folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Altın Fiyatları Uygulamam İçin Destek

Altın Fiyatları Uygulamam İçin Destek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

Merhaba Hocalar,

Daha önce açtığım alttaki konuyu güncellediğim de anasayfaya düşmedi o yüzden buradan devam edersek sevinirim.

Daha önce sürükle-bırak ile Thunkable ile yapmıştım. Daha sonra çoğu şey eksik kaldığı için ve yeni bir programlama dili öğrenmek için Kotlin ile yazmaya karar verdim ve ufak tefek değişikliklerle yeni sürümü yayınladım. Yeni özellikleride ekleyeceğim yalnız yeni sürüme geçince aktif 220 kullanıcımda varken bir den 160 a düştü yeni sürümü beğenmediler sanırım :) 

Uygulama Adresi  : 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.emrahtunc.altinfiyatlari

Puan verip yorum yazarsanız çok sevinirim. 

Yapılacaklar:

Bildirim Sistemi

Hesaplama Aracı

Varlıklarım

Splash Ekran

eski konu  : https://www.tahribat.com/forum/altin-fiyatlari-uygulamami-yayinladim-240582 

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

+1 indirip puan verdim hoca. Nacizane bi kaç kelam etmek gerekirse, "Hakkında" gibi bi menü daha yap orası içerisinde gizlilik sözleşmesi linki, kısa bi hakkında metni yaz ayrıca oradan da kullanıcıların puan verebilmesi için teşvik edici bi cümle ile link koy ve puanlama sayfasına gitsin yada içeride açılsın. 

- Kotlin temalarına veya https://color.adobe.com/tr/trends gibi yerlerden renk paleti seç ve uygula bu renkler fazla soluk özellikle içinde reklam açıldığı zaman reklamlar cıvıl cıvıl uygulama sönük kalıyor. 

- reklam alanı yüksekliğini biraz daha düşürebilirsen güzel olur uygulama içi metin reklama nazaran daha küçük geliyor burada hangi reklamın açılacağını bilemeyebiliriz tabi ama ortalama bir şeyler yapmak gerek. 

- Reklam alanı position absolute gibi bişi sanki koin başlıkları arkada kalıyor başlıklar tam görünmüyor. 

- Reklam alanı alta almak kullanıcıyı daha az irite edebilir. üstte olması direk reklam odaklı olduğunu yansıtıyor. 

- koin ile ilgili bulduğun veri seti veya api içiin daha kapsamlı bir şeyler bulabilir misin, tek seferde daha fazla koin çekip atabilirsin. 

- koin sayfası için bi filterList koymak gerekir, içerik arttıkça ilgili koin'i (veya koinleri) hızlı erişebilmesi için, 

- varlıklarım tarafı bi gibi bi menü daha yapılıp favorileri oluşturabilirsin mesela bitcoin, ripple ve gram altını favorilere attım ve bunların gösterildiği bir sayfa kişiselleştirilmiş bir sayfa olduğundan daha kullanışlı olacaktır. 

hayırlı olsun. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı

Merhaba Hocalar,

Daha önce açtığım alttaki konuyu güncellediğim de anasayfaya düşmedi o yüzden buradan devam edersek sevinirim.

Daha önce sürükle-bırak ile Thunkable ile yapmıştım. Daha sonra çoğu şey eksik kaldığı için ve yeni bir programlama dili öğrenmek için Kotlin ile yazmaya karar verdim ve ufak tefek değişikliklerle yeni sürümü yayınladım. Yeni özellikleride ekleyeceğim yalnız yeni sürüme geçince aktif 220 kullanıcımda varken bir den 160 a düştü yeni sürümü beğenmediler sanırım :) 

Uygulama Adresi  : 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.emrahtunc.altinfiyatlari

Puan verip yorum yazarsanız çok sevinirim. 

Yapılacaklar:

Bildirim Sistemi

Hesaplama Aracı

Varlıklarım

Splash Ekran

eski konu  : https://www.tahribat.com/forum/altin-fiyatlari-uygulamami-yayinladim-240582 

bildirim sisteminden kasıt şey mi, atıyorum altın 100 lira 105 lira olunca uyar  gibi mi ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    TxT bunu yazdı

+1 indirip puan verdim hoca. Nacizane bi kaç kelam etmek gerekirse, "Hakkında" gibi bi menü daha yap orası içerisinde gizlilik sözleşmesi linki, kısa bi hakkında metni yaz ayrıca oradan da kullanıcıların puan verebilmesi için teşvik edici bi cümle ile link koy ve puanlama sayfasına gitsin yada içeride açılsın. 

- Kotlin temalarına veya https://color.adobe.com/tr/trends gibi yerlerden renk paleti seç ve uygula bu renkler fazla soluk özellikle içinde reklam açıldığı zaman reklamlar cıvıl cıvıl uygulama sönük kalıyor. 

