum ki onu türklerden daha türk almanya gibi bir yerde türk türkiye gibi yerde alman almancı yani yukardaki arkadşı tebrik ederim kızlarini ALLAH bagişlasın buradan türk olup gidip türkiye ye küfür eden almanlardan cok alman olan o kadar cok insan varki böyleleri görünce seviniyoruz kültürünü özünü dilini milletini unutmayan insanlari

tabii almanyada milyonlarca türk yaşiyor hepsini aynı kefeye koyamayız türkiye deki gibi iyisi de var kötüsü de var bizi kötüler ilgilendirmez iyiler ilgilendirir.

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
Toplam Hit: 4778 Toplam Mesaj: 35