Amerikadan İphone Getirmek Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmedmurad
    ahmedmurad's avatar
    Erkek
    arkadaşlar bugün bir arkadaşla karşılaştım 25 gün önce amerikadan 450 tl ye iphone 3g 16 gb getirtmiş biliyorum bu konular çok açıldı ama bu şekilde kontratsız almak konusunda bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum teşekkürler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek
    Hocam dışarıdan herhangi bi elektronik alet getirmenin baya bi seni uğraştıracağını söyleyebilirim. bi arkadaşım böle yapmıştı yasal anlamda büyük suçmuymuş neymiş elektronik aletler.

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azizsenel55
    azizsenel55's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ToR5 bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hocam dışarıdan herhangi bi elektronik alet getirmenin baya bi seni uğraştıracağını söyleyebilirim. bi arkadaşım böle yapmıştı yasal anlamda büyük suçmuymuş neymiş elektronik aletler.
    yok öle bişi suç falan değil amierkadan ebay.com dan al hocam üzerine gift ve used yazdır faturayıda 400 dolardan aşağı olsun nomalde 100 dolar bayram dolayısıyla artıo bi sıkıntı olursa benle contact kur

Bir gün HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

azizsenel55 bunu yazdı:
    ToR5 bunu yazdı:
    yok öle bişi suç falan değil amierkadan ebay.com dan al hocam üzerine gift ve used yazdır faturayıda 400 dolardan aşağı olsun nomalde 100 dolar bayram dolayısıyla artıo bi sıkıntı olursa benle contact kur

buda haklı. mağdem yapacaksın bende uyarmayım akıl vereyim arkadaş gibi. ticaretini yapacaksan gitti gidiyorda  falan filan sitelerde vs 10 tane farklı adrese aralıklarla gönder. kimse anlamaz senin bunun ticaretini yaptığın. kendin bi kerelik alcaksan arkadaşın söledikleri yeterli. ha bide UPS le gönderme. Mümkünse Fedex kullan 

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azizsenel55
    azizsenel55's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ToR5 bunu yazdı:

azizsenel55 bunu yazdı:
    ToR5 bunu yazdı:

buda haklı. mağdem yapacaksın bende uyarmayım akıl vereyim arkadaş gibi. ticaretini yapacaksan gitti gidiyorda  falan filan sitelerde vs 10 tane farklı adrese aralıklarla gönder. kimse anlamaz senin bunun ticaretini yaptığın. kendin bi kerelik alcaksan arkadaşın söledikleri yeterli. ha bide UPS le gönderme. Mümkünse Fedex kullan 

tor sadece farklı adreslere göndermek yetmio fatura çok önemli sen yazmışın bu işin ticaretini yapmak suç die vergi vermediğin herşey suç yani vergisini verirsen gayet yasal iş oluyor ama tr de vergiler çok yüksek o yüzden havalı zarfda gift yazdırıp göndersin kargo içinde katılyıorum Fedex çinden alcaksana bişi DLH

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

azizsenel55 bunu yazdı:

tor sadece farklı adreslere göndermek yetmio fatura çok önemli sen yazmışın bu işin ticaretini yapmak suç die vergi vermediğin herşey suç yani vergisini verirsen gayet yasal iş oluyor ama tr de vergiler çok yüksek o yüzden havalı zarfda gift yazdırıp göndersin kargo içinde katılyıorum Fedex çinden alcaksana bişi DLH

doğru söylüyorsun birader. ama bu işin vergisini de sürekli veremezsin. sen ilgilisin bu konuya belli. bilirsin diyelim bi firmanın malını sürekli getirceksin buraya (belli süreden sonra aldığın mala göre değişir.) bu firmanın bi nevi distiribütörlüğünü (yazılış doğru olmayabilir) istiyolar senden. yani agha vergi de veremiyorsun haliyle. sonra e bay den mal alıp satacaksan böle ipneliklere başvuruyorsun:D yoksa tabiiiki suç suçtur. ama bi kereliğine alcaksa senin dediklerin haktır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

azizsenel55 bunu yazdı:

ebay.com'dan telefon aldın mı daha önce ? aldıysan benim aldığım ürünler niye istanbul uluslararası posta işleme'den geri dönüp 50 60 dolar sadece shipping'den biyerlerime girdi ? gift ve üzerine 45 dolar yazılmış ıpod classic yüzünden niye sorgulandım saatlerce ? 

Edit: yanlış alıntı :)

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

Stifler bunu yazdı:
    ----------------------------

ebay.com'dan telefon aldın mı daha önce ? aldıysan benim aldığım ürünler niye istanbul uluslararası posta işleme'den geri dönüp 50 60 dolar sadece shipping'den biyerlerime girdi ? gift ve üzerine 45 dolar yazılmış ıpod classic yüzünden niye sorgulandım saatlerce ?

bende dedim dostumun başına böle bi dava geldi diye. bence sen alma. gift olarak alınabilen eşyalar 100 doların altı süs eşyalar kol saati vs. gibi mallar 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azizsenel55
    azizsenel55's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ToR5 bunu yazdı:
    Stifler bunu yazdı:

bende dedim dostumun başına böle bi dava geldi diye. bence sen alma. gift olarak alınabilen eşyalar 100 doların altı süs eşyalar kol saati vs. gibi mallar 

tor şu an 400 dolarda bayrama kadar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

azizsenel55 bunu yazdı:
    tor şu an 400 dolarda bayrama kadar

vay güzel haber. saol birader 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek
    hocam o işe sakın girme ben hollandadan getirtmiştim yaklaşık 6 ay önce , aldıktan 4 ay sonra bloklandı.turkcell'e kaydettik 20 gün önce yine bloklandı ve bu sefer açılmasının mümkün olmadığı görüşündeler.elimde patlayacak alet bu gidişle.para biriktir turkcell-avea-vodafone'dan fln al yada bekle 3Gs al.

Koca hestiy aya bedenem ?
Toplam Hit: 6056 Toplam Mesaj: 12