- reklam alanı yüksekliğini biraz daha düşürebilirsen güzel olur uygulama içi metin reklama nazaran daha küçük geliyor burada hangi reklamın açılacağını bilemeyebiliriz tabi ama ortalama bir şeyler yapmak gerek. 

- Reklam alanı position absolute gibi bişi sanki koin başlıkları arkada kalıyor başlıklar tam görünmüyor. 

- Reklam alanı alta almak kullanıcıyı daha az irite edebilir. üstte olması direk reklam odaklı olduğunu yansıtıyor. 

- koin ile ilgili bulduğun veri seti veya api içiin daha kapsamlı bir şeyler bulabilir misin, tek seferde daha fazla koin çekip atabilirsin. 

- koin sayfası için bi filterList koymak gerekir, içerik arttıkça ilgili koin'i (veya koinleri) hızlı erişebilmesi için, 

- varlıklarım tarafı bi gibi bi menü daha yapılıp favorileri oluşturabilirsin mesela bitcoin, ripple ve gram altını favorilere attım ve bunların gösterildiği bir sayfa kişiselleştirilmiş bir sayfa olduğundan daha kullanışlı olacaktır. 

hayırlı olsun. 

değerli yorumların için teşekkürler hocam, maddelerine acıklık getireyim

- Evet Hakkımda gibi bir sayfa yapıp orada puan vermeleri için bir alert ekran çıkartıp yorum ya da yıldız vermelerini sağlayabilirim, (not ettim)

- renk seçimi için material design'ın color toolunu kullandım oradan aldım : https://material.io/resources/color/#!/?view.left=0&view.right=0&primary.color=D7CCC8

- reklam çözünürlüğü smart_banner olarak geçiyor o da google admobun telefonun çözünürlüğüne göre ayarlıyor.

- reklam alanı evet maalesef o şekilde kalmış emulator de sorunsuz gözüküyordu gözümden kaçmış

- tüm koinlerin olduğu veri var elimde fakat hepsini yayınlamak istemedim belli başlı koinleri yayınladım ileriki zamanda düşünebilirim.

- son maddeyi de not alıyorum çok mantıklı yapmaya çalışacağım.

@ruhi 

evet hocam o şekilde bildirim , eğer bildirim kaydetmemiş olanlara ise örnek veriyorum yüzde olarak 2-3 üzerinde veya altında bir gelişme olursa onu bildirmek istiyorum. Gram altın %3 değerinde düşüş yaşadı ve 300 TL oldu gibi.

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

İos sürümü yok mu hocam ?

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Hocam şöyle bir özellik gelirse sanırım birçok kişi için tercih sebebi olacak bu uygulama. Ben gerçekten beğendim.

- Kişilerin varlıklarının günlük / haftalık veya aylık değer - kayıp bilgileri yer alsa, çok iyi olur.

Örneğin; benim 3 çeyrek altınım var. Şu günde almışım, değeri buymuş.  ( Bunlar manuel de girilebilir, o anki değeri otomatikte hesaplanabilir. )
    Bu 3 çeyrek bana 1 günde, 1 haftada , 1 ayda ne kazandırmış - ne kaybettirmiş?

Bu hakikaten çok iyi olur bence. Başarılar.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    C_e_Z_a bunu yazdı

Hocam şöyle bir özellik gelirse sanırım birçok kişi için tercih sebebi olacak bu uygulama. Ben gerçekten beğendim.

- Kişilerin varlıklarının günlük / haftalık veya aylık değer - kayıp bilgileri yer alsa, çok iyi olur.

Örneğin; benim 3 çeyrek altınım var. Şu günde almışım, değeri buymuş.  ( Bunlar manuel de girilebilir, o anki değeri otomatikte hesaplanabilir. )
    Bu 3 çeyrek bana 1 günde, 1 haftada , 1 ayda ne kazandırmış - ne kaybettirmiş?

Bu hakikaten çok iyi olur bence. Başarılar.

anladım hocam olabilir neden  olmasın bunu da not ediyorum bilgiler için teşekkürler :)

@CiRKiN hocam maalesef macbookum olmadığı için geliştiremiyorum :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

evet hocalar yıldızsız ve yorumsuz bırakmayalım :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    askmilitani
    askmilitani's avatar
    Erkek

Hocam banka bazlı kur değerleri gösterilse olmaz mı Bir de kaynak neresi?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    askmilitani bunu yazdı

Hocam banka bazlı kur değerleri gösterilse olmaz mı Bir de kaynak neresi?

bilmem olabilir hocam neden olmasın kaynak olarakta bu konudan aldığım adresler;

https://www.tahribat.com/forum/currency-rate-api---doviz-kuru-api--244273 

Bugün hiç yorum ve yıldız gelmedi eyy tahribat :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

iki iyileştirme yaptım, 

internet var mı yok mu kontrol ediyor yoksa açmıyor uygulamayı

fiyat sayfalarındaki reklamın verilere gelmesi engellendi

az çok demeyelim yıldız verelim :D

Toplam Hit: 4706 Toplam Mesaj: 17
android altın fiyatları kotlin google play store