folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Amazon Türkiye'de Kargo Şirketi Kurdu

Amazon Türkiye'de Kargo Şirketi Kurdu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.birgun.net/haber/amazon-turkiye-de-lojistik-sirketi-kurdu-270914

Türkiye'deki kargo saçmalığına dayanamayıp adamlar kendileri şirket kurmuş sonunda. Amazon piyasaya biraz rekabet getirecek gibi gözüküyor. N11 güzel girdi piyasaya bolca kupon dağıttı ama Doğuş grubu sıkıntıda olduğundan şu aralar saldı. Laf olsun diye 5 lira kupon veriyor sanki sadaka isteyen oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=8EfyG9xyh2U

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Çalışacak elemanlar Türk ise ki öyle olacağı kesin, muhtemel aynı senaryoları yaşayabiliriz. Ha tabi çok daha kaliteli hizmet verecekleri kesin(tamamen kendi ülkelerindeki sistem, disiplin ile mantık ile çalışırlarsa). n11 hesabımı falan silecem komple iyice bokunu çıkarttılar.

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Boşuna Amazon olmadı bu şirket. 
    AR-GE'deki çürümüş kargo dağıtım ayağını fark etmişler. 

Umarım Sümer Kolçak gibi sistemi suistmal edenler çıkmaz.  

‎‎‎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Çalışacak elemanlar Türk ise ki öyle olacağı kesin, muhtemel aynı senaryoları yaşayabiliriz. Ha tabi çok daha kaliteli hizmet verecekleri kesin(tamamen kendi ülkelerindeki sistem, disiplin ile mantık ile çalışırlarsa). n11 hesabımı falan silecem komple iyice bokunu çıkarttılar.

amerikan firmalarında bu tarz kişi bazlı sıkıntılar genel olarak çıkmaz. Çıkarsa zaten bir şekidle telafi edilip gereken yapılır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

https://www.donanimhaber.com/Amazon-CEO-su-Jeff-Bezos-istanbul-da--114669

https://twitter.com/i/status/1179332633362350080

abd başkanı gibi dolaşıyor

PanxeR tarafından 03/Eki/19 16:35 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Amazon müşteri memnuniyetine aşırı önem veren bir firma. Bir seferinde ürün almıştım sonra vazgeçtim iptal edeyimde boşu boşuna kargoyla gelmesin dedim. İptal edemedim online chatten yazdım dedim iptal edin. Paket onaylanmış biz bir şey yapamayız, kargo gelecek ama kapıdan almayıp iade edin dediler. Bende bir şey yazmadım kapatıp çıktım. 2 dakika sonra baktım İngiltere'den bir numara arıyor. Açtım chatte konuştuğum kadınmış. Bizlik bir şey yok inanın umarım sizi üzmedik falan filan bir konuşmalar. 

Adamlar böyle basit bir olayda bile müşterisini memnun etmesini biliyor. 

Hepsiburada ise alırsan ekime...

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Amazon com.tr'yi açtı ne değişti ?

Kargo firması kursa da bir şey değişmez

Acaip derecede agresifim !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

Geçen ay tam 1 sene oldu hocam daha Bismillah.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

+1
    Amazon.com.tr henüz ABD deki mevcut sistemi ile çalışmıyor, şuan tıpkı n11 gibi çalışıyor ama eminim birgün ABD de olan sistem buraya da gelir, kargo şirketi açmaları da belki buna dair bir sinyal.

Malum, amerikalılar ek iş olarak amazon ürünlerini kendi araçlarına yükleyip müşterilere teslim ederek para kazanabiliyor, bu sistem bize de gelse güzel olur, tamam bizde yakıt pahalı v.s pahalı ve bu iş pek birşey kazanırmaz ama en azından araç sahibi işsizlerin cebine 3 - 5 kuruş para girer.

Ayrıca bizdeki kargo şirketleri ister istemez sıkıntılı ve böyle de olmak zorunda çünkü ya yeterli eleman olmuyor ya iş yoğunluğu nedeni ile hızlı çalışmaya çalışarak kargolara zarar geliyor v.s

LhaNeT tarafından 03/Eki/19 18:00 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

+1
    Amazon.com.tr henüz ABD deki mevcut sistemi ile çalışmıyor, şuan tıpkı n11 gibi çalışıyor ama eminim birgün ABD de olan sistem buraya da gelir, kargo şirketi açmaları da belki buna dair bir sinyal.

Malum, amerikalılar ek iş olarak amazon ürünlerini kendi araçlarına yükleyip müşterilere teslim ederek para kazanabiliyor, bu sistem bize de gelse güzel olur, tamam bizde yakıt pahalı v.s pahalı ve bu iş pek birşey kazanırmaz ama en azından araç sahibi işsizlerin cebine 3 - 5 kuruş para girer

Bunu Hepsiburada Hepsiexpress adında yapıyor ama birisiyle muhabbet ettim yakıt masraflarını çıkarsan zor kurtarıyor dedi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Amerikada amazon prime gercekten cok iyi calisiyor. 
    24 saat olmadan kargo genelde gelmis oluyor.
    Kuryenin mevcut konumunu uygulama uzerinden gorebiliyorsun, ne zaman gelecek kaygin ortadan kalkiyor vs.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
Toplam Hit: 4824 Toplam Mesaj: 33
amazon