Altını Nerede Bozdurmak Lazım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Kuyumcuların kullandığı sistemi buldum:

http://dijikur.com/DefaultDijikur.aspx

Ben websitesi sanmıştım ama buradan ücretli hesap alıyorlar kendi tutarlarını içime gömüyorlarmış bildiğin.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

Az birşey birikmişim vardı kuveyttürkten altın hallettim şuanlık herşey güzel fiziksel altın yıla göre değerlendiği için bankada kalsın temiz iş dedim :)

salla gitsin ölecez zaten :D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kjstyle
    kjstyle's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

İkinci el bilezikleri atölyeye gönderip eritiyorlar. 

Çeyrek altında satılırken eski olanlar daha ucuza satıldığı için daha ucuza alınıyor. 

Altınla birikim yapacaksanız internetten gram altın alacaksanız Bitcoin gibi yani.  Elimde büyük para var fiziki altın isterim derseniz sağlam bir yerden külçe altın alıp banka kasasında saklayacaksınız. 

Ne şeyime ucuza alıyorlar bu eski çeyreği?

Altın eskir mi?

Bu kuyumcuların ekranlarında mavi temalı bi ekran var. Bu ekranın bi sitesi filan varmı?

Hurdaya gidecek altını tekrardan satıyorlar işte. Aynı şekilde satarkende ucuza satılıyor eski çeyrekler. Birde bu yönden bak. Çok bir fark yok ama yinede alıyorlar. Bu arada illa bozdurmak istiyorsan Kuvey Türk'ten altın hesabı açtırabilirsin. Şubeye eksper gelip altınları tek tek tartıp hesabına gram olarak geçiriyor.

Bunu pandemiden sonra yapmıyorlar diye biliyorum, iş bankası durdurmuştu bu olayı

İğne bir kere girdiyse uzunluğu önemli değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Kapalı çarşı da Harem altın diye bir yer var en pahalı komisyonsuz orası bozuyor. Ben 300 bin bozdum tek seferde :) ama dikkat et kapalı çarşı hiç tekin yer değil. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

ziraat bankasında faizli altın hesabı var.

hem altın biriktirip hemde altına faiz alıyorsun zaten altın kendi kendine yükseldiği için faiz almasan bile değeri artıyor.

fiziki ile uğraşma

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Kuyumcuların kullandığı sistemi buldum:

http://dijikur.com/DefaultDijikur.aspx

Ben websitesi sanmıştım ama buradan ücretli hesap alıyorlar kendi tutarlarını içime gömüyorlarmış bildiğin.

https://www.kuyumculardernegi.com/

Bunu kullanıyorlar. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Kapalı çarşı da Harem altın diye bir yer var en pahalı komisyonsuz orası bozuyor. Ben 300 bin bozdum tek seferde :) ama dikkat et kapalı çarşı hiç tekin yer değil. 

+1

altın bozarken kapalı çarşı iyidir,

gram çeyrek vb de normal döviz bürolarına ve kuyumculara göre yüksek fiyatlarla bozabilirsin (biraz gezinip fiyatlara bak, birbirilerine göre değişebiliyor)

eğer kolye bilezik vb işçilikli ürün bozacaksan, içlerinde plastik vb olabiliyor, detaylı incelemeden zarara sokacak kıvamda doğaçlama fiyat verebiliyorlar.

bu noktada tavsiye verebilirim: baran doviz bürosu.

bu adamlar net, gözünün önünde parçalıyor içerisinde altın olmayan parçaları çıkartıyor, ayarını belirleyip tartıyor, ona göre ödeme yapıyor.

ben de kapalıçarşıdaki bir aile dostumuzun referansı ile gitmiştim. güvenilir ve temiz iş yapıyorlar. yıllardır ihtiyaç oldukça onlara bozduruyoruz biz. 

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek

Hocam benim şehrimde 1 kg altını bozdursan örneğin 800 k ise büyükşehirde bozdurunca 830k yapıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yeni konu açmak istemediğimden buraya yazıyorum ziraat bankası mobil bankacılıkta altın alım satımında herhangi bir vergi kesmiyormuş doğru mu

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yustang bunu yazdı

Arkadaşlar yeni konu açmak istemediğimden buraya yazıyorum ziraat bankası mobil bankacılıkta altın alım satımında herhangi bir vergi kesmiyormuş doğru mu

Kambiyo vergisi kesmek zorunda diye biliyorum zaten almaya çalıştıgında ekranda yazar şu kadar vergi diye

Toplam Hit: 2790 Toplam Mesaj: 31
altın hakkında