folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Amerakida Yaşayan Mürit Aranıyor...

Amerakida Yaşayan Mürit Aranıyor...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paradox
    paradox's avatar
    Erkek

Arkadaşlar, Amerikadan ucuza bir uçak buldum.. Almayı düşünüyorum.. Uçak 10.000 USD fakat bunun vergisi ve nakliyatı kaça gelir bilemiyorum.. 250 euro ya araba getiriolarmış, bu uçak iki araba büyüklüğünde 500 euro olsa yada 750 euro falan.. Gümrükte 7bin lira falan alsa iyi fiyat.. Güzelde bir uçak fakat iraz bilgi edinmem lazım.. Bu işler nasıl olur, benim gelmem şart büyük ihtimalle.. Güzel bir iş açmayı düşünüyorum bu konuda.. Uçuş başı 100 lira, birde lisanslı pilot buldum mu tamamdır fakat Amerikadan biriyle konuşmam lazım bana yardımcı olması için. Tanıdığınız arkadaş falan var mıdır?

Adam New Mecsico da

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Vay hocam büyük oynuyon

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manialith
    manialith's avatar
    Erkek
    rene var pilot ama nerdedir bilen yok :D

Im Boned, All Boned.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caldii10
    caldii10's avatar
    Erkek

1. hava alanın war mı.?  vergileri fln boşver.   2. ulaştırma bakanlığında öyle bir prosedür var ki.... anlatamam. oraya harcayacağın parayla burdan ferrari siparişi ver.Korhan  Abay isimli bir sunucu vardı bir zamanlar.Onun iletişim bilgilerini bul. ondan bu konuyla ilgili geniş bilgi alabilirsin.Tavsiyem boşver.

izmirde 20000 dolara helikopter var. rus malı. bir hangarda kapalı duruyor. adamlar 3 yıldır tamir edemediler. etseler nasıl uçuracaklar. kolay değil bu tür işler.

o uçak ne kada rsağlam sana 100000 dolar masraf açar. boşveeerrr

Alacakaranlığı hiç sevmem, ya gündüz olmalı ya gece ; kurşun değidiğin ya derinden vurmalı ya namluda kalmalı ; Dost dediğin ya senin gibi olmalı yada hiç olmamalı...!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    merak ettim nerden buldunu site adresi falan varsa bakabilirmiyim bide nakliye işini kendin yap bin uçağa gel... :)

l enfer c est les autres Sartre ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

hoca on bin dolara degıl uçak microlight alamazsın  ya boşuna çar çur etme paranı.Sen bir pilot özel dersi ne kadar a verıyor haberın var mı ille pilot bul dersen benle iritbata geç pm at her şeyinin ayarlar sana pilot bulurum.

Yanlız ulşatırma bakanlıpından,turizm bakanlıgından fılan ızın alman  gerekıyor bu tür girişimler için.

250 dolara getiremezsın hoca akıl var mantık var .Evden eve naklıyat fırmaları bıle 20 km ıcın 300 lıra para alıyor yahu.Bir tane kontejnarla gelse bıle  kım bılır 3 4 bın ı bulur rahat.

Gümrük işlemlerinde normal araçlardakı gıbı vergı uygulanırsa o uçak patlar sana bir 40 50 bin e .

Ki onbın dolara aldıgın ucak çalışmaz boşuna hayal kurma ama inş olur .

Birde şöyle bir örnek vereyım geçen newyork ta ki bir arkdaşım porh alıcam dedı 911 şaşırdık çünkü aylık 4000 dolar la kıt kanaat geçiniyordu manhattan da neyse 2006 model carrera 4s ti sanırım 19500 dolara bulmustu.

türkiyede ise 

http://www.sahibinden.com/porshe_911_carrera-54WQQaXQQ16893131WQQpXQQdisplayitem 

€ 106.000 fark 

(vergi miktarlarnıı belirtmek için örnekledim)

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    Hönk :| Yok artık ali sami :|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam piper falan mı? tarla uçağı mı?

senle bir kontağa girelim.

Çok zor işler, amatör pilotluk belgesi+hangar lazım.

Yada doğru düz arazinin olduğu bir köye kaçırcan .) 

Dedenin-ninenin olduğu köy olsa bizim var ama bizdede uçak yok. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek
    Ameraki neresi oluyo tam olarak? :D

Düşme Peşime.. Düş Peşindeyim..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paradox
    paradox's avatar
    Erkek

zaten düzlük arazideki bir köyde yaşıom

Titan Tornado uçak bu....

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek
    Hoca yıllarını vemedikten sonra titan tornado kullanman bile zor, sana tavsiyem aircreation clipper xp 15 microlight gibi solowings microlight gibi aletleri araştır, yaşadığın yere bakılırsa can sıkıntısı/hobi maksatlı bir girişim =) zeppelin veya auto gyro gibi araçlarla da uçabilirsin.

!!!
Toplam Hit: 2325 Toplam Mesaj: 14