folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Amazon Piranası Beslemek İstiyorum

Amazon Piranası Beslemek İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dikdatoraa
    dikdatoraa's avatar
    Erkek

arkadaşlar piranayı buldum ama nasıl besleyeceğim düzgün bi bilgiye sahip değilim daha hiç balık filan beslemedim okuduğum şeylere göre bunlara canlı vermek lazımmış yani ölü verince yemiyorlar mı ben sürekli canlı bulamam (para mı dayanır a.k) bi de nası bi akvaryum lazım yardımlarınızı bekliyorum

yenilmenin acısını yaşamadan kazanmanın zevkine hiç bir zaman varamazsınız... mağlubiyet son derece motive edicidir dibe vurduğunuzda en tepeden başka gidecek yeriniz kalmaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

way be hoca resimlerini koyarmısın merak ettim.

bide canlı dionya sokaktan kedi bul  at yer o :P (şakaydı) .

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LordWarrior
    LordWarrior's avatar
    Erkek
    abü rakı felan , palamut balığı at akvaryumunun içine alem yapsın :p

and olsun sana çocuk hesabını soracağız.and olsun gün gün direnecek, tırnaklarımızla kazıyacağız adını.senin o küçük bedeninle binler olacağız.o gün geldiğinde o katil sürüleri ezilecektir sosyalizmin kızıl bayrağının altında.ve sosyalizmi kurduğumuz gün seni haykıracağız. adın devrimdir! adın sosyalizmdir! (bu çocuğu görmek için bkz.profil resmim...)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    2 çeşit pirana var, otçul ve etçil, şimdi sen otçul piranaya et verirsen yemez, eğer etçilse, fare filan at akvaryuma çok güzel yiyolar, vidyosu vardı upload ederim bulursam,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dikdatoraa
    dikdatoraa's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı:
    -----------------------------

way be hoca resimlerini koyarmısın merak ettim.

bide canlı dionya sokaktan kedi bul  at yer o :P (şakaydı) .

-----------------------------

abi buldum derken balıkçıda yani herife diyecem bi haftadan getirecek

yenilmenin acısını yaşamadan kazanmanın zevkine hiç bir zaman varamazsınız... mağlubiyet son derece motive edicidir dibe vurduğunuzda en tepeden başka gidecek yeriniz kalmaz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azimkar
    azimkar's avatar
    Erkek
    aga pirananın otçulu astronot oluyor.bir de piranayı beslemek için büyük akvaryum gerekir,hayvan oksijeni geniş ortamda daha iyi yaşar.çok manyak bir hayvan ama dikkatli ol...parmağını neyim kaptırma sakın fare falan atarken...

Arabanızın önünedki çocuklar kazaya sebep olur, arkanızdakiler ise çocuğa... İnsanlar konuşur, aptallar gürültü yapar! Her problemin bir çözümü vardır.Fakat asıl sorun çözmenin zaman almasıdır... Eğer bir sorun varsa, kesin çözümü de vardır. Çözümü yoksa zaten sorun değildir! Uzun Olan Kuyu Değil , Kısa Olan İPTİR!! Hiç bir psikiatrist insanı tuvalet kadar rahatlatamaz. Sakın girme helaya başın girer belaya götürürler merkeze öptürüller herkese Hayatta dik durmayı öğren maksat gölgenin imajı düzelsin Helalara sigara izmariti atmayın.Biz sizin kültablalarınıza işiyormuyuz? Bukalemunun ikiz yavruları olmuş, isimlerini : Şukalemun, Okalemun koymuş Karanlıkta mehtapta oturmak iyidir... Ama mehtapla karanlıkta oturmak daha iyi! özlü sözlerden bir kısmı:))
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Abi normal balıklarda akvaryum bi süre sonra batıyo,kokuyo falan, bundada çabucak batmicakmı..Hani biraz kanlı olacak beslemesi :D Hep canlı şeyler vereceksen masraflı ve zahmetli olur..Hacı sen yinede bi dene tecrübelerini falan buraya yazarsın (:

Her Hakkım Saklıdır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeAdPaN
    DeAdPaN's avatar
    Erkek

aldigin baligin orjinal amazon piranasi olduguna emin misin

onlarin yurda girisi ve satisi yasak cunku. tr dekilerin cogu da ya amazon piranasi degildir ya da disleri sokulmustur. ben 2 sene kadar besledim, 40 45 cm olana kadar da buyuttum. koca akvaryumda onceleri her baliktan kacan bi yavruyken buyudukce balik birakmadi. kendinden buyuk olan baliklara saldirmiyodu bi sure sonra buyudukce hepsini yedi sagolsun.

mahallenin veletlerine cikolata sakiz aliyodum onlar da kertenkele yakaliyodu kertenkele yiyodu. ama gorulmesi gereken bi olay. kertenkelenin etrafinda bi tur atip once kuyrukla govdeyi birbirinden ayiriyodu. hemen yemeyip tekrar tur atiyodu ve kuyrugu cubuk makarna ceker gibi cekiyodu. en son olarak da govdeyi yutuyodu. tam bi yamyam yani tak tasmayi dolastir turunden :=))

evde yakaladigim bocek akrep ne varsa atardim o da hayir demezdi. bi kac kere annem akvaryumun ust camini temizlemek isterken atlamis yere dusmustu. dikkatli davranmak lazim :=)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Leustad
    Leustad's avatar
    Erkek
    Abü alma derim piranaların bakımı zor, onun yerine sarı prenses al hem daha ucuz hemde bakımı kolay.
    Bird sarı prensesler ağızlarında 15 kadar yavruyu tutuyorlar ortalama 30 gün civarında sanırsam yavru veriyorlar.
    Tabi yetişkin prenses'ler veriyor.Emin ol ki akvaryumda balık beslemek istiyosan sarı prenses'den güzel balık bulamassın.

Acıma Yetime Döner Koyar Gö....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dikdatoraa
    dikdatoraa's avatar
    Erkek

valla deadpan kardeş orjinal olduğundan emin değilim çünkü adama söyledim getiriyim dedi başka bi şey bilmiyorum ama bizimki dişleri sokulmuş filan olmayacak bu bildiğin et yiyen pirana olacak da yav bu hayvan cansız verince yemez mi illa canlı mı vermek lazım? buna bi cevap verseniz

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yTSe_JaM
    yTSe_JaM's avatar
    Erkek
    ya birader pirana neden beslenir :) çok zevksiz bi balık öyle bekliyo baska bişey yaptıgı yok. ama balık at gitsin

Our Master Miyamoto Musashi Says: The way is in Training Know the Ways of all professions. Distinguish between gain and loss in worldly matters. Do not think dishonestly.
Toplam Hit: 5076 Toplam Mesaj: 22