folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Amazon'dan Sipariş ( Gümrükten Geçer Mi? / Kamera )

Amazon'dan Sipariş ( Gümrükten Geçer Mi? / Kamera )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar,

https://www.amazon.de/Q4-Megapixel-CMOS-Sensor-LCD-Display-SD-Kartenslot/dp/B00GWDCA8E/ref=cm_cd_al_qh_dp_t

şu linkteki ürünün siparişini vermek isteyen bir tanıdığım var. Türkiyeye girerken gümrükte fark edilirse, vergiden yırtıyor mu, yırtmıyorsa yırttırılabilir mi veya nasıl hesaplarız bu vergiyi?

Şimdiden çok teşekkür ederim

noname tarafından 30/Haz/16 02:32 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kesin fark edilir. Gümrük kontrol eskiden Başakşehir'deydi şimdi benim buraya Bakırköy'e aldılar. Veliefnedi Hipodromunun yanında. X-ray standları kuruldu. Her neyse soruna gelecek olursak Amazon sipariş ödemesinde vergiyide alıyor sen gerisine karışmıyorsun onlar hallediyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam fiyatı yüksek oldugundna  pek sanmıyorum geçsin , hadigeçti vergiye takıldı diyelim vergiside yüksek olur bence .

ama araştırmak lazım tabiki. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kesin fark edilir. Gümrük kontrol eskiden Başakşehir'deydi şimdi benim buraya Bakırköy'e aldılar. Veliefnedi Hipodromunun yanında. X-ray standları kuruldu. Her neyse soruna gelecek olursak Amazon sipariş ödemesinde vergiyide alıyor sen gerisine karışmıyorsun onlar hallediyor. 

türkiyeye de böyle mi emin misin? kaç euro artacak acaba fiyat

edit

test

https://www.amazon.de/gp/product/B00GWDCA8E/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3PZTB4YA30Q1T

https://www.amazon.de/gp/product/B00GWDCA8E/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3PZTB4YA30Q1T

edit2 yaşasın çözdüm

noname tarafından 30/Haz/16 02:32 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Türkiyeye Gelmeyen Ürünler / Gelmesi Sıkıntılı Ürünler 

Modemler, Anakartlar, Laptopların çok büyük kısmı 

Gıda, Vitamin Hapları , ilaçlar, protein tozları 

Kozmetik = Parfüm, krem vb. kimyasal içeren ürünler

Airsoft Silahlar, Kesici alet ( Çakı, Bıçak ) 

Cep telefonu ve IMEI numarası olan yani SIM Kart takılabilen her türlü cihaz (tablet, takip sistemleri v.s) 

Orta ve yüksek seviye DSLR fotoğraf makineleri ve kısmi olarak yüksek seviye objektifleri. 

Usb'den güç almayan Ses Sistemleri yani elektrik fişi var ise amazondan almayınız çoğu sadece 110-120volt ile çalışır onun için ayrı bir dönüştürücü almanız gerekir + kargoları çok fazla tutar, kısacası almayınız. 

Kaynak: DH Amazon Konusu 

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

hocam her ürünün Türkiye ye gönderimi yok. (gönderimi olmayan ürünler için amerikadanal gibi siteleri kullanabilirsin.) Oldu da gönderimi var diyelim zaten sen ödeme yaparken amazon gümrük vergisinide alacak. Adamlar üst sınırı biliyor bizim gümrüğün (80 veya 75 dolar) o tutarı geçince üstü için gümrüğe ödenecek vergiyide ödeme sayfasında alıyor senden.(normalde yüzde 20 ama kamerada fark eder mi bilmiyorum) yani olurda ürün gümrükte kalırsa ücreti otomatik ödeniyor ve sana o şekilde geliyor. (buna rağmen yasaklı ürünleri alamazsın telefon vs gibi)

normalde amazon.com da satıcısı amazon olan veya fullfilled by amazon olan ürünlerde prosedür bu şekilde. alman sitesi hakkına bilgim yok malesef.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek

Aliexpresten uç ürünüm gelmedi gümrüğe mi takıldı noldu bunu nasıl öğrenebilirim acaba

Biri 3in1 lens takımı ( daha önce almıştım tekrar sipariş ettim başka satıcıdan )

USB 16 GB ve en son elektronik sigara

Aldığım kişinin yorumlarında çok türk yorumu vardı)

neyi neden yaptığını bilmiyor, sonra da ölüp gidiyorsun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    Atorgani bunu yazdı

Aliexpresten uç ürünüm gelmedi gümrüğe mi takıldı noldu bunu nasıl öğrenebilirim acaba

Biri 3in1 lens takımı ( daha önce almıştım tekrar sipariş ettim başka satıcıdan )

kargo takip numarası yok mu?

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

kamerada ateş ediyormuş

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı
    Atorgani bunu yazdı

kargo takip numarası yok mu?

nedir bu tam anlamadım yani bir giriş yok 

neyi neden yaptığını bilmiyor, sonra da ölüp gidiyorsun.