Amazon Türkiyede Şirket Kurdu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    twilight_flame bunu yazdı

Amazon.com ile amazon.de arasında bile müşteri memnuniyeti konusunda dağlar kadar fark varken..

Peki hangisi daha önde hocam müşteri memnuniyetinde?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hepsiburada'yı almak istiyorlar olmazsa sıfırdan site kuracaklarmış. Ancak daha öncede dediğim gibi çok umut bağlamayın. Amazon'un şuan uygun fiyata ürün satmasının sebebi uçuk ithalatçı karlarıyla uğraşmaması. Türkiye'ye gelirse malları Türkiye'den alacaklar ve buda fiyatlara yansıyacak. Yabancı Amazon ise Türkiye'ye ürün gönderimini kesecektir büyük ihtimalle.

En basitinden Cem Uzan'ın Telsim'i Vodafone oldu ne değişti ? Firmalar satılsa bile Türkiye ayağı yöneticisinden tutun depo çalışanlarına kadar Türk olacak.

Hepsine katilmiyorum yaptigi anlasma dogrultusunda daha uyguna getirebilir 

Piyasadaki fiyatlarin altina satabilir urunleride sistemimden satmak istiyorsaniz fiyat bu diyebilir surum bazli is yaptirtabilir.fakat yeni site kurmasi daha avantajli olacaktir nitekim oyle de yapmali bence.

Vodafone gelince ne oldu konusma paketleri net internet paketleri geldi faturaya ek ucretli telefon alabilir olduk.

Yurtdisindakiler aylik faturali telefon aliyoruz diye soyleyince cok sasiriyorduk 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@hipokondriyak

Faturaya ek telefon alma olayı Vodafone'a özgü değil ve fazla geçmişi olmayan bir olay. Hatta Telsim satılmadan önce Turkcell'in hat alırken yanında telefon hediye kampanyaları vardı. Bu faturaya ek olayı akıllı telefonların çıkmasıyla yaygınlaştı. Vodafone Türkiye'ye girmeden önce yurtdışında cihaz veriyordu ama yeterki benim hattımı kullanın diyordu. Böylece telefon bedavaya gelmiş oluyordu. Bizde ise faturaya ek telefon alınca sağlam komisyon geçiriyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

Kötü bir gelişme bu tür büyük firmalar Tr'ye girdiklerinde çalışanlarının ve yöneticilerinin çoğunu türklerden oluşturdukları için eski müşteri memnuniyeti sağlamayı düşünen firma yerine daha çok nasıl adam skeriz tarzı düşünen bi firmaya dönüşüyorlar. Çünkü aldıkları ve çalıştırdıkları elemanlar türk. Doğal olarak Türkiyede çok az firma elemanını ve müşterisini düşündüğü için yine böyle olacak.

Örnek olarak onlarca yabancı sermayeli marketlere kozmetik marketlere bakabilirsiniz asgari ücrete milleti yasal saatten fazla çalıştırıyorlar Bu arkadaşların götleri yiyip aynı durumları kuruldukları avrupa ülkelerinde yapamıyor yapmıyorlar. Çünkü orada ki yöneticiler de insan haklarından yana veya yasalar bunu korumaya çalışıyor.

Ben buraya olacakları yazayım 3-5 sene sonra döner bakarsınız.

Türk yönetici atarlar bu türk yönetici sattıkları ürünlere en az 8-9 TL kargo ücreti geçirerek besmeleyle başlar.

Yurtdışı amazonlardan satış engellenir burada ki oluşuma yönlendirilirsiniz. Onlarda piyasadaki bütün büyük marketler gibi birbiriyle anlaşarak ürünlerin fiyatlarını olması gerekenin %30-40 üzerine satar rekabet kurumu da bu olanları görmezden gelir millet bir güzel skilir. Kısacası buraya nasa gelse o bile skime döner bu millette bu akıl varken sken çok olur

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı
    literatur bunu yazdı
    Aradığımız yabancı dildeki kitapları gümrük bekleme sıkıntısı olmadan getirtebilelim de gerisi önemli değil.

Evet bundan onemlisi olamaz bence tebrik ederim.

Tek dusundugun bu yani oyle mi?

Bu sirket Turkiye'ye girerse Turkiye icin amazon'un bir degeri kalmayacaktir.

Biraz kafani calistirip dusunursen ne demek istedigimi anlarsin.

Sakin ol aynştayn. Meselenin beni ilgilendiren kısmını ironik bir şekilde dile getirdim. Ne yapalım toplumsal bilinçlendirme kampanyası mı düzenleyelim? Kamu spotu da ayarlayalım mı? Türkiye için Amazon'un değeri nasıl kalmayacak onu bir anlat bakalım hele. Ya da Amazon için Türkiye'nin değeri kalmayacak mı demek istedin?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Beyler hep alma isinden bahsetmissiniz birde bunu satma kismi var buyuk kolaylik amazon fullfilment e malinizi teslim ediyorsunuz. 

Geri herseyi o yapiyor 

ve global satis yapacaksiniz tshirt satsaniz zengin olabilirsiniz neden mi?

amazon

mexico cin India france spain germany canada england usa hepsine tek bi urun listelemeyle online satis yapacaksiniz suan amerikada ben kullaniyorum cidden muthis bir servis sadece urunu teslim et ve fiyati gir bu kadar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Amazon.de Türkçe desteği sonlandırdı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Buyuk ihtimalle domain bu olur 98 senesinden beri ellerinde https://www.amazon.com.tr

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

satınalmadan kasıtları nedir ki ne satın alıyorlar acaba merak ettim şirketin tam konseptinide bilmiyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Amazon.de Türkçe desteği sonlandırdı. 

emin misin hocam, halen site Türkçe olarak görünüyor, müşteri desteği kısmına bağlanmadım ama, halen Türkçe dil seçeneğim aktif durumda

@Florenzi müşteri memnuniyeti konusundas amazon.com önde, hatta amazon.de müşteri temsilcileri ile görüştüğümüzde amazon.com'daki gibi indirim, kargoyu ücretsiz gönderme gibi insiyatiflerinin belirli sınırda olduğunu, indirim yapma konusunda ise sürekli üst amirlerinin bildirimde bulunması ve onay alınması gerektiğinden bahsediyordu, amazon.com'da sadece üst amir insiyatifi ile indirim yapılabiliyor ya da para iadesi

EDİT: her ne kadar Türkçe dil desteği yok dese de (-ki daha öncede öyle diyordu) ayarlardan Türkçe'yi seçmişseniz Türkçe konuşan bir müşteri temsilcisi ile sohbet ediyorsunuz, şuan bağlandım, Türkçe yazışıyoruz.

twilight_flame tarafından 30/Ağu/17 09:16 tarihinde düzenlenmiştir

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
Toplam Hit: 3783 Toplam Mesaj: 27
amazon türkiye