Amazon'dan Kalem Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Kalem fetişim var. Amazondan kurşun kalem alıcaktım. Şimdi ilandaki kalemleri alsam vergi falan olayı nasıl işliyor. Ne kadar vergi çıkar. Yada gelir mi? 

https://www.amazon.com/Ticonderoga-Wood-Cased-Graphite-Pencils-13872/dp/B00125Q75Y

ExpirE tarafından 03/May/20 04:09 tarihinde düzenlenmiştir

"bea"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek

Amazon'da sipariş sonunda kargo seçimleri ekranında falan; kendi seçtikleri kurdan tutun kargo ve vergilere dahil hepsi dahil hesaplama yapılıyordu. (.de sitesinde öyle en azından) bunda da öyledir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Amazon.com Türkiye'ye gönderim yapmıyor bildiğim kadarıyla. Com.tr veya .de adresinden almanız lazım. Siparişin son aşamasında gümrük eklenmiş fiyatı görebiliyorsunuz.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Hocam yanlış anlama zevkler renkler tartışılmaz da

Ben bu kalemin özelliğini anlayamadım amerika'dan sipariş edecek kadar, bildiğin kurşun kalem gibi duruyor?

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

UUuuUUuUU ıslandım resmen. 

Kalem fetişi ayrı bişey ya. alırsan haber ver hacım bir iki tane alırım senden denemelik. 

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Yav oturdum Amazonda kurşun kalem yorumları okuyorum bu saatte. Naptın hocam. 

Bu linkten alma. Yorumlar çok kötü. 

noname tarafından 03/May/20 06:58 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Hocam normalde de zaten kalem, kitap gibi ürünleri amazon istisna olmadıkça yollamıyor. Şuan corona nedeniyle çok daha zor. Verdiğin linkteki ürünü hem amerika hem de almanya amazonda baktım ikiside türkiyeye yollamıyor. Zaten iki ürün de amazon'un kendi deposundan yok 3.parti satıcılar aracılığıyla satıyorlar. Yani çok zor şuan için bu ürünleri buraya getirtmek.

Kırtasiye üzerine konular bulabileceğin forumlarda araştır elbet yurtdışından kırtasiye alışverişi yapanlar vardır onların kullandıkları alışveriş sitelerinden bulabilirsin belki aradığın ürünleri.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı

Hocam yanlış anlama zevkler renkler tartışılmaz da,

Ben bu kalemin özelliğini anlayamadım amerika'dan sipariş edecek kadar, bildiğin kurşun kalem gibi duruyor?

gelince kendisi yazar ama,

Öyle işte, değişik bir'şey bağımlılık. Başka bi arkadaş da Kupa Bardak merâklısıydı. Gittiği her yerden, çeşitli Renklerde,Boyutlarda,Malzemede,Özelliklerde   bardak almaz ise olmaz. Zorunlu değil de, gözüne denk gelirse alırdı. 

Bende de bâyâ bi kalem var. Srics, Tikky rotRing  ..vs ama niyeyse içlerinden sadece bir tanesi hoşuma gidiyor. İsmi yok, rengi açık-parlak sarı, kalın plastikli dış kısmı, iğnesi içine kaçabiliyor, parmakların kaymaması için uç kısmına, Grip kısmına da  biraz ek yaptım. Ağırlığı da ayrıca güzel. Grafit miktarı çok olan uç'lar  kullandığımda, kalem yağ gibi kayıyor kağıdın üstünde, dans ediyor sanki. Ama sonrasında,yumruk yaptığımda serçe parmak tarafı hep kurşun kalem ucu lekesi. alt kısma da bi parça kağıt koyunca yada bilardo eldiveni giyince sıkıntı olmuyor.

Ben de bu kurşun kalemlerin, dış kısmı tahta olup boyalı olanlarına tahammül edemiyorum. Üstlerini Meyve Bıçağı'yla, Çakı'yla kazırım hep. arada istisna da yapıyorum. yazarken kalem bi güzel kokuyor, anlatamam. uzun kullanımda sağlık yönünden biraz sıkıntılı ama..

Bunlarda da tahtanın kesiti yönünden fark edenleri var, kesit'i köşeli,yuvarlak,3gen olanları var. 

Bu kurşun kalemlerde en sinir olduğum şey, içerideki kurşun ucunun belirli yerlere kırık olması. Zırt pırt, yazarken kırılması. ^^`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

amazon da tukenmis satici farkli kisi 96 li olan paket'in fiyati

Virus olaylarindan dolayi kargo durumlari aksar mi ne olur bilemeyiz

Order Summary
    Items: USD 23.88
    Shipping & handling: USD 29.85
    Total before tax: USD 53.73
    Estimated tax to be collected:* USD 0.00
    Payment Total: USD 53.73

KNOWLEDGE IS POWER!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Kalem fetişi ne ola ki Len ? :D

Alinca kullaniyormusunuz Yani ? Yoksa sakliyormusunuz sadece ?

Kalem trasa sokunca icin gider fetish demek o demek Benim kafamda :P

anca gidersin...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

ben nâdiren yazarken kullanıyorum v'Alla. 

Ama versatil'in bi tanesi, oldukça farklı. ^^`

Ula @garga. ^^D`

RitmFarbRacourci tarafından 03/May/20 14:18 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1020 Toplam Mesaj: 11
amazon kalem